Bořiči Mýtů III.: Sterling potřebuje hostování

V průběhu minulého týdne uveřejnil Marco Lopes pro thisisanfeld.com sérii sedm článků, ve kterých používá úspěšnou sezonu 13/14 k vyvrácení Sedm Mýtů o hráčích, trenérech a majitelích LFC.

Momentálně pokračujeme třetí částí, kde vyvrátíme, že Raheem Sterling potřebuje hostování.


Zatímco fotbaloví kouzelníci jako Suárez, Coutinho nebo Sturridge měli před sezonou své místo jisté, Raheem Sterling prožil ale jiný příběh.

Před sezonou se o tomto mladíkovi popsala spousta papíru, psalo se že je problémový, není pro Liverpool dostatečně kvalitní a v LFC nemá budoucnost. Psalo se, že Jordon Ibe je kvalitnější a měl by dostat příležitost místo něj. Rodgers však Sterlinga podržel a ten mu důvěru splatil.

Jak jen jsme se mýlili. V době kdy Luis Suárez režíroval čtyřmi góly vítězství nad Norwichem 5:1 jakoby se něco změnilo.

Jakoby si Raheem opravdu uvědomil co potřebuje ke svému zkvalitnění a jeho výkony začaly růst, v půlce sezony zjistil, že se může rovnat hráčům jako jsou Matič nebo Yaya Touré.

Je mu jen 19 let a jeho schopnosti převyšují jeho věk. 19 let a on si pohraje s beky Manchesteru City a s klidem mazáka zavěsí.

19 let a hraje si se soupeři na jejich půlce, nutí je k ukvapeným rozhodnutím, k chybným přihrávkám.

19 let a ukazuje takovou všetranost. Jen 19 let, tolik nám toho ještě může ukázat.

A to jsme si říkali že potřebuje hostování. A on teď jede na Mistrovství světa do Brazílie jako jeden z klíčových hráčů.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply