Ako Solankeho príchod poznačí pozíciu zvyšných útočníkov?

Dominic Solanke sa od 1.7. 2017 stane hráčom The Reds. Kde je v Kloppových plánoch a ako jeho príchod ovplyvní zvyšných forwardov?

Má 19, za sebou reputáciu skvelého juniorského zakončovateľa, ktorý vie vybojovať loptu i presne prihrať a nie je tak rozumom pozadu ako Alberto Moreno, aj tak sa však hneď po oznámení, že sa dohodol na prestupe do Liverpoolu vynárajú otázky, kam s ním.

Anglický mládežnícky reprezentant, toho času frontman ofenzivy Albionu na MS 20-ročných, môže byť kvalitnou kúpou do budúcnosti, ale aj faulom, ktorý proste neprejde z juniorského na seniorský level tak, ako si to všetci, vrátane Kloppa, ktorý má za úlohu z neho vychovať produktívnu súčasť užšieho kádra, prajeme.

Solanke hrával za juniorku Chelsea nielen na hrote – kde ukázal, že sa vie veľmi dobre pohybovať v nebezpečnom území i strieľať jeden gól za druhým – ale aj na krídle či AM, kde by som ho ale v LFC nerád videl. A je jedno či v áčku alebo U23. Lebo je to hráč na hrot, je to futbalista, ktorý potrebuje kvalitnú a dostatočnú podporu od spoluhráčov, vtedy z neho pokojne môže byť tu futbalista, ktorý dôveru podporí gólmi.

Dominic Solanke

Ako ale jeho prítomnosť ovplyvní ďalších útočníkov v kádri The Reds, toť otázka.

Ak Daniel Sturridge zostane v Liverpoole, mala by ho jeho kvalita, skúsenosti a strelecká štatistika predurčovať, aby bol v Kloppovom videní pred mladým Angličanom.

To isté platí aj o Nemcovom obľúbencovi Robertovi Firminovi. Bobby je proste hráč do základu, je to hráč, ktorý môže vyrásť na top class futbalistu, je tým, kto má predpoklad, byť produktívnejší a strelecky efektívnejší, ako tomu bolo doteraz.

Solankeho prítomnosť v kádri môže mať naopak vplyv na postavenie Divocka Origiho. 22-ročný Belgičan nemal úplne najlepšiu sezónu, v podstate ju presedel na lavičke, a tak môže zvažovať svoju budúcnosť v tíme z Anfieldu. Solanke je o niečo mladší, je to podobný typ útočníka, a tak je možno na miestne otázka, čo práve Angličanov príchod nebude mať priamy dopad na Origiho liverpoolsku kariéru.

Divock Origi

A čo Danny Ings, 24-ročný forward, ktorý má tak veľkú smolu, že keby dnes ukončil kariéru, tak sa tomu nikto nemôže čudovať?

Ex-zakončovateľ Burnley si v LFC kvôli dvom vážnym zraneniam kolien v podstate nekopol, pod Kloppom vôbec, sám Nemec ale takmer pred rokom pri druhom Angličanovom zranení povedal, že Ings bude na Anfielde aj o rok. Danny už nejaký ten piatok ľahko trénuje, zaťažuje operované koleno, Solankeho transfer ho ale nemusí držať v ‚safe‘ pozícii. Vôbec nie.

Ďalším do partie je Kloppov waleský obľúbenec Ben Woodburn, 17-ročný veľký talent už dostal v áčku niekoľko šancí, Klopp ho dáva vyššie ako skúsenejších H. Wilsona a Oja, príchod Solankeho by teda nemusel mať na Woodieho nejaký výraznejší dopad.

Samozrejme, keď zostane na ceste, po ktorej ide. Náklonnosť manažéra má, hviezdne maniere zatiaľ nie a to je dobrá východisková pozícia.

Na koho však má tento prestup úplne zásadný vplyv je dvojica Taiwo Awoniyi – Marc Pelosi. Prvý menovaný hosťuje kvôli obdržaniu pracovného povolenia v Británii v holandskom druholigovom NEC, americký zakončovateľ pre zmenu doma v MLS. Pre oboch ale Solanke v tíme s najväčšou pravdepodobnosťou znamená liverpoolsky koniec.

No a na záver ešte 2 mená. Rhian Brewster je prvé. Tento talentovaný Angličan má 17, rýchle nohy a zabijácke inštinkty. Klopp ho už eviduje, môže z neho niečo užitočné byť. Druhým menom je Potugalčan Toni Gomes, rovnako útočník U18 či U23, ktorý využíva svoju rýchlosť i to, že vie dať gól.

Pri oboch ale môže Solankeho transfer znamenať menej príležitostí a tým pádom stagnácia v napredovaní.

Mimochodom, tým, že Liverpool pomerne rýchlo dohodol Solankeho prestup sa jeho obzeranie sa po hrotovom útočníkovi v rámci tohto prestupového obdobia končiť nemôže. Skôr naopak, Angličan má len 19, pramálo skúseností so seniorským futbalom (aj keď v tejto sezóne bol vo Vitesse nápadný) a Liverpool už len kvôli nutnosti sa posunúť kvalitatívne vyššie (smer reálna hra o trofeje) musí nakúpiť overenú seniorskú kvalitu.

Takže Solanke veľmi dobre, ale vzhľadom na jeho vek a skúsenosti skôr je to typ do budúcnosti. A v nej nech je kvalitou novým Torresom, Lewandowským, Džemom či van Nistelrooyom. Potenciál tam je a je viditeľný.

7 Comments

 1. robroy

  31. mája 2017 at 18:38

  Tak prestupové okno tu ešte sice nieje, ale LFC prejavilo svoju aktivitu hned v úvodom, angažovaním talentovaneho mládenca do útoku. Neverím, že bude jediným, ktorého na tento post sme „zohnali“. Skôr mám pocit, že chlapec nám tak. nejak „padol“ do otvorenej náruče.. LFC akoby číhalo na podobných hráčov, ktorím sa z rôznych dôvodov končia, či vyhrotia zmluvné záležitosti s „materským“ klubom. Takým bol Matip a pred ním E. Can..

  Osobnou kapitolou pre LFC je využitie našich mládežníkov v A-tíme, kde s pomedzi fúry (kolkých že??) talentov, dokázal presadiť skutočne len Sterling Ja nepochopím banálne (ale fatálne)byrokratické problemy okolo akýchsi prac. povolení, kde uviazlol Pelosi, či Awoniyi a tuším aj další Brazilčan.. Ak je ten hráč náš a je potrebný s výhliadkou pre A-čko, tak problem môže byť len v dutých hlavách kompetentných.. Menoval si v článku celkom slušný počet nesporne talentovaných dorastencov – len útočníkov – ale celkove je tam kolko hráčskych talentov ? 100 ? či 200 ?
  Pritom sa presadí(L) len jeden..

 2. kwop

  31. mája 2017 at 19:18

  Sessegnon je out… Bale, Dele Alli
  .. top youngsters a LFC to zasa raz zmrvil…druhi dvaja navyše fandovia LFC.. chorý LFC..

  • lfcwaay

   2. júna 2017 at 14:20

   Opät ta ista pesnicka tento klub sa hadam uz nikdy nezmeni ohladom prestupov.. mozno si bude niekto mysliet ze tu davam bulvarne info nieviem mozno ano no je to jedno chcem len podotknut ze opät mame problem prihodit par milionov presnejsie do Rima za Salaha opät mame problem dat top stoperovy plat 200 ticis a opät to skonci tak ze ostaneme s holou ritou…

   • saty7

    3. júna 2017 at 19:47

    myslim ze sme to citali vsetci … ci je to len kacica alebo nie je otazka … ja osobne tomu verim a necudujem sa kedze rovnake stupidnosti sme stvarali aj pred tym … zase raz sme na smiech …

 3. centres

  3. júna 2017 at 11:03

  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

  http://timesen.blogspot.cz/

 4. centres

  8. júna 2017 at 13:25

  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace.

  http://timesen.blogspot.cz/

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply