Anfield čaká ďalšia rekonštrukcia, bude mať vyššiu kapacitu

Navýšenie kapacity tribúny Anfield Road End bude znamenať, že sa štadión LFC opäť rozšíri.

Fenway Sports Group, majiteľ The Reds má po vyše piatich rokoch uviesť do praxe plány o rozšírení Anfieldu na celkovú kapacitu 61-tisíc miest na sedenie. Stať sa tak má v lete 2019, kedy by podľa portálu This Is Anfield mali začať rekonštrukčné práce. Zatiaľ čo sa práce majú začať o rok a pol, finalizácia je plánuje na leto 2021.

FSG už Anfield rozšírila, po rekonštrukcii spred pár mesiacov sa začala využívať prerobená tribúna Main Stand zvýšila počet miest na sedenie na dnešných 54-tisíc. Aktuálne sa teda ráta so 7 tisícmi miestami navyše, čo by z liverpoolskeho stánku spravilo druhý najväčší klubový štadión v Anglicku. Prvé miesto si drží Man Utd a jeho Old Trafford.

Klub sa takisto posnaží skompletizovať výstavbu nového tréningového komplexu v Kirkby, čo sa plánuje ešte pred spustením prestavby Anfield Road End. Odhaduje sa, že tréningové centrum, ktoré by okrem A-tímu prijalo aj juniorské výbery počnúc U23, bude stáť £50m.

 

8 Comments

 1. emil

  9. februára 2018 at 21:17

  Nerozumiem sa do toho, ale potrebuje LFC nove treningove centrum? Alebo je to o tom, ze sa to zluci v jedno, kde budu trenovat aj seniori aj juniori? Melwood bol len pre acko doteraz a mladeznici trenovali niekde inde, ak sa nemylim…

  • Xabi18

   10. februára 2018 at 11:27

   Doteď to funguje tak, že Atým má pro sebe Melwood a celá mládež trénuje v Kirkby….Po té výstavbě bude vše pod jednou střechou, Atým i mládež…

   • kwop

    10. februára 2018 at 13:28

    je to trochu od ruky, mat v Melwoode nadstandardne vybavenie a do toho moznost, aby tu trenovali vsetky timy, to by bol ideal, ale ocividne to kvoli polohe, velkosti nejde .. takze Kirkby ma byt ta idealna moznost .. kazdopadne je to krok spat .. mladi sa mozu ucit od axckarov, ich pritomnost im pomoze v raste, v ujasneni si, co chcu ..

    • johnysheek

     10. februára 2018 at 16:48

     prečo to považuješ za krok späť?
     ako hej, je to ďalej, ale zas či hráč dôjde do melwoodu alebo kirkby je si myslím jedno.. či snáď bývajú niekde v okolí melwoodu všetci?

     • keeno

      10. februára 2018 at 23:18

      Johny

      Najlepsie je , ak od cca patrocnych deti tzv pripravky az po acko vsetci trenuju v jednom areali, nechce sa mi to teraz vysvetlovat, ale zazil som v Interi Bratislava aj ako hrac , aj ako trener tuto situaciu , ak si to nezazil, tak skus si predstavit , ze si desatrocny chlapec a nielenze stretavas svoje futbalove idoly, ale ty este aj ich vidis behat potom istom ihrisku ako behas ty

      Ak sa ma opytate ako je mozne, preco chlapec zo Secoviec fandil Interu Bratislava od cca osmich rokov? Lebo mali krasne zlto cirne dresy a hlavne im nikto , takmer nikto nefandil , tak nejak

     • keeno

      11. februára 2018 at 1:31

      Plus , ked ako hrac vidis , mlady hrac vidis styroch hracov prveho timu, hodinu pred ich treningom hrat volejbal nohami futbalovovou loptou na volejbalovom ihrisku s volejbalovym sitom ( areal Interu Bratislava zastresoval aj volejbalistov zaroven v tych istych priestoroch areali) , vidis , ze lopta im nepadne na zem ani po desiatich dotykoch? Co mam , k tomu viac povedat, ._. /?

     • keeno

      11. februára 2018 at 1:34

      Ma nielen z psychologickeho pohladu vyznam drzat cely klub v jednom areal

     • kwop

      11. februára 2018 at 12:51

      johnysheek… boze, som idiot, malo to byt krok vpred:)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply