Barca si robí, čo chce. Coutinha už berie za svojho

Trvá to už niekoľko mesiacov čo katalánsky klub láka tvorcu hry LFC Philippeho Coutinha.

25-ročný Brazílčan sa v lete 2017 netajil tým, že by rád na Camp Nou prestúpil, do konca prestupového obdobia dokonca predstieral zranenie i virózu. FSG, resp. Klopp ho napokon nepustili a urobili dobre. Vlastne aj samotný futbalista, ktorý sa chová ako profík, čo v praxi znamená, že pre klub odovzdáva kvalitné výkony.

Aktuálne, pár hodín pred štartom zimného prestupového obdobia 2018, je tu ale ďalší pokus zo strany Barcelony. Jej hlavný sponzor, firma Nike, apeluje na svojej stránke, aby si fans kúpili dresy s Coutinhovým menom.

Je teda už všetko dohodnuté a Coutinho v januári zamieri do Španielska (čo sa nielen ja pýtam, že k čomu by to ako bolo dobré, keďže Ligu majstrov za Barcelonu hrať v tejto sezóne nemôže)??? Alebo je to len ďalšia snaha tohto slávneho klubu, ktorá nemá so slušnosťou a fair play nič spoločné?

Platí totiž, že klub nemôže osloviť hráča bez súhlasu jeho zamestnávateľa. Blaugranas je to ale očividne jedno, rovnako sa správa aj pri lákaní Griezmanna z Atlética Madrid.

Chcelo by to teda naozaj apel na UEFA od oboch klubov a od riadiaceho orgánu európskeho futbalu potom pre FCB zákaz zúčastňovať sa na prestupoch. Najprv je ale otázka, či vedenie LFC podnikne nejaké kroky. V minulosti toho v tomto ohľade z jeho strany veľa nebolo.

8 Comments

 1. Johny1891

  31. decembra 2017 at 12:02

  Jooj. Dúfam, verím, modlím sa, aby ten polrok ešte Coutinho potiahol. Podľa mňa od toho, či ho udržíme alebo nie bude závisieť, či bude naša sezóna úspešná alebo nie.

 2. robroy

  31. decembra 2017 at 13:36

  Byť v koži človeka, čo má na starosti káder LFC a teda príchody, či odchody hráčov, by som si robil vážne starosti. Couts v LFC „vyrástol“ na klass triedu super rozmerov, jasné, ponuka Barci je tiež z kategorie top a pre ludí, čo celý život narábajú s peniazmi vo forme „prázdnych“ čísel na účtoch, je nanajvýš lákavá položka..

  Ja by som si dal zásadnú otázku: Čo sme zanedbali, čo sme mohli/mali, urobiť lepšie, aby hráč(i !!!) neutekali od nás, k lepším perspektívam.. Myslím, že toho je viac, čo každeho z nás hned niečo napadá, tak treba sa pokúsiť z jednať nápravu. Možno máte pocit, že podlieham panike? Aj pri odchode LS, sa ozývali hlasy, že nech si ide! Ved má trest, za kúsanie, však máme Sturridgea, Sterlinga, Ibe-ho, či Ingsa…. Nie je sa čoho báť, nahradíme ho! Omyl..Suarez nám proste chýbal a vidíme, že ked hráme občaas bez tohto drobneho brazilca aj teraz, sme bez jeho fantáziea presných striel, skratka poloviční… O rok Luisa ho nasledoval aj Sterling… fuj ten násilník!

  Je vzácne, ak top hráč „zavíta“ do LFC, alebo tu nebodaj vyrastie, tuto extra kategoriu ale automaticky v LFC strácame. Dnes by sme mali dať tomuto priebehu stopku, ak teda sa chceme posunúť tým správnym smerom.. A sadnúť si s Philom a jeho agentom, ešte RAZ a pokusiť sa o nemožné, slúbiť a splniť mu nemožné, len aby si to premyslel..

  Príchod Virgila všetci vítame, príjemné prekvapenie, kt. nás asi všetkých postihlo, by namalo byť konečné a vážne by som investoval ešte raz. Tuto zimu do DM, nech Phil vidí a citi zmenu, ktora sa deje a ktorej sa chce otočiť chrbtom. V januari však rozhodne nie! Ešte nie.. Ešte si to chce raz si sadnúť s ním za rokovací stôl..

  Dôležitým bude správne načasovanie „debaty“ s Philom, malo by to nastať tesne po postupe s Portom..

 3. MengiCZE

  31. decembra 2017 at 13:54

  Já si osobně myslím, že to pravda nebude. Nebo spíš doufám, že lfc v tomhle případě fakt zakročí a udělá z toho velkou aféru

 4. MengiCZE

  31. decembra 2017 at 14:09

  Radši koupím dres coutse v psg než v Barce 😁

 5. keeno

  31. decembra 2017 at 14:18

  Ak Coutinho chce ísť v januári, OK, ale cena ako za Neymara,

  Samozrejme,, že ako to tu niekto pred dvoma dňami napísal, je Španielsko pre juhoamericanou takmer to isté ako by boli doma

  Can v Juventuse a v nemeckej reprezentácii vyrastie na mix xabiho alonsa s mascheranom

 6. MartinLFC

  31. decembra 2017 at 14:43

  Dúfam, že Cou v jarnej časti ešte zostane v Liverpoole. Jeho ďalší postup bude záležať ako Liverpool skončí v sezóne. Súhlasím s tým, že radšej budem vidieť Cou v PSG ako v Barcelone. Postup Barcelony by konečne Atletico a Liverpool mali oficiálne napadnúť na UEFA.

  • kloppinho

   31. decembra 2017 at 14:54

   atletico uz podalo protest… otravuju im hraca ktory ma dlhorocnu zmluvu, dokonca aj cez rodinu.. ale hlavne je to priamy konkurent v boji o titul a hracovi podlamuju psychiku. keby este nasi podali staznost mozno by dostali ban v lete 🙂 ale to nasi coutsovi neurobia….neverim

 7. JURAJ

  31. decembra 2017 at 16:10

  Žeby zamestnanci fy Nike boli až takí „neprofesionálni“ a vydali apel na fans, akože „na popud zo strany Barcelony“, bez zavízovaného záujmu Coutinha presunúť sa už v tomto TW ?
  Neverím.
  Tá fľaša vodky, poslaná Suarézom, je na zapitie Ausfahrt-u, – kapurkovou, by aspoň Firmino ešte min. sezónu potiahol LFC, lebo riešenie problému Mané-Salah, bude Klopa mátať ešte veľmi dlho. Bárs by našiel skoré riešenie, k obojetnej spokojnosti.

  Firmino: je to Nemec a veľa nás naučil, …
  -jak baba Vanga;

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply