Čo má J. Enrique spoločné s F. Auréliom, Sturridgom či Aggerom?

V Liverpoole je od leta 2011 a za štyri sezóny neodohral za The Reds ani stovku zápasov. 29-ročný rodák z Valencie José Enrique je proste Lazar. A teraz sa nebavíme o Markovićovi.

Jeden z najhoršie sa obliekajúcich futbalistov súčasnosti a zároveň aj vtipálek a fanúšik selfies má asi aj dokonalé krytie lopty, ako bývalý šprintér stačí protihráčom, dokáže aj zaútočiť. Do toho skúsenosti a ideálny krajný obranca je na svete.

Lenže José je až neuveriteľne náchylný na zranenia akéhokoľvek druhu. A ktovie, či práve to nie je dôvodom, prečo sa aktuálne môže v Melwoode pozrieť len do priestorov, kde sú nanajvýš Balotelli a Borini, zvyšní Rodgersom vyhnaní futbalisti.

23.1. 1986 narodený Španiel si na ostrovoch meno urobil v Newcastli, odkiaľ ho na Anfield priviedol Kenny Dalglish. Dovedna má na konte 96 štartov za The Reds, v lige o dvadsať menej a celkovo 2 góly.

Vyše roka na maródke

A teraz jedna zarážajúca štatistika, dohromady za svoje pôsobenie pri rieke Mersey stál kvôli zraneniam 376 dní, teda viac ako rok. Premenené na zápasy, súhrnne ich vynechal 57. No, spoľahni sa potom na takého futbalistu.

Známy kritik liverpoolskych pomerom Jamie Kanwar z webu Liverpool-Kop.com dúfa, že bek, ktorý za áčko Španielska neodohral ani minútu, z Liverpoolu čo najskôr odíde. Proste s ním (podobne ako Rodgers) stratil trpezlivosť, navyše ho prirovnáva k Owenovi a Torresovi, ktorých výkony takisto výrazne poznačilo zranenie kolena.

José Enrique

José Enrique

Kanwar sa ďalej pýta, že prečo je v dnešnom futbale stále na programe dňa platiť nehorázne (tu ho trochu poopravím a použijem spojenie ´plná suma´, aby vynikla pointa) prachy tým, ktorí pre zdravotné patálie klubu vlastne nijako nepomáhajú. Ten navyše musí platiť ich liečbu, rekonvalescenciu…

Navrhuje tak finančný postih. „Jedno zranenie je akceptovateľné, veď vám nieto môže zlomiť nohu, ak je ale hráč pravidelne zranený napr. ako J. Enrique či Sturridge, kontrakt by mal na to prihliadať a výplata by mala percentuálne klesať,“ myslí si. Už len nájsť toho, kto niečo také hráčovi do zmluvy vtesná.

Naproti tomu sa Enriqueho liverpoolsky kontrakt končí už o rok, v prípade, že o neho neprejaví záujem žiadny klub, môže týždenne pokojne poberať okolo 65-tisíc libier, vešať posty na sociálne siete, viesť bohatý spoločenský život a trénovať individuálne, lebo Rodgers.

Ďalší do partie

José ale nie je jediný hráč The Reds posledných rokov, ktorý trpí na zranenia. Trojica Fabio Aurélio, Daniel Sturridge, Martin Kelly mu zdatne konkuruje. A potom je tu ešte útočník U21 Samed Yeşil.

Fabio Aurélio

Fabio Aurélio

Fabio Aurélio

Pokojne by sa dalo povedať, že bol za svojho pôsobenia v meste The Beatles schopný sa zraniť aj pri pozeraní telky. Brazílsky ľavý obranca bol v LFC 6 sezón (2006-2012) a jeho premena na porcelán sa začala v októbri 2006, dva mesiace po príchode z Valencie.

A potom to už šlo. Súčtom neuveriteľných 23 zranení za kariéru hráča The Reds, Aurélio dovedna vynechal vyše 50% zápasov (!), a tak jeho konečná bilancia pristála na méte 134 duelov – 4 góly.

Daniel Sturridge

Daniel Sturridge

Daniel Sturridge

Prezývku Mr Porcelain má aj Daniel Sturridge. Ten už v kariére kvôli zraneniam vynechal vyše 460 dní. Resp. približne toľko strávil na nemocničnom lôžku, rehabilitáciách, rekonvalescenciách.

Anglický zakončovateľ má pritom skvostnú štatistiku, od januára 2013, kedy prišiel z Chelsea, nastrieľal v 67 zápasoch 40 gólov. 63 ale vynechal!

A keby sme šli ešte ďalej, skončíme na méte vyše 460 dní (354 v LFC a do návratu na trávnik ich pribudne možno ďalších 50) na maródke a 85 vynechaných zápasoch.

Daniel Agger

Daniel Agger

Daniel Agger

Veľký obľúbenec fans mohol na červenej strane Liverpoolu urobiť aj výraznejšiu stopu. 232 zápasov (14 presných zásahov) za vyše osem sezón nie je žiadne horibilné číslo a to preto, že aj odchovanec Brøndby bol pravidelne sužovaný patáliami, ktoré mu spôsobovalo/spôsobuje vlastné telo.

Už len v Liverpoole mal cez 25 rôznych zranení, čo je číslo mnohým naháňajúce strach. Dagger je tak právom spomenutý v tomto výpise lazarov.

Martin Kelly

Martin Kelly

Martin Kelly

Dnes už síce hráva za Crystal Palace, tento liverpoolsky odchovanec však bol počas kariéry v domovskom klube takisto viac zranený ako zdravý.

Vyše stovka nedobrovoľne zmeškaných stretnutí hovorí za všetko. A tu niekde je aj príčina, prečo mu to v Liverpoole nevyšlo.

Samed Yeşil

Samed Yeşil

Samed Yeşil

Príkadom nádejného mladíka, ktorého zradí zdravie je aj nemecký útočník tureckého pôvodu Samed Yeşil.

Ten prichádzal na severozápad Anglicka s vizitkou budúcej streleckej hviezdy, v mládežníckych výberoch Nemecka i Leverkusenu sa mu to napĺňať darilo. A v úvode aj v LFC U21.

V 2012 však prišlo vážne zranenie kolena, 21-ročný Düsseldorfčan kvôli nemu vynechal celú sezónu a keď sa v tej nasledujúcej psychicky poriadne vyčerpaný vrátil, dostal ďalšiu ranu v podobe vážneho zranenia opačného kolena. Opäť celá sezóna pauza, sen o presadení sa v áčku Liverpoolu sa pomaly, ale isto začal rozplývať.

A ktovie, či je dnes ešte reálne, že táto idea bude mať niekedy reálne kontúry, keďže Rodgers na spôsob iného mládežníckeho kanoniera Adama Morgana, Yeşila prehliada.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply