Bořiči Mýtů II.: Liverpool je tým jednoho muže

V průběhu minulého týdne uveřejnil Marco Lopes pro thisisanfeld.com sérii sedm článků, ve kterých používá úspěšnou sezonu 13/14 k vyvrácení Sedm Mýtů o hráčích, trenérech a majitelích LFC.

Momentálně pokračujeme druhou částí, kde vyvrátíme, že Liverpool je tým jednoho muže


My Vám dnes přinášíme jeho druhou část.

2. Liverpool FC je týmem jednoho hráče

Samozřejmě, že v době, kdy začal Luis Suárez rozvlňovat brankové sítě po celé zemi, jeho drzými a nádhernými góly, náhle se pisálci probudili ze svých židlí a začali psát o tom, že on je ten, kdo je pro Liverpool nepostradatelný.

Je to samozřejmě hloupá kritika, všechny velké týmy potřebují své megastar k velkým výsledkům. O kolik palebné síly by přišel Real Madrid bez Ronalda nebo Barcelona bez Messiho?

Ale představa, že jeden člověk táhne tým byla založena na pravdě. Vždyť prvních devět bodů vystřílel při výsledcích 1:0 Daniel Sturridge, bylo to v době, kdy si Suárez ještě odpykával trest za pokousání Ivanoviče.

NORWICH, ENGLAND - Sunday, April 20, 2014: Liverpool's Luis Suarez celebrates scoring the second goal against Norwich City with team-mates Raheem Sterling and Philippe Coutinho Correia during the Premiership match at Carrow Road. (Pic by David Rawcliffe/Propaganda)

Vítězství nad Fulhamem nebo Man City 3:2, kdy Suárez neskóroval ukázaly, že Liverpool má stále raketovou sílu, tahající jedenáct vítězství v řadě. Také musíme vzít do úvahy práci kolem něj. Presing Hendersona, držení míče Allena, tvořivost Gerrarda nebo skvěle chytajícího Mignoleta.

Jsou nesporné kvality Suáreze. Nicméně nikdo nemůže ignorovat, že i k ocenění PFA player of year mu pomohl tým. Tak jak pomohl tým Suárezovi k individuálnímu ocenění, tak Suárez dopomohl týmu k úspěšné sezoně.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply