7 gólů za večer, ale nic není rozhodnuto. Přesto jsou Reds k finále blíž

V mimořádně deštivém počasí se na Anfieldu odehrálo první semifinálové klání, které se po chybách Reds stalo zamotané.

Zápas začal ve vysokém tempu a oba týmy se chtěly předvést v nejlepším světle. Napověděly k tomu i první střely na obou stranách, kde se Anfieldu představil dalekou střelou Strootman a naproti se nenechal zahambit Salah.

V 5. minutě po famózní nahrávce Salaha, se před bránu dostal Firmino, který se ale zahnal do těžkého úhlu a minul vzdálenější tyč. Nutno podotknout, že na mokrém terénu bylo každé zpracování míče obtížné, ale určitě se z této situace dalo vytěžit více.

V 17. minutě bohužel pro Oxlada-Chamberlaina, si OX po nešťastném skluzu nejspíše poranil kolenní vazy a zápas pro něj skončil. Náhrada přišla v podobě Wijnalduma.Hned po střídání měli k dispozici římané rohový kop, po kterém se k míči dostal Kolarov a vyslal ze 40. metrů pumelici, která po velké hrubce Kariuse skončila zaplať pánbůh pouze na břevnu. Karius po této střele určitě neměl čisté svědomí, ale dokázal se rychle oklepat a dále se snažil hned zakládat další akce.

29. minuta a zahozená tutovka, která měla skončit v podobě Maného gólem. Ten běžel sám na Alissona a trestuhodně překopl bránu. To byla šance, která se od Senegalského útočníka musí stát gólovou. Ani ne minutu na to, se po akci Firmina dostal ve vápně znovu k míči Mané, ale znovu se mu střela vůbec nevyvedla.

Reds zvyšovali tlak a o střelu se přihlásil i Salah, jehož střelu skvěle vyrazil Alisson. Od 20. minuty nepustili Reds Řím k žádnému míči.  Poprvé lovil míč ze sítě brankář Říma ve 34. minutě, bohužel pro Reds, rozhodčí správně odpískal offside Maného. Liverpool pálil co to šlo a po jednoduchých přechodech do útoku, se snadno dostávali k odraženým míčům.

36. minuta a Anfield si konečně mohl zařvat gól!! Po skvělém odebrání míče na středu hřiště od Wijnalduma, si míč na kopačku připravil na kraji vápna Salah, který krásně na vzdálenější roh brány obstřelil Alissona. Přesto, že Liga mistrů není u konce. Mo bude kandidovat na autora nejkrásnější branky tohoto ročníku. 1:0!

Hráči Liverpoolu nehodlali přestat v tlaku a v průběhu 38. minuty se po rohovém kopu dostal k hlavičce Lovren, který však krásnou hlavičkou trefil pouze břevno. AS absolutně ztratilo tempo a šikovnost, která je doprovázela první polovinu poločasu. Reds dominovali a střed hřiště, který měl před zápasem patřit AS Řím, si vzal na povel Wijnaldum – Henderson – Milner. Do konce poločasu hráči LFC zasypali branku hostů dohromady ještě 5 střelama, nikdo by nemohl říct půl slova, kdyby stav poločasu byl klidně 3:0 pro Reds.

Pokud byste hledali lepší závěr prvního poločasu, než vstřelit další gól a vlastně gól do šatny, dočkali jste se. Po pasu mezi obranu od Firmina se dostal do úniku znovu egyptský bůh a chladnokrevně překonal lobem Alissona. 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili oba týmy volněji. Liverpool z důvodu vedení a Řím s vyčkáváním na chyby z domácí strany. No jen co jsem dopsal tuhle větu si ve 55. minutě zaběhl za obranu Salah, kterého našel nádherným centrem Alexander-Arnold. Mo se po průniku do vápna neunáhlil a našel krásně na penaltovém bodu Maného a ten se konečně v dnešním zápase trefil!!! 3:0. A tlak domácích znovu rostl.

Tlak byl tak velký, že se římané opravdu nedokázali dostat vůbec k míči. Vůbec nic. Neudrželi míč, nedokázali si dát jednu kloudnou přihrávku. To nahrávalo Liverpoolu k tomu aby zvyšoval skóre. Probíhala 62. minuta a akce znovu začala u Arnolda, který našel Salaha a ten předložil do prázdné brány míč Firminovi, který no Look gólem zvýšil na 4:0. Neskutečné co Reds předváděli!

Hledáte zápas, kde by v semifinále padlo 5. gólů do sítě soupeře? Pak si zapamatujte datum 24.4.2018! V 68. minutě se po rohovém kopu Milnera dostal k hlavičce Firmino, který schován mezi stopery Říma zvýšil na krásných 5:0.

Až v 73. minutě se ke slovu dostal také útok AS Říma, přesněji řečeno gólovou hlavičku poslal na Kariuse český zástupce v italském týmu Shick. Skvělým zákrokem ale Karius zabránil vstřelení gólu na hřišti soupeře a dále držel čisté konto. Čistému kontu Kariuse však zabránil ve 81. minutě Džeko, který po chybě Lovrena pohotově zpracoval míč a snížil na 5:1.

Reds si bohužel zahrávali s osudem dál a Řím to znovu potrestal. Tentokráte po ruce Milnera ve vápně se k penaltě postavil Perroti a ten snížil na 5:2. Najednou 5 gólový výsledek na straně domácích není tak pozitivní.

lista-stats

(24.4.) 1. semifinále Champions League 2017/18, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - AS Rím 5:2

góly: 36. Salah (Firmino), 45. Salah (Firmino), 56. Mané (Salah), 61. Firmino (Salah), 68. Firmino (Milner) - 81. Džeko, 85. Perotti z 11 m
žlté karty: Alexander-Arnold, Milner, J. Henderson - Juan Jesus, Fazio
červené karty:
rozhodca: Felix Brych (GER)

Karius - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson - J. Henderson, Milner, Oxlade-Chamberlain (18. Wijnaldum), Mané, Firmino (90.+3 Klavan), Salah (75. Ings)

lavička: Mignolet - Clyne, Wijnaldum, Klavan, Moreno, Ings, Solanke

zostava ASR

Alisson - Fazio, Manolas, Juan Jesus (67. Perotti), Florenzi, Nainggolan, De Rossi (67. Gonalons), Strootman, Kolarov, Cengiz Ünder (46. Schick), Džeko

lavička: Skorupski, Peres, Gonalons, Lorenzo Pellegrini, Perotti, El Shaarawy, Schick