Čo so Sturridgom? Berie veľa, dáva málo .. a to vadí (?)

V LFC 133 zápasov – 63 gólov. V lige za The Reds 98/48. Nie zlá vizitka na niekoho, kto si opakovane zranil snáď každé miesto na tele. Daniel Sturridge je stále hráčom LFC a namieste je niekoľko otázok.

Na úvod jedna zrejmá vec. Sturridge zo sezóny 2013/14 je minulosťou a myslieť si, že jeho vtedajšia výkonnosť dokáže zopakovať je, slušne povedané, naivné.

Aj preto sa v titulku tohto textu pýtam, to čo sa pýtam.

Na jednej strane je tu futbalista, ktorý rozhodne vie dávať góly, je skúsený, stále v produktívnom veku (má 28, nar. 1.9. 1989, pozn.) – na tej druhej ale ten, kto sa zraní aj pri pozeraní TV, večný lazar či niekto, kto nedokáže zvládať bolesť. Úprimne, tam kde James Milner stále behá ako srnka, si už Sturridge vyberá, v ktorej truhle mu bude najpohodlnejšie.

Ďalšou vecou je, že nie je Kloppov „kôň“.

Je ale lepší ako Origi. I Solanke. Aj ako Ings, Lallana.

Potenciál tam stále je. Aj kvalita

V 2013/14 z neho parádneho futbalistu spravil L. Suárez. Keby ale na to nemal predpoklady, Uruguajčan sa môže aj rozkrájať. A tak sa pýtam, prečo by ho aspoň sčasti takým nemohol spraviť napr. Salah?

Alebo kvalitná záloha. S Nabym Keïtom si sadol, vyzerá to tak, že im to na trávniku klape. Fabinho takisto môže pomôcť. A keby sme ešte získali ďalšieho kvalitného stredopoliara – tvorcu hry, nevidím dôvod, prečo by ex-útočník Chelsea nemal zostať, či nemal byť platným členom kádra.

Ale do základu nie. Tak ako Shaqiri, ani Sturridge do základu nepatrí. Teda ako prvá voľba. Predstaviť si ale lavičku, na ktorej sú obe tieto mená, to nás mnohých môže naplniť optimizmom.

Daniel Sturridge v prípravnom zápase s Bury (0:0)

Aké má ambície?

Daniel ale najprv musí akceptovať svoju pozíciu v tíme. Na jar šiel hosťovať do WBA. Lebo Klopp ho nestaval, lebo potreboval hrať, aby sa dostal na MS. V drese The Baggies sa ale hneď zranil a bolo po snoch o šampionáte.

Aktuálne sa teda Studgove ambície pokojne môžu meniť. Byť členom tímu, ktorý môže byť úspešný, je dobré lákadlo. Dokonca aj v pozícii náhradníka, záskoku. Lebo samotný Danny si musí veľmi dobre uvedomovať, že už nie je hviezdou prvotnej veľkosti, že už je len ´squad player´ – ktorý ale môže byť platný. A nie málo.

Na druhej strane zarába veľa. £120,000 týždenne je vyše 6 miliónov ročne. To môžu byť peniaze, ktoré sa budú hodiť v prípade, že Liverpool rokuje o kúpe nejakého hráča a celý transfer sa naťahuje. A takisto jeho prítomnosť bráni prieniku do zápasovej nominácie menám ako napr. Ojo.

Veľa ale bude záležať od neho samého. Ako bude chcieť. „Vidím sa v 2018/19 v Liverpoole ako hráč, ktorý nastupuje pravidelne. Som rád, že som zdravotne fit, príprava zatiaľ ide ok, čaká nás US Tour,“ cituje ho Liverpool Echo.

Ako to teda bude?

Mne by Daniel v tíme neprekážal. Lebo futbal hrať nezabudol. Len očakávania na neho treba trochu poupraviť. A nadopovať ho tabletkami a napichať injekciami, aby zvládol zostať fit. To je potom ďalšia téma. Tak na 50 riadkov.

3 Comments

 1. mike2406

  18. júla 2018 at 20:36

  Ja teda dúfam že ostane. Žolík na lavičke, prípadne ako hroťák proti slabším tímom s podporou oveľa kreatívnejšej zálohy ako sme mali posledné sezóny to môže byť stále platný hráč.

  • MengiCZE

   18. júla 2018 at 21:06

   Jenže tohle bylo i minuly rok. Tyhle vyjádření. On je top hrot ale na prvnich 60 minut nebo poslednich 30… uvidíme jak to dopadne

   • robroy

    19. júla 2018 at 16:54

    Určite radšej z úvodu na tú hodinku hry, to však nejde Klopp striedanie začína od 70minuty alebo viac.. Je to problem, zapadnut do pribehu hry a skúšat byt tímu nápomocný..
    kazdopádne je škoda tých zdravotných patálii, doprial by som mu aby za začlenil do útočnej formácie a zapísal aspoň +10 golov pri všetkej skromnosti.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply