Carrollov duch je preč. Salah je rekordnou kúpou

£36.9m. Toľko Liverpool zaplatil rímskemu AS za Mohameda Salaha, za historicky prvého Egypťana, ktorý sa upísal klubu z Anfieldu.

25-ročný rýchlik, ktorý hovorí, že sezóna 2016/17 bola jeho najlepšou  v kariére, sa zároveň stál najdrahšou  kúpou LFC vôbec. Doposiaľ tento primát držal superchaotický a spiatočnícky nákup Andyho Carrolla z Newcastlu v 2011.

Salah sa oficiálne stane hráčom The Reds 1.7., kedy sa otvára letné prestupové okno.

Zaujímavosťou je, že si tento krídelník, ktorý môže nastupovať na oboch stranách i ako falošný útočník, ponecháva obľúbenú 11-ku, ktorú nosí v reprezentácii, rovnako tak ju mal aj v AS.

„Ďakujem Robertovi, že mi to umožnil, veľmi si to vážim,“ narážal na udivené výrazy prítomných, keď sa von dostala informácia, že bude obliekať Firminove číslo. Skôr sa šuškalo, že vezme deviatku, tá sa teraz pripisuje práve Brazílčanovi.

Mimochodom, ak ste si kúpili nový Firminov dres s číslom 11 a pošlete ho klubu späť, vráti vám ho s podpisom tohto futbalistu.

Zo zrealizovaného transferu má radosť aj Jürgen Klopp, nemecký manažér Merseysiders sa nechal počuť, že mu inklinuje nielen Salahova rýchlosť, zručnosti, ale aj odhodlanie a túžba víťaziť. „Presne sa nám hodí do konceptu, ktorý tu máme,“ hovorí Klopp.

Salah už v Premier League pôsobil, jeho prvá skúsenosť s anglickým futbalom ale nedopadla slávne. Teraz má šancu na opravu. V tíme, ktorý pred rokmi kvôli Chelsea odmietol.

Čo sa londýnskeho tímu týka, Egypťan patrí k menám ako F. Torres, Meireles, Zenden, Sturridge, atď., ktorí spojili kariéru aj s LFC.

9 Comments

 1. kwop

  23. júna 2017 at 10:15

  Zatiaľ nákupy na ‚S‘ – solanke, salah…kto bude ďalší? seita, san dijk či sessegnon?;)

 2. robbie66fowler

  23. júna 2017 at 12:20

  Sessegnon please! Ale ako poznám politiku LFC, tak nám ho vyfúkne Tottenham

 3. robroy

  23. júna 2017 at 19:24

  Parádna posila ofenzívy, za nekrestanské peniaze.. však ?
  A to sme pri vlanajšom nákupe Maného škrípali zubami, že „boli by“ na tento post iní hráči možnože aj lacnejší!..

  Naštastie, Sadiovi prestup do LFC sadol, ako malokomu, a odvdačil sa tímu spŕškou golov..Mohamed sa musí riadne činiť, aby podla svojich možností, sa na latku ofenzívy dotiahol. Bude zaujímavé sledovať, či si Klopp robí ešte zálusk na niekoho dalšieho do útoku, alebo sa len uspokojíme s návratom „zoceleného“ Sturra..

  Chvilka napätia súčasneho TW však nekončí, všetci vieme, že káder LFC má svoje „resty“ inde, než je útočná formácia. Obrana „by mala byť“ zocelená Virgilom, o ktoreho vraj sa najnovšie zaujíma cukotka. Kedže zo zákulisie LFC vytvorilo dokonalé info embargo, tak len túžobne čakáme, čo dalšie v poradí sa udeje..

 4. Lopi

  23. júna 2017 at 21:44

  Salah moze byt dobra kupa. Aj ked tie „tanecky“ s Rimom boli nekonecne.
  No ale co uz. Tie prestupove ciastky su sialenost. Ja som zvedavy, kam toto cele preplacanie povedie.

 5. kwop

  26. júna 2017 at 10:32

  Off topic … Ryan Kent – hosťoval v 2. lige v Barnsley, je to jeden z naj talentov akadémie a určite by mal dostať šancu…hlavne vtedy, keď je predpoklad, že Ono a Wilson ju od Kloppa nedostanú. …https://twitter.com/PodcastingCouch/status/879200849880244225

  • robroy

   26. júna 2017 at 17:03

   A možno mu tá hostovačka dá viac, ako domáce vysedávanie na lavičke, resp. na tribune.
   Ale Ojov „prípad“ je pre mna ozaj záhada. Mne sa zdal hodnotnejším hráčom ako taký Ibe napríklad..

   Nuž čo ? Klopp iste viac má toho napozeraného, ako my všetci dokopy, takže mu verím, že sa aj teraz rozhoduje správne..

 6. tense

  28. júna 2017 at 13:09

  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

  http://rentese.blogspot.cz/

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply