Bude Dejan Lovren hrdinom Chorvátska?

Chorvátsko nemôže prehrať finále Ligy majstrov, no Dejan Lovren verí, že práve on môže byť pýchou svojej krajiny.

Liverpoolsky obranca bude čeliť vo finále LM svojím krajanom, ktorí hrajú za Real Madrid. Sú to konkrétne hráči Mateo Kovačić a Luka Modrić. Pár chvíľ potom, čo si Liverpool zabezpečil miesto vo finále, sa chorvátsky obranca spojil so svojimi spoluhráčmi z národného mužstva.

„Bol som v kontakte s mojimi chorvátskymi spoluhráčmi Lukou Modrićom a Mateom Kovačićom, ktorí hrajú v Reale Madrid,“ začal držiteľ čísla 6 pre oficiálny časopis Liverpool FC.

„Je to úžasný úspech pre takú malú krajinu, ktorá nemá ani štyri milióny obyvateľov, že takmer každý rok máme chorvátskeho hráča, ktorý môže vyhrať finále LM. Je to skvelé pre nás a pre národ. Som si istý, že celý národ bude sledovať finále. Povedal by som, že viac ľudí bude na mojej strane, pretože som Ligu majstrov predtým nevyhral a obaja títo chlapci to vyhrali už niekoľko krát! Krajina je na nás hrdá a nakoniec uvidíme, kto to vyhrá.“

Liverpool sa dostal do finále úžasným útočným futbalom, no na druhej strane Lovren vie, že treba hľadieť vpred a nie na to, čo bolo.

„Dosiahnutie finále Ligy majstrov je fantastickým úspechom pre klub a aj pre mňa. Vyrástli sme vďaka konkurencii a vieme, čo musíme urobiť preto, aby sme v tomto turnaji hrali dobre. Okrem finále MS je to najväčší zápas, ktorý môžete hrať a všetci sa naňho naozaj tešíme. Je to niečo, čo každý chce.“

„Sníval som hrať finále a vyhrať turnaj od chvíle, keď som bol chlapec. Teraz máme príležitosť. Musíme znova ukázať náš charakter, ukázať naše zručnosti a ukázať všetkým, že to dokážeme.“

zdroj: liverpoolfc.com

9 Comments

 1. kloppinho

  18. mája 2018 at 22:40

  dejan je zas ukecany….ale v pos kole dal strasnu hlavu

 2. kwop

  18. mája 2018 at 23:19

  Je to kkt.. Absolútny.. A super priemerný.. Jednu vec ale vie dobre, vždy keď ho jeho obrovské ego donúti zabudnúť, aký je bezvýznamný, dá do novín rozhovor a ďalší zápas doje.. Proste chorvátsky Beckenbauer.. Radosť ho mat v tíme..

  • Steeler

   18. mája 2018 at 23:21

   celé Chorvátsko mu bude fandiť 😀

  • Johny1891

   20. mája 2018 at 9:00

   Priemerný, bezvýznamný? možno pre teba, ale určite by nehral finále LM, keby to bola pravda. Lovren je chybujúci stopér, ale momentálne hrá naozaj vo veľmi dobrej forme, preto nechápem, prečo máš zase potrebu na neho kydať. Navyše v tom rozhovore nepovedal nič egotripné. Čo sa má teraz skrývať pred novinármi a utekať pred nimi, len aby si bol spokojný?

 3. keeno

  19. mája 2018 at 1:26

  Lovren bude najlepsi hrac vo finale

 4. MengiCZE

  19. mája 2018 at 8:22

  Trocha podpory od vlastnich fans by neuškodila

  • robroy

   19. mája 2018 at 22:36

   Tiež si myslím..
   Pri spätnom pohlade na Deajana, aj tak prevažujú viac klady, ako zápory, aj ked som presvedčený, že na dosiahnutie dalšieho „levelu“ Virgil rovnocenného partáka potrebuje a Matip to nebude…

   Chorváti bezpochýb majú individualne kvalitný výber. Na 2 fotke zhora, by sa nám do základu hodil nejeden hráč. Verím však, že Klopp si svoj výber už podla potrieb „doladil“. Ostáva už len realizovať..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply