Europa League 15/16: Klopp není Kay, jeho debut na Old Trafford výhrou neskončil, Man Utd – LFC 1:1

Liverpool přijel na Old Trafford hájit dvoubrankový náskok, avšak rudí ďáblové se nechtěli vzdát bez boje. K čemuž jim měla dopomoci bouřlivá atmosféra na jejich stadionu. AKTUALIZOVÁNO

lista-komentar

Týdenní pauza, která měla hráčům Liverpoolu pomoci jakoby měla naprosto opačný účinek, alespoň tak po většinu prvního poločasu působil tým, pro jehož výkon nelze použít jiné označení než profesorský. Zatímco domácí vyhrávali většinu soubojů a byli mnohem energičtější, rychlejší, bojovnější, sebejistější a snad ve všech ohledech lepší, hosté se snažili držet výsledek.

Že vývoj zápasu kopíruje první utkání nepřipomínaly jen výkony na hřišti, ale také penalta, pod kterou byl podepsán Clyne, tentokrát se však pískalo ve prospěch United. Celkově nevýraznou a mdlou útočnou vozbu hostí dokázal až v závěru spasit Coutinho, který zatáhl míč po lajně, dokázal v souboji jeden na jednoho obejít Varelu a chladnokrevně a zároveň efektně překonat De Geu. Úder v posledních vteřinách první půle znamenal, že domácí musí v následující pětačtyřiceti minutovce vstřelit o 3branky více, než Liverpool.

To však bylo na domácí velké sousto a nenaplnila se tak předzápasová slova manažera Van Gaala, který prohlásil, že pokud bude potřeba, mohou dát United 4 branky. Nakonec mohli být rádi, že strážcem jejich svatyně je David de Gea, protože nebýt jej, mohlo mít vyřazení z Evropské ligy ještě více hořkou příchuť díky prohře.

lista-stats

Manchester United FC – Liverpool FC 1:1

(osemfinále Europa League 15/16, 2. zápas)

stats:

– góly: 32. Martial (pen.) – 45. Coutinho

žlté karty: 33. Blind, 50. Fellaini, 80. Schweinsteiger – 42. Coutinho, 51. Clyne, 83. Firmino

červené karty:

rozhodca: Milorad Mažič  (SRB)

zostavy:

LFC: Mignolet – Clyne, Lovren, Sakho, Milner, Emre Can, Henderson (71. Allen), Lallana, Coutinho, Firmino (85. Benteke), Sturridge (68. Origi)

lavička: Ward, Touré, Smih, Ibe

MUT: De Gea – Varela (46. Valencia), Smalling, Blind, Rojo (63. Darmian), Carrick (70. Schweinsteiger), Fellaini, Lingard, Mata, Martial, Rashford

lavička: Romero, Depay, Schneiderlin, Williams

lista-conamzapasukazalsvk

1. Hráči potřebovali chvíli aby ze sebe oškrábali rez, avšak profesorská půlhodinka je mohla stát zápas, pokud by soupeř proměnil své šance.

2. Ani Klopp nedokázal zlomit sérii. Posledním manažerem LFC, který dokázal zvítězit na půdě Manchesteru United při své první návstěvě tak i nadále zůstává George Kay, kterému se to povedlo v sezoně 1936/1937.

3. Hráči ve duhém poločase dokázali kontrolovat průběh zápasu a postup do další fáze si zkušeně pohlídali. Jen příště bych to prosil bez nervů.

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou 2-

MIGNOLET (6) Odchytal si svoje. Při penaltě tipnul špatnou stranu, ale to mu nelze vyčítat. V první půli výborně vychytal hlavičku Lingarda. K ní ale nemuselo dojít, kdyby se dřív rozhodl sebrat centr a ne se zastavit na půl cesty a čekat, co se bude dít.

CLYNE (5) – Směrem dopředu byl neužitečný a navíc měl spíše defenzivní úkoly. O to větší zklamání bylo, když zejména on byl slabým článkem obrany. Zavinil penaltu, dostal diskutabilní žlutou kartu, ze které byla další nebezpečná standartka a taky často a zbytečně chyboval v rozehrávce. Zápas se mu opravdu nepovedl.

LOVREN (6) – Své si odehrál, ikdyž to neměl úplně jednoduché, protože často musel suplovat za své kolegy. Ať už to byl na jedné straně Clyne, nebo na druhé Sakho, který zejména na konci utkání až příliš vystupoval. Ale zvládl to obstojně.

SAKHO (8) – Vynikající představení francouzského stopera zejména ve druhém poločase vyšperkoval svůj výkon a předvedl se v tom nejlepším možném světle. Sice opět několikrát sám sebe dostal pod zbytečný tlak, ale míč neztratil a chybu nevyrobil.

MILNER (7) – S netradiční rolí se popasoval velmi dobře a líbil se. Využil svých předností a dokázal tak i na konci zápasu pilovat lajnu od vápna k vápnu. Svým důrazem na soupeře platil a dokázal uplatnit i přehled ve hře. Neměl výraznější problémy až na neodpískanou hru rukou na konci zápasu.

EMRE CAN (8) – Z mého pohledu nejlepší hráč na hřišti. V prvním poločase byl jediný, kdo dokázal svádět souboje se zálohou United a získal nespočet míčů. Navíc jako jediný zvládl distribuovat i dlouhé balony na své spoluhráče. V kvalitním výkonu směrem dozadu pokračoval i ve druhé půli, kde dokázal patičkou vytvořit dobrou šanci pro Coutinha. Ukázal, že i on umí zvládnout tlak velkého zápasu.

HENDERSON (4) – Bezkrevný výkon. Jedna z mála věcí, která se Hendersonovi povedla je jeho velmi dobrý skluz z první půli. Výkonem to možná bylo i na 5 a to i přes jeho špatné dlouhé přihrávky a zbytečné brzdění akcí. Ale za tu zahozenou šanci dostává známku nižší.

LALLANA (6) – Rozhodně neodehrál zápas špatně. Opět byl pro tým velmi platný, zejména při pressingu. Avšak dnes od něj chyběla nadstavba. V prvním poločase si s míčem dovolil několikrát zbytečně riskantní věci a jednou z toho bylo nebezpečí pro Mignoletovu branku.

COUTINHO (7) – Opět prokázal, že velké zápasy jsou jeho. Ze začátku se podobně jako zbytek týmu hledal, pak ale skóroval a od té doby si začal věřit. Ve druhé půli to byl už jiný Coutinho. Předvedl krásný průnik, dostal se do dalších dvou šancí, které však zůstaly nevyužity.

FIRMINO (5) – Nedostával se tolik k míči, byl docela mimo hru. Občas něco vymyslel, občas něco zkazil. Celkově byl ale nevýrazný. Jediný jeho počin, který se zapíše do historie tak bude žlutá karta, kterou dostal v 83. minutě.

STURRIDGE (4) – Jediným světlým okamžikem útočníka bylo nastřelené břevno z volného kopu. Jinak velmi kazil, zbytečným sólováním zmařil nějaké šance jako např. brejk v 55. minutě, kdy mohl posunout Firmina tváří v tvář De Geovi. Navíc ani nechodil do soubojů, jako by se bál, že se zraní.