Derby s Man Utd bude rozhodovat nejhorší sudí mistrovství světa v Brazílii

Pokud se Jürgen Klopp podivil nad zvláštní zálibou Carlose Velasca Carballa v udělování karetních trestů v prvním zápase, v odvetě s Manchesterem United se může těšit na ještě záživnější mariáš. Na britské ostrovy míří srbský blázen v pruhovaném dresu, aby rozhodoval vypjaté North-West derby.

Na utkání bude dohlížet skvadra srbských rozhodčích v čele s Miloradem Mažićem. Za týden 43letý Mažić není pro fotbalové fajnšmekry neznámým jménem. Fanoušci jej na webu redcardtheref.com označili za nejhoršího sudího na mistrovství světa v Brazílii. Karetní mág svým počínáním oslovil 87 362 uživatelů ze 110 tisíc hlasujících.

Írán možná nepatří mezi nejvyhledávanější dovolenkové destinace, ovšem v případě Mažiće se nedoporučuje ani přiblížení k hranicím Persie. V utkání Íránu s Argentinou odmítl písknout pokutový kop ve prospěch outsidera a trenéra Íránu Carlose Queiroze pořádně naštval. „Jak ten chlap může dnes večer nebo spíš po zbytek života klidně spát? S veškerým respektem, rád bych dostal příležitost vést s ním konverzaci mezi čtyřma očima. Proč nám to udělal?“ ptal se po zápase rozlícený Portugalec.

A právě v Queirozově domovině si Mažić udělal také spoustu nepřátel. V utkání s Německem přisoudil Němcům spornou penaltu a výkon korunoval vyloučením obránce Pepeho. Mažić je právě pro rozdávání karet známý, však jen v letošním ročníku Ligy mistrů udělil 27 žlutých karet a jednu červenou v pouhých čtyřech zápasech. Střetnutí Celticu s Malmö v předkole Ligy mistrů skončilo dokonce s deseti žlutými kartami v zápise o utkání.

Vloni dostal Srb důvěru ve čtvrtfinále Ligy mistrů pro rozhodování madridského derby. A Mažić nezklamal. „Tenhle rozhodčí je velmi špatný. Bez urážky, ale pro takový typ utkání nemohou nominovat srbské rozhodčí,“ zuřil záložník Atlética Madrid Mario Suárez na konto funkcionářů zodpovědných za nominaci rozhodčích na utkání.

V liverpoolském táboře visí hrozba disciplinárního trestu nad Dejanem Lovrenem a Albertem Morenem. Pokud uvidí z rukou zkušeného karbaníka Mažiće žlutou kartu, nebudou moci nastoupit v dalším utkání evropských pohárů. Jestliže se oba hráči v základní sestavě objeví, je při Mažićových schopnostech velká pravděpodobnost, že se jim před očima zažlutí.

Na čarách budou Mažićovi asistovat Milovan Ristić a Dalibor Djurdjević. Brankovými rozhodčími jsou Danilo Grujić a Nenad Djokić. Šestici sudích doplní náhradní rozhodčí Nemanja Petrović.

2 Comments

 1. Xabi18

  16. marca 2016 at 19:34

  Ja po vas jen chtel úryvek do preview 😀 každopádně vim co zitra vsadit 😀

  • Zivel

   16. marca 2016 at 19:36

   Ještě si stěžuj! 😀 Já ti dal možnost, napsat si o tom pakošovi odstaveček do previewčka, nechtělo se ti, tak si to vzal Rob 😀

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply