Čtyři góly do sítě Brightonu zakončily sezónu PL 17/18

Reds si pojistili vysokou výhrou postup do příštího ročníku Ligy mistrů.

V nejsilnější možné sestavě nastoupili Reds k poslednímu zápasu Premier League. I přes týdenní zprávy, že se Mané nezúčastní zápasu, Jürgen Klopp překvapil a Sadia postavil hned od začátku. Větší překvapení však bylo vynechaní Jamese Milnera a postavení hrotového útočníka Solankeho, který se stále probíjí do střeleckých výkonů z U23.

V 17. minutě se znovu potvrdila kvalita rozhodčích v Premier League, kdy před očima Frienda byl jasně faulován v pokutovém území Salah, hlavní arbirtr ale nekompromisně rozpažil, přesto že byl u situace 2 metry. Liverpool se tedy znovu nedočkal pokutového kopu po jasné penaltě.

Přesto, že jsme se do dvacáté minuty nedočkali střely na bránu, Reds byli o mnoho aktivnější než Brighton a nehodlali se s nerozhodným výsledkem smířit. Gól na kopačce měl v 19. minutě Mané, kterého do úniku vyslal Salah. Sadio, který běžel sám na bránu mohl do prázdné brány poslat Firmina, ve finální akci však Mané sobecky nepřihrál a z jeho střely nebyl ani gól. Firmino se pak oprávněně na Maného vztekal, protože on byl uplně sám před bránou.

Historické tabulky se přepisovaly ve 26. minutě. Po dominanci v odebírání druhých míčů si započal akci Arnold, který před pokutovým územím našel Solankeho, který si po skvělém zpracování připravil finální přihrávku na Salaha a ten střelou k pravé tyči nejen že nedal hostujícímu brankáři šanci, ale stal se novým rekordmanem v počtu vstřelených gólů za sezónu v Premier League!! Liverpool tedy vedl 1:0.

Reds nepolevovali, a i za přispění Anfieldu se dostávali do varu. Brighton nevěděl kde jim hlava stojí a také tomu odpovídala statistika střel, kde jasně Liverpool vedl 7:0. K dalšímu nepochopitelnému kolapsu ze strany Maného došlo ve 30. minutě, kde běžel se Salahem sám na brankáře. Znovu však ve finální přihrávce selhal, a i přes to, že přihrál Salahovi jsme se z gólu neradovali. Mané totiž přihrávku pokazil a zachytil jí vybíhající brankář Ryan.

Reds se dostávali postupně do několika šancí. Střely Maného a následně Wijnalduma však brankou neskončily. Další tutovku na kopačce měl na Firmino, ten ale z 5 metrů přestřelil bránu. Liverpool už mohl minimálně vést 2:0.

Anfield si ale v prvním poločase podruhé gól zakřičel. Ve 40. minutě se po zahraném rohovém kopu dostal k míči Robertson a skvělým centrem z levé strany našel naskakujícího Lovrena, ten krásně umístil svou hlavičku a zvýšil skóre na klidných 2:0. Ve stejném stavu rozhodčí ukončil první poločas.

Reds do druhého poločasu vlétl ve stylu prvního a nepustili Brighton vůbec k míči. V 52. minutě se fanoušci dočkali dalšího gólu, kdy po Salahově přihrávce si s míčem u nohy poradil Solanke, který krásnou střelou pod břevno zvýšil na 3:0. Dominic v dnešním zápase tedy jedna asistence a jedna vstřelená branka. Doufejme, že tento gól nebyl jeho první a zároveň poslední.

V 58. minutě se sám před brankářem ocitl Firmino, který ale znovu trestuhodně zahodil gólovou příležitost. Nutno podotknout, že takovéto situace proti Realu Madrid proměníme. Když už to vypadalo, že už zápas skončí 3:0, dostal se v 86. minutě k odraženému míči ve vápně Andrew Robertson, který propálil vše co mu stálo v cestě a zvýšil skóre na 4:0. Do konce zápasu se už nic neodehrálo a Reds si připisují čisté konto a zároveň potvrzují 4. místo v tabulce PL.

lista-stats

(13.5.) 38. kolo Premier League 2017/18, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Brighton & Hove Albion FC 4:0

góly: 26. Salah (Solanke), 40. Lovren (Robertson), 53. Solanke (Salah), 85. Robertson (Lallana)
žlté karty:
červené karty:
rozhodca: Kevin Friend

Karius - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson, J. Henderson, Wijnaldum, Mané (73. Lallana), Salah (84. Woodburn), Firmino (83. Ings), Solanke

lavička: Mignolet - Clyne, Klavan, Moreno, Lallana, Ings, Woodburn

zostava BHFC

Ryan - Schelotto, Duffy (71. Goldson), Dunj, Bonkg, Stephens, Kayal (57. Gross), Propper, Knockaert, Locadia (57. G. Murray), March

Výkon hodnotím známkou 1

(8) – Karius dneska absolutně bez práce, takže ho hodnotím stejně jako zbytek týmu. Dneska není den na špatné známky.

(8) – První gólová situace začala právě u Trenta, dnes skvělá hra jak dozadu tak dopředu.

(8) – Obrana se dnes připravila na finále a Dejan to pokřtil důležitým gólem na 2:0. Po zemi i ve vzduchu jistota.

(8) – Skvělá práce po celou dobu po přestupu do Liverpoolu. Dnes znovu bylo vidět jak moc jsme jistotu v obraně potřebovali.

(8) – Andy stejně jako Arnold hrál skvěle a potvrdil to i skvělým centrem na Lovrenovu hlavičku. Defenzivní činost bez vítky. Ke konci zápasu potvrdil svůj výkon i gólem.

(8) – formace na 4-2-3-1 mu sedla a v zadní formaci zálohy mu to příliš nevadilo. S Hendem dnes ovládli střed pole.

(8) – Bobby sice zahodil několik šancí, ale dnes není prostor pro negativní hodnocení, stahoval se do středu pole a řešil skvěle několik situací. Hrál s chutí.

(8) – Jako kapitán dovedl tým do dalšího ročníku Ligy mistrů a zároveň i do finále LM. Dnes si skvěle rozumněl s Wijnaldumem.

(8) – Sadio měl góly na kopačce, ale někdy situace řešil až moc sobecky. Přesto si vysloužil od Anfieldu zasloužený potlesk, protože byl po celou dobu na hřišti aktivní.

(9) – Spolu se Salahem dnes dominovali na hřišti. Dominic dostal šanci od začátku a připsal si premiérový gól v PL a zároveň i asistenci na první gól zápasu.  Jak ve vzduchu tak i po zemi v něm máme naději do budoucnosti.

(9) – Pokořil rekord a nyní budou všichni dohánět Mohameda Salaha, díky za fantastickou sezónu Mo! Svůj výkon vyšperkoval gólem a asistencí. Těšíme se na finále LM.

Střídající:

(nehodnocen)

15. minut na hřišti po celé nešťastné sezóně. Přesto se dal ale na přípravu do pořádku a třeba zasáhne i do finále LM.