Balotelli oslávil narodky, Rodgers sa mu ale rukou potriasť neponáhľal…

„Ak by takýto výkon ako Benteke proti Stoke podal Balotelli, celý internet je o nespokojných fans,“ dovolím si na úvod použiť parafrázu trapyho slov z jedného z našich LFC rozhovorov. Áno, predmetom tohto článku je SuperMario a tiež fakt, že si pomáham aj myšlienkami Simona Hughesa z independent.co.uk, ktorý hovorí o súkromí chlapíka spod Apenín.

Rodák z Palerma má už 25. V Liverpoole sa 12.8. 2015, teda v deň svojich narodenín, stretol s kamarátmi a spoluhráčmi (Lovren, M. Sakho, Škrtel, Lucas Leiva, Emre Can, Marković, Brini, Origi .. inak všímate, že sa oslavovalo bez Britov?), čo sa ale v zásade jedno od druhého neodníma.

Aj napriek mediálnym výmyslom, Balotelli je obľúbený, napr. v Liverpoole sa pochvalne na jeho adresu vyjadrili Moreno, Škrtel i J. Enrique, svoje pridal aj Lucas, pozitívne ohlasy opakovane prišli aj z talianskej reprezentácie. Napr. taký Pirlo ho takisto berie. Jasné, na to byť pohodovým chlapíkom do partie sa nehrá. Táto vsuvka je len ako vysvetlenie, že Mario nie je žiadny neprispôsobivý vyvrheľ.

Happy bday fantastico ?? @mb459 !!! @dejanlovren06 @leivalucas @laazar50 @ec2323 @roberto_firmino @fabh29 @mamadousakho3 @divockorigi #25

Fotka uverejnená používateľom Martin Skrtel official (@martin37skrtel),

Obľúbený, neobľúbený, obľúbený, neobľúbený..

Brendan Rodgers však na narodeninovej party chýbal. A určite nie preto, že je tiež braný ako Brit. Dôvod bude niekde inde, veď stačí len pripomenúť, že tento vzrastom aj ideálmi Napoleon Taliana na liste „outstanding playerov“, ktorí majú „wonderful character“, nemá. A to po minuloročnom príchode SuperMaria z milánskeho AC tisíce fans šaleli pri myšlienke, že Severný Ír jeho komplikovanú povahu zvládne a nielen to – dokonca ho prinúti plniť si defenzívne povinnosti.

Lenže Balotelli niky nebol Rodgersov hráč a navyše je zrejmé, že sa Rodgers k obľúbencom správa inak ako k cudzím (viď opakované šance pre Lovrena, Markovića či Lallanu), rozumej tým, ktorí do tímu neprišli na jeho vlastnú žiadosť. Balotelli navyše nikdy nemal vôľu Jordana Hendersona, ktorý sa napr. práve pod Brodgiem stal z hráča takmer opúšťajúceho klub tímovým kapitánom.

Do toho tie známe výstrelky Palermčana, ktoré obleteli svet, častý nezáujem  hru, bohatý osobný život, kopec hodín strávených na sociálnych sieťach a ešte viac v baroch, reštauráciách. Jeho krajan Paolo Di Canio to povedal na plné ústa: „Mario chce byť viac celebritou, ako futbalistom.“ Istá vec, povedia si mnohí a ja sa pokojne pridám s povzdychom, keby tak chcel tento bezpochyby talentovaný útočník od seba o čosi viac. Možno by jeho výkony z ME 2012 neboli len zbožným prianím fans tímu, v ktorom práve hrá.

Rodgers samozrejme potreboval pred novinármi svoje rozhodnutie odstaviť zakončovateľa, ktorý hrával napr. aj v milánskom Interi a Manchestri City, obhájiť, a tak použil slová, ktorým môžu veriť len ovce. A nanajvýš deti, ktoré Liverpool sledujú len preto, že má možno pekné dresy a počuli, že na Anfielde je naj atmosféra.

„Nehodí sa nám do nášho herného štýlu,“ hovoril pred týždňami 42-ročný Carnloughčan, chlapík z dediny, ktorá nemá ani 1500 obyvateľov. Nehodil sa Balotelli, nehodili sa ani A. Carroll, Lambert, typologicky rovnakí hráči. Jeden by si pomyslel, že sa nehodí ani Benteke. A tu ho máš…

Brendan Rodgers a Mario Balotelli

Brendan Rodgers a Mario Balotelli

Po roku sa navyše do popredia tlačí vyjadrenie Balotelliho agenta Raiolu, ktorý po podpise zmluvy s LFC vyhlásil, že toto je Mariova posledná šanca, ako sa stať hráčom, ktorého si ľudia budú pamätať pre jeho výkony a nie blbosti, ktoré napáchal. A tu niekde sa aj začína vysvetlenie známeho novinára Simona Hughesa z independent.co.uk, prečo je jeho liverpoolska kariéra aktuálne obmedzená na hľadanie si nového angažmánu a stretávanie sa s Josém Enriquem a Borinim.

Deň, kedy sa všetko zvrtlo

Všetko sa to mala začať v týždni po domácej porážke s Man Utd (1:2) v marci tohto roka, kedy si na Anfielde uvedomili, že sa tento excentrický a v zásade egomaniacky mladík nezmení. Nadobudnuté presvedčenie lemujú dve príhody, po ktorých prečítaní mnohým napadne, že sa vlastne nič nestalo, že je to skôr ukážka toho, že má 25-ročný útočník zmysel pre humor. A v LFC ho nemajú, dovolím si dodať.

Na jednom z tréningov po derby s mancs si vtedajší Rodgersov asistent Colin Pascoe zavolal k sebe hlúčik hráčov. Zhruba 40 metrov od nich ľahko vyklusával Jon Flanagan, obranca v plnej rehabilitácii po problémovom zranení kolena. Pascoe chcel niečo zverencom vysvetliť, nemohol však dostatočne, keďže Balo začal bez zjavného dôvodu niečo smerom k Flannovi kričať. Talian pána v krátkych trenírkach (ktoré má na sebe aj pri expedícii na Severný pól) teda v danom momente nepočúval, ten ho za to vykázal do šatne.

V ten istý deň si hráči zahrali tréningový duel 10 na 10. Na jednej strane hráči áčka, na tej druhej Balotelli a kopec mladíkov z juniorky, v bráne tohto tímu Brad Jones. Tí, čo zápas sledovali sa v jednom momente nestačili čudovať, aký to len parádny gól SuperMario strelil.

Lenže ono to bol buď vtip, alebo provokácia, keďže sa útočník otočil k vlastnej bráne a loptu poslal za vyjaveného Jonesa. Do toho hlasný smiech a dobrá nálada v podaní liverpoolskej 45-ky. Lenže po smiechu prichádza plač, a aj keď Balotellimu slzy po tvári nestekali, bolo od tohto dňa zrejmé, že sa nadobro stal vydedencom.

Na ďalší ligový duel (Arsenal 1:4) už nebol v nominácii, v nej sa potom najbližšie objavil až pred zápasom s Aston Villou.

Brendan Rodgers a Mario Balotelli

Brendan Rodgers a Mario Balotelli

Každý pohár pretečie

Jeho kariéra na Merseyside má samozrejme viacero zárezov. Noc pred porážkou od Baselu v Lige majstrov bol s kamarátmi v bare do skorých ranných hodín. V decembri mu pre zmenu na trase medzi Liverpoolom a Manchestrom namerali rýchlosť 175 km/h. Tiež sa hovorí, že až do Vianoc nepoznal mená niektorých svojich spoluhráčov (to ale budú len povedačky, keďže v zásade platí, že je v tíme obľúbený). Problémom malo byť aj to, že sa nestravoval v Melwood, ale nechal si do svojho sídla nosiť jedlo z talianskych reštaurácií. (Za to ho už len ukameňovať, fakt je to nehorázne 🙂

No a do oh všetkého Desmond N´Ze. Kto to ako je? Balotelliho kamarát, ktorý hrával tretiu ligu v Japonsku, ale viac ako futbalista je braný ako celebrita a vymetač barov. Teda Mariova krvná skupina. A pravdepodobne aj niekto, kto si vybral približne rovnakú dávku intelektu ako jeho slávnejší krajan. Veď zatiaľčo sa futbalista The Reds prepravoval na raňajší tréning, N´Ze vešal na sociálne siete videá a fotky z parties a tie nepoukazovali na práve príkladnú životosprávu. A to všetko priamo na parkovisku v Melwoode, kde ho pravidelne čakal spiac na sedadle luxusného Ferrari. 

Toto je teda príbeh, ktorý môže mať len jeden záver. Žiaľ, ten je pre vyše 30-násobného reprezentanta Gli Azzurri smutný. Teda, ak mu na niečom takom vôbec záleží. V LFC snáď aj na tisíc percent skončí s bilanciu 28 zápasov – 4 góly. V lige to bolo o 1 presnom zásahu v 16 stretnutiach, premenené na libry, 1 jeho štart v Premier League stál klub rovný milión.

A tak Balotelli mesto The Beatles opustí s nálepkou sklamanie. Istým ale ostáva, že v zásade nebol posudzovaný podľa výkonov, ale podľa mena, že klub mal pre jeho „nápravu“ urobiť viac, rovnako tak pre využite jeho potenciálu a za diletantský man-management by mal nieto dostať po zuboch. A je jedno, že tie sú čerstvo vybielené..

PS: alebo sú Hughesove slová len zavádzajúcim nástrojom, ako Taliana vykresliť v ešte horšom svete, pričom víťazom potom má byť Rodgers? „Stop konšpiráciám“ je následne názov nového seriálu, ktorému sa bude venovať jaymz, teda až ho na to nahovorím 🙂

18 Comments

 1. jaymz

  13. augusta 2015 at 11:02

  Balotelli skočil do řeči trenérovi.
  Balotelli si objednal italské jídlo.
  Balotelli si dělal srandu na tréninku.
  Balotelli dostal pokutu.
  Sakra to je rebel.
  Slyšel jsem že Mario jednou zapomněl spláchnout. Celým týmem to otřáslo tak, že nedokázali dát ani gól celý podzim.

 2. Martin

  13. augusta 2015 at 11:44

  bol som velmi rad ked nas pred rokom mario posilnil.. povedal som si konecne hrac svetovych kvalit.. ziadny no-name hrac… ale nedarilo sa mu, mario je velmi komplikovany, a uz pochybujem ze niekedy dosiahne uroven ME 2012 .

 3. karel

  13. augusta 2015 at 14:18

  Mourinho si kdysi (v Interu) s Mariem domluvil schůzku, Mario nepřišel. Když mu Mourinho volal, tak Mario byl na F1 a řekl Mourinhovi, že schůzku si můžou dát kdykoliv, kdežto F1 je v Itálii jednou za rok. Mario nerespektuje pravidla. V LFC vzal kapitánovi pecku, v konzervativním prostředí musela přijít odveta. Rodgers i spoluhráči ho odepsali.
  Dostává ochutnat vlastní medicíny, nedostalo se mu respektu ze strany Angliceké kliky i Rodgerse a to je naprosto v pořádku. Je to jejich názor, a je lepší, když ho vyjádří tak, že nepřijdou, než kdyby přišli a třásli si rukou s borcem, kterýmu nevěří, a kterého nerespektují. Mario bude mít v budoucnu (očekávám brzký konec kariéry) ve svém životě problémy. Alkohol, drogy, vězení…Best, Gazza…tito nezkrotní lidé zaplatili vysokou daň za chvíle slávy, skončili jako trosky, podle mě to čeká i Maria.

  • kwop

   13. augusta 2015 at 15:14

   otazka ale je ked ano, tak ktori spoluhraci ho odpisali? lebo vyssie vypisani boli aj na jeho narodkach, navyse pocas sezony bolo dost fotos, kde bol vecerat niekde v meste aj napr. s gerrardom, j. enriquem, lallanom, br. jonesom a pod…

   • karel

    13. augusta 2015 at 17:15

    Ono nejde o oslavy, společné večeře (je možné, že Mario BR a další nepozval). Na Maria pěje chválu Pirlo a další jeho spoluhráči (protože ho znají z jiné stránky než my, nebo koučové), ale pak jsou tu kritické hlasy z řad trenérů (Mancini, Mourinho,Inzaghi), kteří s ním mají zkušenost, jako s tikající bombou, která upřednosťnuje vlastní zájmy (absence na schůzkách, kopání penalt) nad zájmy celého mužstva (kopat by měl, kdo je určený, chodit na porady apod., hrát pro tým). Není to tak dávno, co v repre v kvalifikaci v Praze dostal červenou kartu. Jeho výkony rok od roku klesají, naopak jeho výstřelků přibývá, takže ten hráč se stal oblíbeným, ne pro svou hru, ale proto, že je magnet na senzace, plní titulky…je tak trochu oběť (proto má tolik zastání u fans). To je pro mě vysvětlením, proč se chová, tak jak chová. Hraje s určitou nálepkou problémového hráče, je neustále pod drobnohledem, tento tlak si myslím brání vyniknout jeho talentu, který poslední léta dříme a zřejmě už nevstane. Dovedu si představit, že Mario na sobě nepracuje, tak jak by mohl, spíš se snaží vyniknout v rychlých jízdách, kouření ve vlaku, ohňostroje apod. Takže si myslím, že jeho dětská povaha si získává u lidí, jako je Pirlo a další sympatie, chtějí ho bránit. Pak jsou tu lidé, kterým Mario ublížil (koučům, že nerespektoval pokyny, dělal problémy),třeba Hendovi (vzal kápovi pecku) a dalším (házení šipek) – ti ho určitě v oblibě nebudou mít. Myslím si, že z Maria stane atrakce (jako se v 19.st. chodili dívat lidé do obludaria), bude putovat z klubu do klubu a dál plnit titulky novin svými výstřelky. Nebýt takové pozornosti novinářů, možná by byl Mario úplně jiným hráčem/člověkem. Fotbalové prostředí je určitým způsobem zvrácené. Mario je tak trochu nešťastná figurka. Přál jsem mu, když loni přišel, aby se probudil. Ale fotbalově to bylo velmi slabé. Jeho pozice v týmu postupem času klesala, možná i začal trucovat, čímž získal i u spoluhráčů mínusové body.

    • kwop

     13. augusta 2015 at 18:33

     absolutne neushlasim s tym, ze kopat by mal penclu ten, kto je urceny … kopat by ju mal ten, kto da gol a balova stats hovori za vsetko ..

     karel, ty rad v argumentacii ponukas priklady, tak paci 1 – ak by brodgie na penaltu urcil prorostleho predavaca parkov s lytkami ako maju ti, co denne zjedia 120 hamburgerov, bolo by to teda ok a to len preto, ze by sa splnili pokyny, ze by nikto neznevazoval autoritu toho krpateho niemanda s vybielenymi zubami ..

     a este nieco – ak balotelli s takym penalty record, aky ma, uprednostni „vlastne zaujmy“ pred superhlupym urcenim brodgieho, kt. zvolil oblubenca henda dovtedy kopajuceho len 1 penaltu v sutaznom zapase (aj tu nedal), tak potom ano, chcem mat takto uprednostnene zaujmy kazdy zapas ..

     • karel

      13. augusta 2015 at 20:10

      Zkus si představit, že je na hřišti SG i Mario. Myslíš si, že by Mario vzal pecku Stevenovi. Mario má lepší bilanci, ale Gerrardovi by na pecku nesáhl. Jak Stevie uvedl, proto se dělá seznam hráčů, aby na hřišti nevznikla mela. Proto top týmy mají systém, tohle hádání o míč je spíš zvykem ve vesnických soutěžích. Je to o profesionalitě, o plnění pokynů. Proto si myslím, že Mario ukázal Hendovi, že ho nerespektuje. Být tam Gerard, tak je tvoje hypotéza švihem pryč. Balo by zklopil uši, ostatně vždy tomu tak bylo, když se kopala pecka, tak šel Steven, Balo se držel stranou, plnil pokyny, respektoval pořadí. V okamžiku, kdy byl lídr skupiny pryč, tak Mario sabotoval systém a veřejně dehonestoval jak Henda, tak Rodgerse, který určitě musel vyslovit před hráči, jaký je systém v kopání penalt.

      • kwop

       14. augusta 2015 at 0:50

       gerrard nie je dobry priklad .. ano, ma horsiu statistiku pri penaltach ako balotelli, ale nie tak priserne zlu ako hendo – ako ju ma v case tej „potycky“ .. takze, keby bola situacia, ze je stevie na travniku, berie loptu on na zaklade svojho penalty record by bol vysoky predpoklad, ze da gol … u henda ten predpoklad bol aky? taky, ze skusajme, co to da?

       hovoris o profesionalite a plneni pokynov .. co je profesionalne v tomto konkretnom pripade na zlom brodgieho urceni? co je profesionalne na hendovom spravani a co na studgovom, kt. sa henda zasataval? hendo predsa dobre vedel, ze balotelli je lepsi v zahravani penalt, mala u neho nastupit sebareflexia a loptu mal sam mariovi podat .. obzvlast v zapase, kedy pred penaltou stratil par lahkych lopt, pokazil par lahkych prihravok = nebol v pohode …

       co je profesionalne na plneni idiotskych pokynov?

       prepac, ale tvoja argumentacia nejde v prospech dobrej veci (vysledku, resp. premeneniu penalty), skor zastava hlupe rozhodnutie lebo nejaka hierarchia, autorita, pokyny, kt. navyse nie su spravne ..

     • kiralok

      14. augusta 2015 at 9:43

      Kwop reagujem aj na tvoj komentar nizsie, ale neslo mi odpovedat priamo na ten.

      Absolutne suhlasim s Karlom a nerozumiem tvojmu pohladu. Poradie na penalty ma byt urcene a hraci ho maju respektovat. Ak s tymto poradim nejaky hrac nesuhlasi, tak si to ma vydiskutovat pred samotnym zapasom/sezonovou (neviem kedy a ako casto sa taketo poradie urcuje). Kazdopadne je za toto poradie zodpovedny trener a nesie za neho zodpovednost. Urcite by hrac mal toto respektovat a nie vytvarat roztrsky na ihrisku.

      To je ako keby sa nam pacila rovnaka slecna (obidvaja chcu kopat penalty) a ja sa s tebou dohodnem, ze je tvoja a nebudem ju balit (urcenie poradia kto bude kopat penalty) a potom ti ju na party kde budes dokonca aj ty prefiknem (Mario berie penaltu Hendovi). Nic na tom nemeni ani to, ze sa jej pacim viac (Mario ma lepsiu uspesnost). Ale by si to akceptoval a ponukol mi ju, aj napriek tomu ze sme sa dohodli („mala u neho nastupit sebareflexia a loptu mal sam mariovi podat“)?

      • kwop

       14. augusta 2015 at 14:31

       mne v tom celom ide len o vysledok (premenenu penaltu) .. naopak, som apriori proti hluposti (rodgers taku volbou henda spravil) a nech ta pokojne spada aj do kolonky „hraci urceni na penaltu“

       zvysok som vysvetlil

     • kiralok

      14. augusta 2015 at 15:50

      Uz tu o tom diskusia prebehla, takze nema vyznam to rozoberat. Suhlasim s tym, ze Mario bol v tu chvilu istejsia volba.

      Ale ak sa na to pozries z dlhodobeho hladiska, Rodgers pravdepodobne uz vtedy s Mariom nepocital do buducnosti, preto si pre dolezitu hernu situaciu vybera Henda ako buduceho kapitana aby ziskaval skusenosti, sebavedomie a pod. Cize z mojho pohladu sa da obhajit aj Rodgersova volba

      Ale stale tvrdim, ze hrac by mal respektovat urcene poradie.

  • Trapy

   13. augusta 2015 at 17:21

   Neuveritelny prognostik sa z Teba stal.Chyba len napisat podrobny osud Lfc a Rodgersa minimalne na jednu sezonu.

 4. Trapy

  13. augusta 2015 at 17:45

  Mario Balotelli. Zacnem so statistikou,i ked nie som prave ich zastanca.Sezona pred prichodom do lfc-25g/ass. v 39 zapasoch. MC/AC/Inter – 88g/36ass. v 220 zapasoch.Priemer 1,7 g/ass. na zapas. V lfc-4g/0ass. v 28 zapasoch. Totalny prepad.Zabudol hrat futbal,spraval sa inak,nez predtym? Nie! Rodgers velmi dobre vedel,do coho ide. Kazdy sme nejaky,futbalisti obzvlast. Prisiel za 16 mil.£,Lovren s Markovcom za 20,Lallana za 26,Benteke za 32.5. Byt na mne,tak mu urcite sancu este na rok dam.Nie je vobec iste,ako zaboduje Benteke,Ings,Origi a nas skleneny Daniel.Benteke tiez nie je nezranitelny.
  Co sa tyka tej party,zaujimavy postreh,ze tam nebol ani jeden Brit.Pripomeniem,ze na Lucasovej grilovacke po zapase so Stoke boli Firmino,Can,Markovic,Skrtel,Texeira,Moreno,Lovren,Coutinho,vacsinou s partnerkami.Teda zasa ani jeden Brit.Ze by naozaj platilo Linekerove -Nieco poriadne smrdi v tom Lfc?
  Rodgers ako jeden z dovodov,preco urobil Milnera vicekapitanom,bolo,ze je wonderful a outstanding leader,lebo chodi na treningy 2.5 hodiny pred ich zacatim:-)))) Mozno,keby Balo zoparkrat rovno prespal v Melwoode pred treningom,tak by sa ocitol v zaklade:-)))

  • karel

   13. augusta 2015 at 18:19

   Mario působí rušivě na zbytek týmu (platí to pro všechny jeho angažmá), proto jsem proti tomu, aby zůstal v týmu. Je těžké s ním pracovat, demotivuje spoluhráče. Hendo by mohl vyprávět. Rodgers tuší, že tam je napětí mezi Mariem a řekněme Anglickou klikou, proto musí jít z kola ven. Jiná cesta není…dívám se na to optikou klubu, který se snaží eliminovat eventuelní problémy na cestě k úspěchu. Kabina teď hledá lídra (měl by to být Hendo, ale jsou tam další silné osobnosti Milner např.). Vloni byla v týmu anarchie (kterou podpořil i Mario) mnoho hráčů si udělalo osobní revoluci, vzorem jim mohl být i Mario. Gerrard si dělal co chtěl, Sterling si dělal, co chtěl, Sakho si dělal, co chtěl.
   Mít ve skupině hráče jako Mario může způsobit, jak predikoval BR – trouble. BR měl pravdu. Psychologie pro tento efekt má pojmenování – sebenaplňující předpověď. Člověk jakoby předpoví další budoucnost. A toho ovlivňuje v její vytváření. Rodgers i další trenéři mají zkušenosti a vědí, že tihle hráči můžou udělat paseku v kabině a to se pak projeví na hřišti.

   • karel

    13. augusta 2015 at 18:24

    Zajímavý hráč je v tomto ohledu Ibra. Skvělý hráč, ale nikdy nevydržel v 1 týmu dlouho. Kopal do spoluhráčů na tréninku… Takový hráč nemůže dlouho zůstat ve skupině. Proto Ibra hodně migroval ve své kariéře, kluby se ho rády zbavovaly (za velké částky), ikdyž pouštěli klenot, tak se přeci jen zbavili i určitých problémů.

   • jaymz

    13. augusta 2015 at 19:04

    Víš absolutní hovno o tom jak Mario na zbytek týmu působí, jak demotivuje spoluhráče. Netušíš jaký k němu má vztah Hendo a to ani omylem.
    Píšeš že loni byla v týmu anarchie a vzorem jim mohl být Mario. Když je Rodgers taková kapacita v oblasti psychologie, proč toto nepředpovídal? Když existuje a funguje „sebenaplňující předpověď“, proč tedy nepředpověděl Mariovi skvělou kariéru v LFC a 30 gólů za sezónu? Určitě by to Maria ovlivnilo v jejím vytváření. Nebo se pletu?

    • karel

     13. augusta 2015 at 20:46

     A jaký je tvůj názor, předpokládám, že nějaký máš, když neguješ ten můj. Nepokládám to za absolutní pravdu, je to jen postřeh, z toho, jak sleduju chování hráčů, jejich rozhovory, kdo s kým je hodně vidět v soukromí atp. Vždy jsem si všímal, že někteří hráči mají k sobě blíž (např. SG měl a má dodnes nadstandardní vztahy s Alonsem, Torresem, Suarezem, Lucasem) …myslím si to proto, že o nich mluví často ve svých vzpomínkách velmi hezky (pozitivně). Agger měl blízko ke Skertsovi, vzájemně se nazvali kámoši (nějaký společný dovolený jsem zaregistroval, oblíbenost tatto). Kdežto s Carrou bych řekl, že ten vztah nebyl ideální. Naopak Carra zas nesnášel Dioufa, no toho více lidí… jsou to jen postřehy na základě rozhovorů, či podle toho jak se k sobě hráči chovají na hrišti, výše uvedné případy tě možná přesvědčí o tom, že i nyní v kabině panuje mezi některými napětí, a mezi některými zas přátelství, ostatně některé fotografie např. i ze soukromých oslav hodně napovídají.

 5. AR77

  13. augusta 2015 at 18:17

  mozno by bol rovno kapitan

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply