Ďalší Angličan do partie? Liverpool láka Clyna zo Southampronu

Pred rokom kúpili The Reds hneď trojicu hráčov The Saints (Lovren, Lallana, Lambert) a žiadna veľká sláva to nebola, tentoraz sa ich pozornosť upriamuje na ďalšieho hráča z klubu, ktorý sídli na juhu Anglicka.

Nathaniel Clyne má 24 rokov (nar. 5.4. 1991), patrí do širšieho kádra anglickej reprezentácie, na Britských ostrovoch je považovaný za moderného ofenzívneho beka (aj napriek tomu, že v Premier League 2014/15 nemal ani jednu gólovú asistenciu), je to hráč, ktorý mal v uplynulej ligovej sezóne na konte najviac tzv. tackles.

Futbalovo tento rodák z juholondýnskeho Stockwellu rástol v Crystal Palace. Tu prešiel juniorkou, tu sa dostal do „veľkej hry“. Najprv ale do druhej ligy, teda Championship, kde okamžite upútal. Energický a rýchly krajný obranca mal začiatkom roka 2010 možnosť prestúpiť do Premier League, ponuku Wolverhamptonu ale odmietol. V sezóne 2010/11 sa stal najmladším hráčom histórie Crystal Palace, ktorý vyhral anketu Hráč roka.

Od leta 2012 je už v najvyššej súťaže, keď kladne reflektoval na ponuku Southamptonu, kde doposiaľ odohral takmer stovku zápasov. Aktuálne je tu teda snaha The Reds podporená sumou £12.5m.

Ak by sa Clynov transfer o Liverpoolu predsa len udial, bol by priamou náhradou za odchádzajúceho Glena Johnsona, ale aj konkurenciou pre maróda Flanagana, ten je až do októbra out i Španiela Manquilla, ktorého budúcnosť na Anfielde by sa výrazne začala otriasať obdobne ako tá McLaughlinova (člen U21). Toho Rodgers proste neberie.

V 2014/15 hrával sem tam na pravej obrane aj Emre Can, ktorý by sa mal v tej novej posunúť do zálohy ako priama náhrada za Stevena Gerrarda.

{youtube}LETKHZTYBRg|600|338|{/youtube}

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply