Čistky v realizačnom tíme LFC. Zmenia sa aj Rodgersove kompetencie? Končí aj jeho pravá ruka!

Mnohí fans LFC The Reds čakali, že po spackanej sezóne príde o flek severoírsky manažér. A s ním aj členovia jeho realizačného tímu, však ruka ruku myje. Predpokladalo, alebo skôr prialo sa aj to, aby niekto rozpustil neschopnú transfer komisiu. Na Anfielde sa ale zmeny dotkli (zatiaľ) len nižších postov. AKTUALIZOVANÉ!!

Liverpoolsky rodák Mike Marsh, ktorý v 1987 až 1993 za klub za Anfieldu aj hrával, si ku konci šiesteho mesiaca kalendárneho roka 2015 zbalí „švestky“ a rady The Reds opustí. Rovnako tak končí aj „pravá ruka“ Brendana Rodgersa Colin Pascoe, ktorý doposiaľ vykonával funkciu asistenta. Čistky sa teda pri rieke Mersey predsa len začali, veľa priaznivcov si ale prioritne žiadalo práve hlavu šéfa lavičky.

Ten zostáva, „zmeny ale bolo nevyhnutné urobiť“, myslí si Daily Mail otvárajúc otázku, či je nenavýšenie v závere mesiaca končiaceho kontraktu jedného z koučov A-teamu tým pravým orechovým.

Britský denník navyše prichádza s tvrdením, že práve Marsh bol obetovaný pri schôdzke prezidenta LFC Wernera a jeho riaditeľa Gordona s Rodgersom, pričom na programe bolo samozrejme zhodnotenie sezóny a navrhnutie riešení, ktoré v budúcnosti predídu častým chybám, ktoré sme mohli v práci 42-ročného ex-manažéra Swansea pravidelne vidieť.

Žeby nenápadný Marsh bol naozaj tým „zlom“, ktoré nútilo Rodgersa opakovať chyby pred a počas zápasov, že by bol tým, kto je zodpovedný za spackanú sezónu a demagogické vyhlásenia Severného Íra? To sa mi fakt veriť nechce… Pascoe, jeho dlhoročný spolupracovník, by už potom mohol byť o čosi väčšou „rybou“, ale pri ňom takisto pochybujem, že je tým prvotným vinníkom.

OK, Fenway Sports Group teda ponechala Rodgersa vo funkcii, rozhodla sa ale vymeniť personál okolo neho. A tak navyše končí aj tréner brankárov John Achterberg. A pomaly by mohli pobrať aj chalani, čo perú dresy, masírujú hráčov či vrátnička v Melwoode…

Otáznym je teraz, kto bude v realizačnom tíme v 2015/16 a aj to, kto tam tým ľudí dosadí.

{xtypo_rounded2}

Realizačný tím v 2014/15:

– Brendan Rodgers — manažér

– Colin Pascoe — asistent manažéra

– Mike Marsh — tréner

– Glen Driscoll — šéfanalytik výkonov

– Ryland Morgans — hlavný fitnes kouč

– Chris Davies — analytik súperov

– John Achterberg — tréner brankárov

– Chris Morgan — hlavný fyzioterapeut

– Jordan Milsom — rehabilitačný a fitnes kouč

– Paul Small — masér

– Sylvan Richardson — masér

– Lee Radcliffe — manažér koordinácie pri dresoch a výstrojoch pre hráčov a personál

– Graham Carter — koordinátor pri dresoch a výstrojoch pre hráčov a personál

– Barry Drust — konzultant pre športovú vedu

– James Morton — konzultant pre zdravú výživu

– David Rydings — rehabilitačný asistent

– Matt Konopinski — fyzioterapeut

– Pedro Philippou — športový terapeut

– James French — analytik výkonov

– Ruben Ponsi — fyzioterapeut

{/xtypo_rounded2}

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply