BLOG: Šťastie v absolútnej podobe má meno Origi

A práve zabudnutý belgický zakončovateľ nám vyhral Merseyside derby. Gólom, ktorý snáď nikto nikdy predtým nevidel.

No schválne. Koľko fans si v 84. minúte 232. liverpoolskeho derby po tom, ako uvidelo, že Firmina strieda Origi povedalo: „A teraz ten zápas zlomíme!“???
Budem príliš pesimistický, keď si tipnem, že nula? Veľká tučná nula. Asi taká, ako pred 84. minútou daného zápasu hodnota Divocka Origiho u bežných priaznivcov.

23-ročný rodák z Ostende nehral za The Reds ligový zápas sezónu a pol. Naposledy ešte v auguste 2017. Potom hosťovanie vo Wolfsburgu, povedzme si na rovinu, nie príliš úspešné a pomaly upadnutie do zabudnutia.

Okrem iných okolností Firmino, Salah, Mané, Sturridge i Shaqiri, a samozrejme Lallana, zapríčinili, že pre neho nebolo v ostatnej dobe v kádri miesto. (Ani napr. pre H. Wilsona, Woodburna, Solankeho a pod.). A tak len zápasy U23 a tréningy s áčkom.

Merseyside derby rozhodol náhodný gól, hrdinom zabudnutý Origi

Prišiel, videl, nastrelil bránkovú konštrukciu a (HLAVNE) zvíťazil

Keď som ho pred derby videl na lavičke, ako prvé mi napadlo, že v čom je už len lepší či perspektívnejší ako jeho kolega zo zabudnutia Solanke. Keď krátko po príchode na trávnik nastrelil v akrobatickej pozícii bránkovú konštrukciu, len som sa tak ironicky pousmial, však poleno, inak to ani skončiť nemohlo.

A potom si Klopp, my fans, celý Liverpool vybral v šiestej minúte nadstavenia obrovskú dávku šťastia. Lebo ešte väčšie poleno, lebo gólman, ktorý (podľa jeho vlastných slov) nebude robiť hovadiny ako Alisson v zápase s Leicestrom (2:1) dal ruky tam, kde skôr nemal. Lopta sa 2x odrazila od brvna a skončila pred Origim, ktorý sa v jednom momente zmenil zo štatistu na hero of the day. Neviem, či zaslúžene, viem však, že hrdinom je.

Alebo inak. Ak v 96. minúte, stotiny od záverečného hvizdu na vás letí šmatlavá strela (van Dijk je veľký pán, snáď náš nový kapitán, ale to, ako v tom momente trafil loptu, bolo skôr do komédie, kde sú v hlavnej úlohe absolventi oddelenia svalovej dystrofie), a vlastne ona ani neletí na vás, letí nad brvno, tak je potom úplne nemysliteľné (a ešte raz a schválne – kto si pri pokuse VVD myslel, že nie je definitívne po zápase, že to na milión percent končí remízou?), aby skončila v bráne. A skončila.

Gólman Evertonu Pickford nám daroval krásny moment. Daroval ho Origimu, ktorého kariérny pád sa spája práve so zranením, ktoré utrpel práve v dueli s týmto súperom. Hrali sme prinajlepšom priemerne a remíza by možno bola spravodlivejšia, lebo Everton ale že vôbec nebol zlý. Skôr naopak.

„Chcel som len opäť rozžiariť svoju hviezdu,“ povedal belgický mladík po zápase. A tam niekde vzadu by mal rozhodne poďakovať elektrikárovi, ktorého „karamelky“ i Albion stavajú do brány. Lebo že vraj je top class. Ale ok, nebudem zlý (aj keď ma tá jeho nominácia do silvestrovského programu náramne teší), aj Pickford je len človek, stať sa navyše môže každému.
A nám sa v nedeľu (2.12.) stala výhra, ktorá musí (PROSTE MUSÍ) podporiť psychiku. Absolútne….. snáď blížiaci sa dvojduel na ihriskách dvojice Burnley – B´mouh nepodceníme.