Co se vlastně v Liverpoolu děje?

Italsko-brazilské loučení, španělský Gareth Bale a nová smlouva pro nechtěného Sakha? Všechno je v LFC dnešních dnů možné.

Smlouva pro Sakha

Zvláštní situace nastala ohledně obránce Mamadoua Sakha. Ačkoliv byl dvakrát v řadě zcela mimo zápasovou soupisku a i přesto že jej Rodgers jednoznačně ignoruje, je Francouzovi nabízena nová smlouva.

To může znamenat jediné – i když to tak občas nevypadá, někdo v klubu přecejen má trochu rozum.

Co si však myslet o situaci, kdy vedení klubu podniká krok, který je v naprostém opaku s tím, jak jedná manažer? Inu, asi prostě Liverpool way…

Mamadou Sakho

Mamadou Sakho

Moreno a jeho budoucnost

Alberto Moreno přišel do klubu v roce 2014 a všeobecně se očekávalo, že bude pokračovat ve skvělých výkonech, které předváděl v Seville. Takové výkony však nepřišly a o rok později jej vidíme na lavičce na úkor osmnáctiletého Joa Gomeze, který nikdy levého obránce nehrál. Budiž.

V zápase proti Bournemouthu se však Moreno na hřiště přecejen dostal. Bylo to zhruba deset minut před koncem utkání a na trávníku zaujal neobvyklou pozici – levé křídlo.

Za těch pár minut předvedl to lepší ze svého umění, když několikrát přesprintoval s míčem celé hřiště, vybojoval přímý kop a směrem dozadu se mu podařilo několik důležitých zákroků či odebrání míče.

Kdo ví, zda se z mladého Alberta nestane náš Gareth Bale. Ten byl také na poměry obránce příliš ofenzivní a tak následoval jeho přesun směrem blíže k soupeřově brance, objevení formy a nejdražší přestup v historii fotbalu byl brzy na světě.

Brendan Rodgers je bezpochyby největším fanouškem této myšlenky. Představa toho, že Moreno stejně jako Bale opustí klub za desítky milionů a on tak bude moci konečně přivést své vysněné posily, je skutečně lákává. Takových 60 milionů by na Charlieho Austina a Jacka Grealishe mohlo stačit…

Alberto Moreno

Alberto Moreno

Lucas na odchodu. Nový záložník na dohled?

Brazilský záložník Lucas Leiva podle posledních zpráv z britského tisku míří na roční hostování do Turecka, konkrétně tedy do klubu Beşiktaş JK. Co to znamená pro LFC?

Podle nedávných komentářů respektovaných novinářů by se Liverpool mohl ohlížet po jeho náhradě.
Hráčem, o kterého by se měl Liverpool v případě hledání defenzivního záložníka zajímat, je Victor Wanyama. Hráč, který nyní touží opustit Southampton.

Statisticky druhý nejlepší DM v lize, 24 let, výborně pomáhá obraně, vysoká úspěšnost přihrávek a podobně bych mohl pokračovat ještě chvíli.

Jeho největším úspěchem (a zejména LFC by si to měl uvědomit) je však to, že svou hrou dokázal udělat i z Lovrena někoho, kdo rázem vypadá, že umí bránit. Už jen to samo o sobě by mělo být dostatečným důvodem k jeho angažování.

Mario Balotelli

Mario Balotelli

Italian job

„Fabio fantastico, Mario magnifico,“ zpívala fanynka Liverpoolu po zápase proti Swansea v říjnu roku 2014. Bohužel těchto momentů bylo tak málo, jako má doma Brendan Rodgers trofejí a tak jsou oba italští útočníci na cestě pryč z klubu.

Mario Balotelli se po pouhém roce v Liverpoolu bude nejspíš stěhovat zpátky do klubu, odkud přišel, tedy AC Milan. Má se jednat o roční hostování a prozatím není jasné, zda v něm bude zahrnuta opce na přestup.

To Fabio Borini má s hostováním už dostatek zkušeností a tak se nyní nejspíše dočká trvalého přestupu. Stejně jako Mario by si měl zahrát na San Siru, avšak v dresu rivalského Internazionale.

Tak situace vypadala v době psaní článku, krátce po nedělním obědě dne 23. srpna 2015. O chvíli později se na stránkách Liverpool Echo objevil článek, který zprávu o odchodu Balotelliho a Lucase dementoval.

Z těchto důvodů jsem rozpracovaný článek odložil a čekal, jak se situace vyvine.

Lucas Leiva

Lucas Leiva

V dnešním (24.8) tisku už se však znovu a s poměrně velkou jistotou o přestupech znova píše. Kde je tedy pravda?

Kdo ví. Jedno je jisté – Mario Balotelli odstranil ze svého účtu na Instagramu všechny fotky v dresu LFC a jeho odchod se tedy zdá být velmi pravděpodobný.

Ohledně Lucase se objevují taktéž bizarní zprávy – z hráče, který měl ještě včera stoprocentně odcházet je dnes hráč, který nastoupí večer proti Arsenalu v základu.

A tak, vážení přátelé, máme další důkaz o tom, že i prodloužená ústa klubu – Liverpool Echo – nehrají úplně čistou hru a často tak fanoušky LFC mystifikují (a mnohdy zcela účelově). Doufejme tedy, že v třetím kole předvedou Rodgersovi svěřenci více charakteru, než předvádí poslední dobou Liverpool Echo.

Haters gonna hate.

2 Comments

 1. kwop

  24. augusta 2015 at 16:51

  dobra, svieza ironia …. wanyama by bol sen, tak snivajme 🙂

  inak s tym morenom zaujimavy postreh .. resp. moreno ako novy bale … on bol spaniel za tych 10 min dobry prave preto, ze 1./ chcel brodgiemu ukazat, ze dat ho na lavicku sa mu nepaci a 2./ nebol tak zviazany defenzivou ako na LB, teda hral uvolnenejsie, co sa prejavilo aj na vykone ..

 2. robroy

  1. septembra 2015 at 13:26

  Je to smutné náš klub opúšta nejak moc osôb, niektorých len krutim hlavou…a fakt nie som nadšený.. A stačilo by ozaj málo.. stačilo by ak by klub opustil jeden jediný človek, ticho.. rýchlo.. bez akýchkolvek nárokov.. satisfakcie..
  Akurát jediné slovíčko médiam.. SORRY.. for fans.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply