21-ka zahrala polčas na chválu, druhý na facku. V miniderby pustila vedenie 3:0!

Len polčas sa hrať nedá. Akokoľvek pekný futbal 45 minút hráte, nemusí to stačiť. Ani vtedy, keď vediete napr. 3:0. Liverpoolski mládežníci opäť raz pustili vyhratý zápas.

lista-komentar

Prvý polčas, teda skôr 45 minút, lebo v samom závere The Res inkasovali, to bol zo strany zverencov Michaela Beala veľmi pohľadný futbal.

Veľmi dobrý pohyb, kombinácie a tiež premenené šance. Začal to v 9. minúte Harry Wilson, ktorý po faule na Dunna premenil pomerne prísne nariadenú penaltu.

V 22. sa po zmätkoch v obrane Toffees presadil umiestnenou strelou z 20 m Teixeira, ktorý nebol v zápase, čo sa členov áčka LFC týka jediný, vzadu totiž hral Ilori.

35. minúta, resp. nasledujúcich 80 sekúnd ponúklo 4 vyložené šance hostí, napokon skvele zavesil Canós a bolo to už rozdielom triedy.

O desať minút na to prišiel spomínaný zásah Evertonu, po teči skončila strela za Fultonom a šlo sa do kabín.

Po zmene strán to už bola zo strany The Reds fakt bieda. Iloriho pokoj v obrane chýbal (Portugalčan podľa plánu odohral len ten prvý), kopili sa nepresnosti a čo je horšie prišlo aj na góly vo Fultonovej sieti.

V 64. min sa domácim podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, „červení“ zasa postupne strácali stred poľa a kopli vzadu chyby.

Varovaním bola 77. min a famózny zákrok Fultona pri strele spoza 16-ky, bol to ale práve škótsky gólman, ktorý si v 84. min neporadil s prudkou strelou, lopta mu vypadla a dobiehajúci protihráč vyrovnal na konečných 3:3.