Curtis Jones zaujal fans. Čo na to Klopp?

Ak nás v doterajšej príprave na sezónu 2018/19 niekto zaujal, je to rozhodne Curtis Jones, talentovaný záložník z Akadémie.

Tí, čo sledujú liverpoolsku juniorku vedia, o koho ide, akým hráčom je, čoho je schopný. 17-ročného mladíka sme si predstavili v seriáli Toto meno si zapamätajme a to väčšina z nás ani len netušila, ako v príprave zaujme.

Toto jméno si zapamatujme (1): Je Curtis Jones nový Steven Gerrad?

V troch doterajších letných zápasoch dostal v každom zhodne po 45 min, v každom jednom z polčasov ukázal, že futbal hrať vie. V prvom dueli v závere prvej časti peknou prihrávkou za obranu našiel Harryho Wilsona a ten upravoval na priebežných 2:0. Liverpool napokon zdolal Chester 7:0.

Jones presvedčil aj v druhom stretnutí na pôde Tranmere (3:2), v ktorom ale The Reds inkasovali od štvrtoligistu hneď dvakrát. Liverpoolsky rodák, ktorý je v tíme z Anfieldu od kategórie 9-ročných, ale ukázal, že je ochotný sa pobiť o šancu, presvedčiť Kloppa, čo v praxi znamenalo, že neúnavne behal, pressoval, ukazoval sa, snažil sa na trávniku presadiť za pomoci svojej prednosti – veľmi dobrej kopacej techniky a kľučiek, ktoré klamú – dostávajú súpera do protipohybu, čo je jedna z jeho najvýraznejších devíz.

Curtis Jones (foto: liverpoolfc.tv)

Za negatívum, ktoré môžeme v ostatných dňoch vidieť, je treba brať jeho mladícku zbrklosť i nedostatočnú fyzickú silu (aj keď Curtis vôbec nie je na 17-ročného chalana žiadna cintľavka).

Steeler už v Talking points naznačil, či by sme mohli s ním v sezóne počítať – veď nevyšiel Fekir a na AM by bolo fajn mať hráča, ktorý to s loptou vie. Tu si ale myslím, že toto sa v najbližších mesiacoch rozhodne nestretne s realitou, kvôli veku Jonesa, jeho skúsenostiam i konkurencii.

Aj keď, na druhej strane, Alexander-Arnold, Sterling či Ibe šancu v prvom tíme dostali.

Pravdepodobnejšie je, že pôjde v stopách Woodburna, ktorý pravidelne trénuje s áčkom a v minulosti aj pár rát nastúpil v pohároch.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply