Děkujeme odcházíme. Can s Flanaganem se loučí s Liverpoolem

Liverpool se dnešním dnem loučí hned s dvěma hráči, kteří si za první tým připsali dohromady více než 150 utkání.

Oficiální stránky klubu dnes oznámili, že německý záložník a anglický krajní obránce díky expiraci jejich smluv vůči klubu, dnes opouštějí tým od řeky Mersey. Nejde zase až tak o velkou novinku. Emre Can už delší dobu naznačoval svůj odchod z klubu a touhy jít do Juventusu (není nic hotového ze strany italského celku) a John Flanagan odchází z klubu po dvousezóním putování po hostování v Championship.

Výsledek obrázku pro john flanagan and emre can

Emre Can přišel do Liverpoolu za doby manažera Brendana Rodgerse za bezmála 10 miliónů Liver, kde jako utopená mladá naděj z Bayernu Mnichov dostávala šanci a stala se nepostradatelnou součástí Reds po více než 100 zápasů. Od roku 2014, kde si poprvé oblíkl dres, stihnul německý tank vstřelit 10 branek a postaral se také o gól sezóny Premier League 2016/2017.

24 letý rodák z Frankfurtu se díky své hře dostal až do německé reprezentace, kde si připsal 10 startů. Na začátku ročníku 2017/2018 Reds toužili o prodloužení kontraktu s tímto hráčem, no i za přispění jeho agenta se obě strany nedohodly a nyní se bývalý hráč Bayernu a Bayeru Leverkusen bude nejspíše stěhovat do Italského Juventusu, kde touží po větší slávě.

Manžer Klopp se pokoušel udržet Cana i za podoby kapitánské pásky, kterou mu několikrát svěřil, no touha po větším platu a hlavně obava z konkurence sehráli roli v jeho odchodu. Nutno však podotknout, že Emre Can narozdíl od Coutinha hrál vždy naplno a dal klubu i v této sezóně 100%. Závěr sezóny se až tolik nevyvedl z důvodu zranění, přesto děkujeme.

Výsledek obrázku pro emre can goal vs watford

Jako jeden z povedených růstů z akademie se ukázal Jon Flanagan, který si za Reds připsal také skoro 50ku utkání. Do prvního týmu se dostal převážně díky finanční situaci, která v klubu vládla a každý hráč, který byl zadarmo byl v té době vítaným zbožím. Rodák z Liverpoolu, kterého si pamatujeme hlavně díky skvělému gólu do sítě Spurs však nezanechal v klubu žádnou hambu. Vždy nechával na hřišti maximum a netajil se svou láskou pro klub.

Od příchodu Jürgena Kloppa však anglický rodák nedostával moc příležitostí a po dvou strávených sezónách na hostování se klub rozhodl neprodloužit smlouvu s tímto krajním bekem. I z důvodu několika vleklých zranění se John už nestačil vrátit do formy, která by mu zajistila i širší pozici v nominaci do zápasů A týmu.

Děkujeme Flanovi za odvedenou práci pro klub a přejeme mu jen to nejlepší do dalších fotbalových let.

Výsledek obrázku pro john flanagan goal vs spurs

 

14 Comments

 1. kwop

  8. júna 2018 at 19:02

  Tak emre je napokon idiot.. Mal bojovať v tíme, kt ma veľký potenciál, pomôcť mu k veľkým veciam, rozvíjať sa ako hráč.. A radšej to vzdal.. A klub, kt mu dal šancu vo veľkom futbale z neho nemá nic

  • Steeler

   8. júna 2018 at 19:46

   došlo na moje slová 😀 a ako ste ma dissovali…

  • Fabio21

   9. júna 2018 at 19:46

   V podstate súhlasím. Premýšľam, čo ho presvedčilo k prestupu resp. čím si v Juve polepší. V lige je to každoročne o dvoch-troch tímoch v boji o titul, o jej kvalite nehovoriac, platovo by sa dohodol aj u nás. Ale ak chce už konečne titul, prosím…konfrontovať 5-6 tímov v PL v boji o titul je ťažšie než poraziť 4 kolá pred koncom Sasuolo…každý máme iné ciele.
   Je to minulosť, tú nezmeníme.
   Ako povedal KD7: ľudia, ktorí tu chcú byť, tu zostanú.

 2. robbie66fowler

  8. júna 2018 at 20:12

  Nech sa poserie celý Can. Fabinho bude upgrade. Škoda je že odíde zadarmo a nedostaneme nič.

 3. robroy

  8. júna 2018 at 23:30

  Tak obaja timu chýbat ani nebudú, prakticky sú uz dnes obaja nahradení. Jonovi kariera v LFC nevyšla, vážne zranenie ho odstavilo od myšlienky, že sa usadi na kraji obrany, kde dnes pôsobí Trent a povedzme si, že napriek mladíckym chybyčkám, je jednuducho lepším, nehovoriac o tom ,že je to vlastne ešte pubertiak..

  Can je ale uplne iná kapitola, nechcem sa k nemu už vracat, jeho neuveritelne nepresná hra v strede ihriska, nás stála určite viac golov, než kt. sám v ofenzíve vypracoval. A tento arogantný štýl prestupu z velkoklubu je doslova urážkou. Môže si so sterlingom podat ruky.

  Po pár zápasoch budúcej sezony ked sa plne zapraxuje jeho čerstvá sa nahrada, sa ukáže ze prečo sme doteraz len hromžili na zálohu a rýchlo zabudneme, ako na kopec dalších priemerákov, kt. sa bohužial v našom klube otočili.

  • kwop

   9. júna 2018 at 10:16

   Fans chceli Edwardsovi ešte včera ráno postaviť sochu… A to sa ešte nevedelo, či nechcelo pripustiť, že LFC doondi transfer fekira.. Emre je off, fekir nie je in… Toto cele strasne pripomína prípad vvd i lemara..

  • kwop

   9. júna 2018 at 10:22

   Nesúhlasím s tým, že ma byt brany za takého znrda ako je sterling.. Teda až do momentu, pokiaľ nepodpíše nejakému anglickému klubu..

   Nechápem, prečo sa emre can a jeho kvality netoleruju.. Nad jasne naj záložník.. Lepší ako ktokoľvek z mien ako sú Milner, Gini, Hendo, Trallalana… Určite výkonmi konhistentnejsi, navyše s väčším potenciálom..

   Plus emre can nemal vyhraneny post.. Všade zahral tak, že nepodliezal latku.. Narozdiel od Henda, Giniho, Lallanu …

   Navyše ide zadarmo a to ide na triko klubu..

   Fabinho nemal byt náhrada, mal byť kvalitným rozšírením..

   Co keď nepríde Fekir?? Sme jedine o Keitu vyššie..

   • robroy

    9. júna 2018 at 16:09

    Nehovorím, že je zmrd, ale že sa nezachoval ferovo to hadam akceptuješ.

    Skúsim poukázat na jeho plusy, ako to vidím ja… ale tých nebolo vela.

    Bojovnost, nasadenie a silný v súbojoch to všetko konzistentne, dalej všestrannost, gelované účesy ako z katalogu.. a ano, zahral na viacerých postoch, všade +/- len priemerne. Minusy ? Len tie najokatejšie: pomalý, nepresný, slabá podpora ofenzívnej fázy, technicky slabšie vybavený. Sem patria však aj jeho „morálne“ hodnoty, či principy. Budeš vidiet, ten tanec, na prelome noveho ročníka, ked sa po čase Fabinho spozná s Keitom a zohrajú sa s bekmi a hoci s Hendersonom, alebo Milnerom, ten kvalitatívny rozdiel a zmenu

   • robroy

    9. júna 2018 at 17:22

    Nehovorím, že je zmrd, ale že sa nezachoval ferovo to hadam akceptuješ.

    Skúsim poukázat na jeho plusy, ako to vidím ja… ale tých nebolo vela.

    Bojovnost, nasadenie a silný v súbojoch to všetko konzistentne, dalej všestrannost, gelované účesy ako z katalogu.. a ano, zahral na viacerých postoch, všade +/- len priemerne.

    Minusy ? Len tie najokatejšie: pomalý, nepresný, slabá podpora ofenzívnej fázy, technicky slabo vybavený. Sem patria však aj jeho „morálne“ hodnoty, či principy rozhodne nízkej úrovni.

    Budeš vidiet, ten tanec,ktorý dá lahko zabudnut, ked na prelome noveho ročníka, sa po čase Fabinho spozná s Keitom a zohrajú sa s bekmi a hoci aj s Hendersonom, alebo Milnerom, ten kvalitatívny rozdiel a zmenu k lepšiemu.

 4. MengiCZE

  9. júna 2018 at 17:55

  Can si narozdíl svoje i za doby co už nechtel prodloužit odehrál

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply