Bořiči Mýtů V.: Liverpool nemá na Ligu Mistrů ani na titul

V průběhu minulého týdne uveřejnil Marco Lopes pro thisisanfeld.com sérii sedm článků, ve kterých používá úspěšnou sezonu 13/14 k vyvrácení Sedm Mýtů o hráčích, trenérech a majitelích LFC.

Momentálně pokračujeme pátou částí.


Liverpool nemá na LM ani na zisk titulu.

Před začátkem sezony tým Liverpoolu určitě nepatřil k týmům, který by kdokoliv pasoval na favorita soutěže, maximum měl být neúspěšný boj o čtvrtou příčku. Když se na to podíváme zpětně, tyto úvahy nebyly neopodstatněné. United bývali silní vždy, City a Chelsea své místa měla praktický jistá, Arsenal po příchodu Ozila sliboval boj o titul a Spurs po megalomanských přestupech také očekávali jiné výsledky, LFC se řadil až za ně.

Takto namalovaný scénář se ale k liverpoolskému lodivodovi evidentně nedostal. On, obklopen úzkým a v porovnání s ostatními ne příliš kvalitním kádrem se však pasoval na hrdinu, nejenže s týmem v pohodě vybojoval vytouženou Ligu Mistrů, on skvělou hrou bojoval až do posledního kola o titul, byť neúspěšně.

Liverpool přišel o body v pouhopouhých dvanácti zápasech, jen o jeden více než mistři ze City. Můžete si vybrat, kde jsme podle Vás přišli o titul, Aston Villa, West Brom, Chelsea, Hull nebo Palace. Skutečností však je, že rozdíl mezi Liverpoolem a klubem, který si může dopřávat největší luxus v lize byl opravdu malý.

Co tedy všichni podcenili? Kvalitu týmu? Týmový duch? Schopnost střílet branky? Rodgerse? Pravděpodobně všechno..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply