4. ročník populárnej Fantasy Premier League. Hrajte s lfcway.com!

LFCWAY.COM pokračuje vo Fantasy Premier League, sezóne 2015/16 ide už o štvrtý ročník tejto online manažérskej aktivity. Zapojte sa do nej aj tentoraz.


{tab=4. ROČNÍK, ÚVODNÉ INFO}

LFCWAY.COM sa aj v tejto sezóne najvyššej anglickej futbalovej súťaže zapája do populárnej online hry Fantasy Premier League.

Po úspešnom priebehu 1., 2. a 3. ročníka je tu teda štvrté vydanie tejto populárnej zábavky fans z celého sveta.

Prvou cenou je aj tentokrát dres LFC.

Hráči, ktorí sa zúčastnili súťaže už v minulom roku sú prihlásení automaticky. Noví hráči sa môžu prihlásiť cez kód ligy: 614434-153218.

 

{tab=AKO NA TO?}

Po prečítaní nasledujúcich krokov sa s hrou veľmi rýchlo oboznámite.

1/ Nutnosťou je vytvoriť si na premierleague.com účet. Stačí teda kliknúť sem na príslušnú stránku a vyplniť formulár (je v angličtine, v tabe POMOC je návod, ktoré položky treba vyplniť)

2/ Ďalším krokom je potreba dostať sa do „našej FP“. LFCWAY.COM privátna liga je pod číselným kódom 614434-153218.

Ten vložíte v profile nasledujúcim spôsobom – po kliknutí na kolonku Leagues, potom Join League, kde vyberiete súkromnú možnosť (choose type – private), kliknete na tlačítko NEXT, následne vložíte do riadku pod „private league code“ náš kód 614434-153218. A ste dnu.

3/ Vyberte si svoj tím, svoju zostavu. Ďalšia podmienka, bez ktorej to nejde. V zostave môžete mať 15 hráčov – a to fixne 2 brankárov, 5 obrancov, 5 stredopoliarov a 3 útočníkov.

Pozor!! Z konkrétneho tímu Premier League (áno, vyberajú sa reálni hráči zo súpisiek ligistov) môžete mať vo svojej zostave len troch hráčov. Teda len troch futbalistov LFC. Viac vám systém nepovolí.

Tiež si zapamätajte, že skladanie tímu sa opiera o jednu podmienku – keďže má každý hráč svoju hodnotu a bolo by pre každého jednoduché vybrať si tých najlepších, je tu obmedzenie, ktoré hovorí, že súčet hodnôt hráčov, ktorých si vyberiete, nesmie presiahnuť hranicu 100. Sto je maximum. Dobrá vecička pre ukázanie znalostí o PL, čo poviete?

3/ Z vašej 15-člennej zostavy musíte pre každý jeden zápas vybrať základnú 11-ku. Pretože platí, že len hráči zo základu, resp. hráči automaticky vystriedaní získavajú body.

4/ To, v akom hernom systéme (rozostavení) budete hrať je len a len na vás. Treba ale dodržať požiadavku, že v zostave musí byť 1 brankár a aspoň 3 obrancovia a 1 útočník.

Vo Fantasy Premier League je pravidlo, ktoré sa identifikuje s tým v reálnej najvyššej súťaži Anglicka – teda hráča môžete dať len na jeho post. Ak by ste mali geniálny nápad hodiť Mignoleta do útoku, nepôjde to, lebo je brankár, ak by Coutinho mal ísť do brány, platí to isté.

Henderson teda nebude hrať ľavého beka, ani Ings stopéra, Škrtela určite nemôžete nasadiť na krídlo či do útoku.

5/ Kapitán. Je to dôležitý post. Jednoducho preto, že dostáva dvojnásobok bodov. Ak kapitán tímu v reáli pauzuje, vyberiete namiesto neho iného – tzv. núdzového. Je len na vás, na akom základe (napr. forma, hodnoty hráča) si ho vyberiete.

6/ Striedajúci hráči. Je to jednoduché, pokiaľ váš gólman na zápas nenastúpi, nahradí ho automaticky vaša brankárska dvojka.

Ak sa pre zmenu nejaký z vašich hráčov zraní, alebo proste na duel nenastúpi, na jeho miesto sa dostane náhradník, ktorý má najvyššiu prioritu. Platí však, že sa v takomto prípade dodrží bod č. 4.

Ešte si povedzme, že automatické striedania sa dejú až na konci daného kola a to po odohratí všetkých zápasov.

7/ Poďme na prestupy. Však tie väčšinu fans zaujímajú najviac. Tieto nereálne alebo fantasy, sú samozrejme povolené, majú svoje pravidlá. Napr. jedným z nich je, že tzv. free transfer, alebo prestup zadarmo môžete uskutočniť medzi každým ligovým kolom.

Ak chcete viac ako jeden prestup, musíte si zaplatiť – každý ďalší stojí 4 (body). Tvorcovia hry sa zjavne nechali ovplyvniť mobilnými operátormi, keď zaviedli pravidlo, či výhodu, že ak svoj prestup zadarmo nevyužijete, automaticky sa vám presúva do ďalšieho kola. Pozor ale, ďalej sa už takéto transfery nesčítavajú. Teda ak niekto vypočítavý nevyužije napr. 3 a viac free prestupov, nebude mať napr. o 3 týždne 3 voľné, či o 2 mesiace 8.

Ešte jedna vec. Pred začiatkom sezóny je obdobie, kedy môžete hráčov získavať zadarmo. Teda sa vám body neodčítajú. V priebehu ročníka môžete využiť aj jednu tzv. divokú kartu na prestup.

8/ Uzávierka. Veľmi dôležitý bod, tak si ho zapamätajte. Striedania, zmena kapitána, prestupy a pod. treba vykonať vždy pred uzávierkou konkrétneho kola. Ak to nestihnete a zmeny ste už previedli, zobrazia sa až v ďalšom kole.

Ešte niečo – počas sezóny získavajú hráči vášho tímov body, konkrétne:

1 bod za účasť v zápase,

takisto 1 bod je za to, keď si stredopoliar udrží v zápase čisté konto (teda jeho tí neinkasuje)

a 1 bod sa dáva aj za tri zákroky brankára – každé tri. Teda urobí tri, a opäť sa mu to počíta odznova,

2 body za minimálne 60 odohratých minút v zápase,

6 bodov, ak skóruje brankár či obranca,

5 bodov, ak sa strelecky presadí stredopoliar,

ale aj vtedy, keď brankár chytí penaltu (nedostane z nej gól)

4 body, ak dá gól útočník

rovnako 4 body sú (pre gólmana a obrancu) aj za čisté konto

1 až 3-bodový bonus sa dáva za ocenenie najlepší hráč zápasu

3 body sa dávajú za gólovú prihrávku

vo Fantasy Premier League to však nie je len o získavaní, takže:

dole idú 2 body, keď hráč nepremení penaltu

brankárovi sa odčítava 1 bod, za každé dva inkasované góly

rovnako bod ide dole tomu hráčovi, ktorý dostane žltú kartu,

keď sa mu podarí dostať červenú, stráca 3 body

{tab=O ČO SA HRÁ?}

Určite o fajn pocit zo súťaženia, o to byť lepší ako súperi, ale aj o ceny. Víťaz si odnesie dres Liverpoolu FC.

{tab=PRIEBEŽNÉ PORADIE}

Konečné poradie súťaže v ročníku 2014/15:

Celé poradie nájdete na stránkach premierleague.com, v časti liga lfcway.com – KLIK.

{tab=KTO HRÁ?}
Našu FL hrá aktuálne 152 zúčastnených.
{tab=POMOC}
Pomôcka, ako sa registrovať na FB cez formulár, ktorý je celý v angličtine.

Ak by ste mali ďalšie otázky, kontaktujte nás na lfcway@gmail.com

 {/tabs}

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply