Lambert definitívne odchádza. Dohodol sa s WBA

Koniec liverpoolskej nočnej mory. Rickie Lambert sa vo svojom domovskom klube nepresadil ani po druhý raz, tentoraz to ide z veľkej časti na triko Brendana Rodgersa, ktorý by mohol zodpovedať otázku, na čo ho vlastne pred 14/15 kupoval.


Odteraz bude hrávať za West Bromich Albion The Baggies ponúkli skúseného útočníkovi 2-ročný kontrakt, LFC zasa kývol na prestupovú čiastku £3m.

Pred rokom to bol priam hollywoodsky návrat, resp. príbeh. Stratený syn, ktorého pred rokmi odvrhli zamakal, aby sa inde stal futbalistom hodným záujmu The Reds, a tak sme tu pri brakovaní Southamptonu mali aj príchod dnes 33-ročného zakončovateľa.

Ricke „great lad“ (ako zvykol hovorievať Rodgers) Lambert ale poriadnu šancu v Liverpoole nedostal, severoírsky manažér Liverpoolu potvrdil to, čo pri Andym Carrollovi – jemu urastení útočníci nešetriaci fyzickosťou nesedia – lebo tiki taka, síce v jeho podaní neexistujúci herný štýl, ale budiž.

Lambert odohral v 2014/15 dohromady 36 zápasov a dal v nich 3 góly. „36? Však to nie je vôbec málo,“ povedia si mnohí, Angličan ale nastupoval vo veľkej väčšine len ako náhradník na posledné minúty či skôr sekundy daných zápasov.

Aktuálne tak má pred sebou výzvu opakovane reštartovať kariéru, do ktorej konca zasa nemá píliš ďaleko. WBA má byť pre neho ideálnym tímom, chce ho manažér Pulis, fanúšikovia tímu z Midlands sú radi, veď do tímu prichádza kvalita aj skúsenosti.

Veľký návrat odvrhnutého hráča do LFC sa teda síce konal, ale hollywoodsky scenár sa napokon nekonal. Holt, nie všetko vychádza tak, ako si niekto zmyslí. Každopádne, veľa zdaru, Rickie.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply