Bývalý hráč LFC k prípadu Suárez vs Evra: Som nahnevaný

„Som nahnevaný teraz, ako aj v čase incidentu,“ znejú slová bývalého hráča The Reds Stana Collymora, ktorý zažil podobnú situáciu ako Suárez s Evrom.


Bývalý útočník Liverpoolu je sklamaný z toho, ako sa situácia okolo dvoch futbalistov rieši. Nahnevaný sa pýta, či LFC a Manchester Utd. chcú vôbec nedávny konflikt vyriešiť.

Collymore tvrdí: „Najväčším sklamaním je to, akým spôsobom oba kluby prijali tieto tvrdenia, od oboch hráčov. Bez pochybností alebo vyšetrovaní.“

„Ukazuje sa, že ak sú vo veci rasizmu či morálky peniaze, problém sa zahadzuje von oknom. Evra tvrdí, že ho Luis Suárez slovne desaťkrát napadol, čo je systematické rasové násilie. Ak je to pravda, kluby by minimálne mali začať vyšetrovanie. Evra prehlasuje, že ho Suárez rasisticky napadol 10 krát – a to je systematické rasové násilie, ak je to pravda, prinajmenšom by mal Liverpool a United začať vyšetrovanie.“.

„Keď hovoríte o cenách Suáreza a Evru, ich odmenách a platoch, naozaj chcú kluby vyriešiť tento problém, alebo si chránia svoj majetok? znie básnická otázka z úst Collymora.

V roku 1998 zažil Collymore podobnú situáciu (apsoň tak hovorí) so svojím spoluhráčom Stevom Harknessom.

„Som nahnevaný teraz, ako aj v čase incidentu. Ten problém riešime už 13 rokov, ale v skutočnosti sa nič nevyriešilo. Vec, ktorá ma tiež štve je to, že sme tu mali protirasistickú kampaň, ľudia nosili odznaky a tričká… Mohli to myslieť vážne, ale táto iniciativa nebola tou, za akú bola pokladaná v médiach.

 

Zdroj: liverpool-kop.com / Jaimie Kanwar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply