Adios, amigos!(?) Kto si už v LFC (pravdepodobne) nekopne?

Teploty naznačujú, že je tu leto, to futbalové sa spája s prestupmi. Pozrime sa teraz nie na možné nové akvizície v kádri The Reds, ale na hráčov, ktorí si už podľa všetkého (i podľa prianí) v klube od rieky Mersey neškrtnú.

Mamadou Sakho

Pred sezónou 16/17 niečím napálil Kloppa až tak, že ten ho nechal si to celé vyžčať v tíme do 23 rokov. Ešte do decembra kouč tohto výberu Michael Bale (toho času už v São Paule) hovoril o francúzskom stopérovi, ako o jednom z naj profesionálov, akých vo futbalovom svete stretol. Klopp má ale iný názor a tak je Sakho prvým na zozname mien, ktoré sú reálne na odchode.

Chlapík ťarbavého pohybu, ale pomerne slušného čítania hry a kopacej techniky, nazval ešte v 15/16 po famóznom postupe LFC cez Dortmund v rámci Europa League červenú časť mesta Beatles Liverpoolskou republikou, fans šaleli, nechávali si jeho meno tetovať na intímne partie, pomenovávali svoje deti a domácich miláčikov po Francúzovi, z ktorého sa stal pán nedotknuteľný. Lenže čas je veľký pán a proti nemu neexistuje žiadny chvat, a tak aj Mama, po polsezónnom hosťovaní v Crystal Palace už nemá u fans LFC takú pozíciu.

Odchod aktuálne zranenéhbo stredného obrancu je na programe dňa vlastne od vtedy, čo nasral Kloppa, ak The Reds v dnešnom svete absolútne šialených prestupových čiastok za neho nezinkasujú v librách aspoň 30m, bude to tá tradičná liverpoolska trapárna, akých už bolo neúrekom, na aké sme si však stále nezvykli, pretože pri nich rozum zastáva.

Crystal Palace má záujem o Sakhobo zotrvanie, či ale urastený srdciar dá na presviedčanie parťáka z hip-hop grupy Christiana Bentekeho a či londýnsky klub vôbec bude mať toľko prachov, je potom druhá vec. Sakho by však od novej sezóny nemal byť v kádri Liverpoolu, toľko jasný predpoklad.

Lazar Marković

Rodgers ho svojho času kúpil z Benficy za £20m, nakecal toho ešte viac, ako pred rokmi pri kupovaní Boriniho a opäť to vypálilo, ako inak, ako len spŕška kecov tohto severoírskeho pastiera kôz. Marković sa vôbec nepresadil, v kontexte anglického futbalu stačilo do neho fúknuť,, či sa jemne oprieť a už lietal ako ako keby boli jeho detskými vzormi Daidalos a Ikaros.

Srbský futbalista postupne hosťoval vo Fenerbahçe a potom aj v lisabonskom Sportingu, ale turecké nepresadie sa bolo v porovnaní s tou megatrápnosťou, čo predvádzal v Portugalsku, len letmým uštipnutím komára, ktorý ani predtým nemusel sedieť na niecom hnedom a nie príliš voňavom.

Marko si chcel sezónu zachrániť v Hulle, Tigers by zasa radšej zachránili svoje vlastné prvoligové bytie ako krídelníka, dokopy to nezafungovalo, Hull spadol do Championship, ale 23-ročný mladík s istou dávkou sebavedomia a zároveň s postrádajúcou seberaflexiou Kloppovi odkázal, že v PL teraz posledné mesiace dokázal, že na ňu má.

Žiaľ, je to len priemerný futbalista, navyše sa často odhodláva k nakopávaniu si lôpt pred seba, mysliac si, že v PL sú tak pomalí obrancovia, že ich predbehne. Pár krát sa mu to síce podarilo, ale … no nič, nech už je z kádra preč a to aj vtedy, keď si pár ľudí (napr. taký Dave Hendrick, inak pomerne rozhľadený chlapík, len v tomto prípade dosť uletený – ževraj Marković na to má, len nie je dobre koučovaný) myslí (napr. na Twitteri), že by Lazar mal v tíme zostať.

Jon Flanagan

Dlho maródoval, Klopp navyše tohto odchovana a scousera v jednom poslal pred 16/17 hosťovať do Burnley, čím je asi povedané všetko, veď Flanno má už 24 rokov a na to, aby bol reálnou súčasťou Nemcových plánov by mu mal byť na očiach.

Anglický krajný bek sa v drese Burnley vôbec nepresadil, kvárilo ho zdravie i forma jeho konkurentov, a tak sa čaká jeho letný odchod. Možno niekde do Championship, na viac to, podľa mňa, u tohto inak snaživého futbalistu, ktorý neuhne zo súboja, nebude. A to boli pred tromi rokmu, za Suáreza, z Flanna pobláznení nielen fans, ale aj niektoré osobnosti The Reds, mladík vtedy dokonca dostal prezývku Scouse Cafú. Ten reálny, brazílsky majster sveta, sa na to môže len dobre zabávať.

Andre Wisdom

Štyri sezóny po sebe hosťuje, aby si v tej práve končiacej splnil svoj veľký sen – majstrovský. Defenzívnemu univerzálovi sa ale určite nesnívalo, že sa raz stane majstrom Rakúska. A je tak. Wisdom šiel pred sezónou do Salzburgu, kde sa stretol so starým známym Péterom Gulácsim, ex-gólmanom liverpoolskeho béčka, a aj napriek tomu, že bol väčšinu sezóny na maródke, môže chodiť po meste s medailou pre víťaza Bundesligy zavesenou na krku. Čo by za to dal napr. taký Steven Gerrard, že? 🙂

Ale iné som chcel. Wisdom nemá v kádri The Reds budúcnosť, tá je možno niekde, rovnako ako u Flanna,  v Championship, či, v lepšom prípade v niektorom z tímov, ktoré v PL bojujú o záchranu.

Alberto Moreno

Keby tento chalan mal mozog, tak … mohol byť jadrovým fyzikom, alebo vynálezcom. A keby ho mal aspoň priemerný, tak by z neho mohol byť slušný futbalista.

Španielsky krajný bek v tejto sezóne trpel. Ako jediný ľavý seniorský obranca v tíme LFC sa musel pravidelne z lavičky pozerať, ako na jeho fleku nastupuje záložník Milner. Áno, ten Boring James, ktorý bol v istej fáze ročníka braný za TOP LB, aby v tej ďalšej vyzeral ako niekto prezlečený za klauna a pritom ten niekto nebol Lovren.

Moreno je mladý, je vo veku, kedy potrebuje hrať a tým pádom je jeho odchod viac než reálnou záležitosťou. Nanešťastoe pre neho a aj pre The Reds, mladý nevie ponúknuť smerom dopredu nič a dozadu je niekedy až priveľmi fatálny – len, žiaľ, je to negatívna konotácia, a tak mu hneď ako podpísš presatupové lístky do iného klubu, poďakujem a zároveň si aj vydýchnem, že máme v tíme o jedného lempla menej.

Daniel Sturridge

Je to lazar. Čo nie je nič nové. Je to lazara ako Hendo. Čo tiež nie je nič nové. Dajme si teraz jedno „keby“. Keby Studge nebol na mesiac out vždy, keď si zlomí nechet, alebo nájde len lupou viditeľnú modrinu na palci pravej nohy, bol by to pán útočník. Jeho pohyb, jeho pohyb v 16-ky, v nebezpečnom území je ukážkový a to nech si aj hateri pokojne hovoria, že nebehá, neodovzdý sa pre kolektív. Útočník má dávať góly a keď má tento 27-ročný Angličan dostatočnú podporu, dáva ich pravidelne.

Aj v 16/17 dlho maródoval, Klopp ho navyše bral len ako súčasť širšieho kádra, a taj sa predpokladá jeho odchod. Srtudhge síce po poslednom zápase LFC v Sydney s FC (3:0) vyhlásil, že je pri rieke Mersey šťastný, že má ešte 2-ročný kontrakt a že o jeho budúcnosti rozhodne klub. Chceme ale mať v kádri hráča, ktorý berie 150-tisíc libier týždenne a odohrá tak polovicu zápasov, navyše s ním ani manžér príliš nepočíta?

OK, Danny v závere ligovej sezóny ukázal, čo sa v ňom skrýva, byť ale rozhodnutie na mne, tak určite nečakám a naivne nedúfam, že bude zdravý dlhšie ako 2 týždne (lebo proste nebude). Naivne ale dúfam, že sa ozve nejaký blázon a Sturridga zaplatí.

Kevin Stewart

Pred 16/17 sa zdalo, že by tento poctivý futbalista, ktorý neuhne zo súboja, mohol reálne preraziť do áčka. Klopp mu na jar pred rokom dal pár šancí a odchobvanec tottenhamských sliepok nesklamal. Lenže v aktuálnom ročníku prišlo sklamanie a Kevin sa nedostával ani na lavičku náhradníkov. Celú ju strávil v U23 a keďže už nie je najmladší, nedala mu táto súťaž veľa.

Pred časom spomínaný ako možná náhrada za Lucasa Leivu odíde pravdepodbne z LFC ešte skôr ako tento brazílsky klenot.

Lucas Leiva

Toto je skôr zbožné, dlhoročné prianie, ktorému realita prabidelne nafackuje až tak, že sa mi chce z toho plakať. Lucas je v tíme z Anfieldu dekádu, dekádu nehrá ani hovno. Fakt. Je to hráč, ktorý dostal najviac príležitostí, aby ukázal, že na to má a on pravidelne ukázal pravý opak. A aj napriek tomu je stále v kádri, stále je využívaný, v tejto sezóne dokonca ako stredný obranca.

Lucas Leiva je úkaz, pri ktorom mi zastáva mozog a padá sánka a z huby tečie slina, ako pacientovi po mozgovej príhode. Netuším, čo na tomto brazílskom futbalistovi nevidím – mám teraz na mysli, že nevidím to čarovné, to skvelé, to užitočné, prečo mu Benitez, Hodgson, Dalglish, Rodgers i najnovšie Klopp neustále veria.

Connor Randall

Snaživý, ale slabý. Poctivý, ale slabý. Vytrvalý, ale slabý. Randall to skúčal v obrane na všetkých postoch, dokonca aj kapitánoval niekdajšej 21-ke, i 18-ke, ale nie je to hráč na vyššiu úroveň, ako je 4. liga.

A vie to aj Klopp. Veľmi dobre.

Jack Dunn

Má 22 rokov a má famóznu ľavačku. Fakt. Má ale 22 rokov a jeho ďalšie skills sú len na úrovni hráča nejakej podradnej ligy. Za áčko The Reds nikdy nehral, netrénuje s prvým tímom, nemá prečo byť v Kloppových plánoch.

Dunn sa takv lete poberie iným, ako liverpoolskym smerom a nikomu z nás to ľúto nebude.

Cameron Brannagan

Žiaľ, liverpoolska kariéra z toho nebude. A to má Cameron, a to nepreháňam, najlepší center spomedzi všetkých hráčov The Reds. Mladý stredný záložík, ktorý je v LFC od malička, sa ale Kloppovi nezaľúbil, a tak to je pre neho podľa všetkéjho konečná.

Jordan Williams

Tipujem to na pôsobenie v štvrtej či piatej lige. Alebo niekde vo Walese či v druhej škótskej. Naj úroveň je pre tohto defenzívneho univerála príliš, a keď mohol LFC pred pár dňami rozviazať kontrakt s oveľa talentovanejším Adamom Phillipsom, Jordan Williams proste musí v lete ísť.

V Liverpoole končí aj rakúsky veterán – gólman Alex Manninger. Do súťažného diania nezasiahol ani na milisekundu, veď preto ani v tíme nebol. Trochen v Melwoode potrénoval, pocestoval po Anglicku či prípranej tour, a tak môže s kľudným svedomím ukončiť kariéru, čo sa vlastne už stalo.

V kádri LFC v 17/18 celkom isto neuvidíme ani hráčov ako Taiwo Awoniyi, Allan Rodrigues da Souza, ktorí pôjdu hosťovať, a ktovie, čo bude s Dannym Wardom, ktorému vyšlo hosťovanie v Huddersfielde, navyše sa nepredpokladá, že by mal byť u Kloppa pred dvojicou Mignolet – Karius. Otázne je aj ďališ pôsobenie Španiela Pedra Chirivellu, či reprezentanta USA Marca Pelosiho.

Záujem je aj o Harryho Wilsona, kapitán U23 nazbieral v 16/17 60 kanadských bodov, strelil 29 gólov, Klopp ho ale do áčka nevyužíval a keďže má tento waleský ofenzívny univerzál „už“ 20 rokov, nebude chcieť vysedávať len tak na lavičke. Teda, ak by sa na tú áčkarsku liverpoolsku vôbec dostal.

Podobným prípadom je aj ďalší talentovaný krídelník Sheyi Ojo, ani toho Klopp nejako v obľube nemá.

V klube nepočítajú ani s maďarským gólmanom Ádámom Bogdánom.

4 Comments

 1. robroy

  29. mája 2017 at 18:57

  Tradičná tvrdá charakteristika a kritika hráčov „pripravených“ na odstrel, nie že by som s tým nesúhlasil, len mi trochu vadí postoj Kloppa..Prečo ?

  Tak napríklad : Sakho > Lovren (aj KLavan). Dalej, Sturridge > Origi, Moreno > MIlner, ak sa tohto chlapca zbavíme, už vidím, ako nás Milner s kap. páskou zachranuje naraz v troch bežiacich súťažiach.. Ja ho proste nechcem vidieť na LB, lebo ním nie je…

  Dobre, bral by som Kloppove „odpaly“ s pokojom a s rezervou, keby sme sa správali na TW ináč, ako sa roky (amatérsky) správame..

  V mládencoch nevidím potencial, na konkurecie schopné LFC, nie..

  • kwop

   30. mája 2017 at 10:02

   neplati, ze moreno > milner …. milner nie je LB, suhlasim, ze by tam nemal hrat (nasledne by v LFC nemal hrat vobec), ale moreno je traged …

 2. craby

  30. mája 2017 at 13:59

  Trener RB Salzburg sa vyjadril ze by chcel Wisdoma mat v kadri aj na buducu sezonu, tak uvidime kam pojde.
  A Gulasci nieje nahodou v Lipsku?? Aj ked je pravda ze Red Bull je len jeden 😀

 3. centres

  3. júna 2017 at 11:05

  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

  http://timesen.blogspot.cz/

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply