Dalglish sa vracia ku kauze Suárez vs Evra: Mali sme to urobiť inak

„Treba ísť ďalej a zobrať si z minulosti ponaučenie,“ hovorí Kenny na margo toľko omieľaného problému, ktorý zavše zarezonuje ešte aj teraz.


Kauzu Evra – Suárez si každý z fans LFC stále živo vybavuje. Spoločne s ňou aj to, že sa El Pistolerovi nedostalo od klubu dostatočnej podpory. OK, tričká na jeho podporu boli fajn, ale keď sa The Reds rozhodli neodvolať sa voči vysoko tendenčnému rozhodnutiu Football Association, vyzneli ako jedna veľká fraška. S odstupom času zaujíma Dalglish k celej záležitosti jasné stanovisko.

„Ak by sa to stalo znova, ako dúfam, že sa už nestane, chcelo byt k celej záležitosti pristupovať úplne odlišne,“ povedal pre ESPN 61-ročný Škót. „Určite by som to neriešil na verejnosti, radšej by som to pomenoval a riešil,“ hovorí tajomne a odhodlane zároveň.

„Ak by mi niečo nevyšlo, nehanbil by som sa to priznať, ak by som niečo urobil dobre, snažil by som sa to urobiť lepšie. Každý sa môže pozrieť na seba, či k záležitosti pristúpil dobre, zle či ľahostajne a povedať: Nemohol som veci urobiť lepšie. To je to, čo by som skúsil, určite by som sa nesnažil veci zhoršiť.“

Dalglish aj Suárez sa za kauzu verejne ospravedlnili, čo podľa mňa bolo úplne cez, pretože ospravedlniť sa skôr mala Football Association, slizký červenonosý úhor Ferguson a prepnutý divadelník Evra.

„Nikdy nemôžete vedieť, ako vás situácia ovplyvní,“ naráža Dalglish na fakt, že LFC pri 8-zápasovom treste svojho kľúčového hráča úplne stratil v lige formu. „Samozrejme sa nikdy nedozvieme, či by sme zápasy s Luisom vyhrali,“ hovorí. „Stalo sa však a my sme sa s tým museli vyrovnať, resp. sa s tým musíme vysporiadať.“

„V prvom rade sme to museli zastaviť, prestať sa ľutovať a ísť ďalej. Myslím, že to Luis urobil, každý v LFC to teraz tak robí. Jednoducho musíme pokračovať v živote a uistiť sa, že sa z minulosti poučíme,“ uzatvára King Kenny svoj príspevok.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply