1. kolo na MS: Hráči Reds příliš nenadchli

Day 1

V první den šampionátu se hrál pouze jeho otevírací zápas. Ten nenabídl sice nijak převratnou podívanou, ale pět branek ano! Rusko vyhrálo nad Saudskou Arábií 5:0, nikdo z hráčů Reds do zápasu nezasáhl.

Day 2

První zápas druhého hracího dne obstaral Egypt proti Uruguyai. Náš muž sezony, Mo Salah, kvůli zraněnému ramenu do utkání bohužel nezasáhl a mohl tak pouze sledovat, jak v poslední minutě jeho tým inkasoval jedinou branku zápasu ze standartní situace.

Dalším duelem dne byl zápas mezi Marokem a Íránem. I tento zápas rozhodla standartní situace z jeho konce. V nastaveném čase si po přímém kopu srazil míč jeden z hráčů Maroka a tři body tak bral Írán. Ve večerním duelu se proti sobě postavili Španělsko s Portugalskem, alespoň bod mistrům Evropy vystřelil svým hattrickem C. Ronaldo. Žádný z hráčů Reds se v těchto zápasech neukázal.

Výsledek obrázku pro dejan lovren vs nigeria

Day 3

První zápas třetího hracího dne obstaraly reprezentace Francie a Austrálie, po pohledném střetnutí se nakonec mohli radovat reprezentanti galského kohouta po výhře 2:1. Velké překvapení se zrodilo ve druhém zápase, kdy Argentina i díky neproměněné penaltě Messiho jen remizovala s Islandem 1:1. Zahozená penalta stála body i Peru, to totiž v nastavení první půle nedalo pokutový kop, aby pak po jediné brance Dánů z druhé půle prohrálo 0:1.

Až poslední duel hracího dne přinesl hráče Reds na hřišti. Dejan Lovren nastoupil v základní sestavě a bezchybným výkonem proti Nigérii pomohl svému týmu k výhře 2:0. Připsal si jeden střelecký pokus a portál whoscored.com jej ohodnotil známkou 7,14.

Day 4

V neděli 17.6. se jako první představili na MS fotbalisté Kostariky a Srbska. Fanoušci Reds marně čekali na střídání Marka Grujice, který celý zápas proseděl mezi náhradníky. Duel rozhodl krásným přímým kopem Alexander Kolarov. Ve druhém zápase se o další překvapení MS postarali Mexičané, kteří dokázali zaskočit obhájce titulu z Německa výhrou 1:0.

Ve večerním šlágru dne mezi Brazílii a Švýcarskem jsme mohli vidět ex-hráče Reds, Phillipa Coutinha, kterak krásnou brankou otevřel skóre zápasu. Bobby Firmino se na hřiště dostal až na posledních dvanáct minut a byl vidět rozhodně více, než jeho konkurent v útoku Jesus. Dostal se do dvou velkých šancí, které ale nedokázal využít. Od portálu whoscored obdržel známku 5,88.

Day 5

První zápas pátého dne MS obstarali hráči Švédska a Jižní Koreje. Evropský tým byl po celou dobu lepší a nakonec vyhrál 1:0 díky brance z pokutového kopu. V podvečerním zápase hrála Belgie s Panamou a opět byl úspěšnější evropský tým. Belgie se sice poločas trápila, v tom druhém ale nastřílela tři branky a zaslouženě zvítězila 3:0. Celý zápas proseděl na lavičce vítězů Simon Mignolet.

Trent Alexander-Arnold se dle očekávání nedostal na trávník v souboji Anglie s Tuniskem. To Jordan Henderson naskočil v srdci zálohy Albionu a hned ve druhé minutě krásně vysunul Sterlinga, po jehož souboji mohl skórovat Lingaard, ale skvěle jej vychytal brankář Tuniska. V 18´ zkusil štěstí ranou z dálky ale brankář byl připraven. Angličané nakonec vítězství utrpěli po dvou gólech Kanea…Jordan od portálu whoscored.com obdržel známku 6,94.

Day 6

O první duel šestého hracího dnes se postarala favorizovaná Kolumbie s Japonskem. Hned ve třetí minutě šli ale jihoameričané do desíti a z penalty navíc dostali gól. I přes oslabení byli celý poločas lepší a těsně před jeho koncem se dočkali vyrovnání. Japonci ale v druhém poločase udeřili z rohu a slaví tři body.

Program prvního kola pak zakončil Sadio Mané se svým Senegalem kdy si v pohodě poradil s Polskem. Favorizovaní Poláci duel nezvládli a po zásluze odešli poraženi 2:1. Sadio si připsal asistenci před prvním gólem svého týmu. Nastoupil v záložní řadě a nebyl to jeho top výkon. Přesto si stále bral míč pro sebe, dokázal jej podržet a vyzývat spoluhráče k brejkům. Od whoscored hodnocení 6,54.