Boriči mýtov VII: Je Liverpool len priemerné mužstvo?

Po dlhej dobe, sme sa v redakcii rozhodli obnoviť túto populárnu rubriku. Dnes sa lepšie pozrieme na celý Liverpool FC a jeho porovnanie s najlepšími na svete.

Fanúšikovia Liverpoolu sa delia na 2 skupiny. Prvá je typu Liverpool je najväčší klub na svete a môže vyhrať všetko. Druhá je zas pravým opakom Liverpool je už dávno len priemerným klubom a hrá sa na niečo, čím už nie je. 

Pravda ja však niekde medzi. Dlhé sezóny sme len priemerným klubom v Premier League (až na jednu výnimku, pri tíme okolo Suáreza) a to je fakt. No táto sezóna (2017/18) nám ukazuje progres nášho tímu s kvalitným trénerom menom Jurgen Klopp.

Bojujeme o druhé miesto v Premier League, na Manchester City proste nikto tento rok nemá a kľudne to môžu dokázať aj v Lige majstrov, no naspäť k nám. Liverpool po dlhej dobe postúpil aj do osmičky najlepších v Lige majstrov a pri malom šťastí, to nemusí byť koniec.

Prezentujeme sa nádherným útočným futbalom, napádaním a celkom slušnou obranou. Máme najlepšieho strelca v Premier League a v podstate aj na svete. Naše útočné trio naháňa hrôzu každej obrane na svete. Nezabudnime, že aj v obrane máme najdrahšieho obrancu sveta menom Virgil van Dijk.

Takže názor, že sme priemerné mužstvo, nie je na mieste. Klopp a jeho družina dokazuje, že nie všetko je len o peniazoch (viď PSG), ale zas na druhú stranu, to ani bez peňazí nejde. Netreba však zaspať na vavrínoch a hovoriť si, že Liverpool je najlepší na svete a uspokojiť sa. Vedia to všetci v klube a mali by si to zapamätať aj fanúšikovia tohto skvelého klubu.

Tak na záver, sa vyvracia mýt o tom, aký je Liverpool priemerný, a zároveň aj to aký je Liverpool najlepší….

7 Comments

 1. robroy

  13. marca 2018 at 17:36

  Liverpool nemôže byt priemerným, však sa stabilne umiestnujeme top 10 klubov Sveta a potom, je všetko len o peniazoch (vid FSG). Mna monentálne viac teší naš pohladný herný prejav, aj ked sa nájdu „epizódy“ ked tomu tak nieje. Je to aj o individualne hráčskej kvalite, napríklad určite sme boli ešte pozeratelnejší a istejší v ofenzíve, ked lopty rozdával Couts. Mat niekoho podobne kvalitneho aj na „6“, zas by sme získali na kvalite, Keita to pozdvihne a ja verím, že nezostane na tú prácu sám..

  • kwop

   13. marca 2018 at 18:28

   Keita ale nie je kupovaný na ‚6-ku‘, nehráva na tom poste ani v Nemecku..

   • robroy

    13. marca 2018 at 18:42

    Hore som sa nesprávne asi vyjadril, ano sedí, už si mi to raz upresnoval. Pozícia „6“ je dnes medzi „bolačkami“ z kádra, podla mna najhoršie obsadená, preto som ho aj označoval vyššie.

 2. MengiCZE

  13. marca 2018 at 21:58

  Nehrajeme o nix hůř než teď Sevilla, ale prostě jsme se báli. Sevilla nechce dostat gól ale útočí furt.

 3. ar77

  14. marca 2018 at 5:22

  Ja to rikal ze dostaneme Sevillu 🙂 holt Pawson nemoze byt vsade

 4. kwop

  14. marca 2018 at 7:49

  obrovska skoda, ze pogba nebol na derby fit..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply