Európske noci na Anfielde pokračujú: LFC porazil Crvenu Zvezdu 4:0

Liga majstrov pokračovala vo svojom programe. Na Anfield dorazil súper z Belehradu, Liverpool vyhral 4:0.

(24.9.) Champions League 2018/19 - skupinová fáza - 3. kolo, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - FK Crvena Zvezda 4:0

góly: 20. Firmino (Robertson), 45. Salah (Shaqiri), 51. Salah z 11 m (Mané), 80. Mané (Sturridge)
žlté karty: Stojković, Krstičić, Jovičić, Jovančić, Gobeljić
červené karty:
rozhodca: Daniel Siebert (GER)

Alisson - Alexander Arnold, J. Gomez, van Dijk, Robertson (82. Moreno), Wijnaldum, Fabinho, Shaqiri (68. Lallana), Mané, Salah (73. Sturridge), Firmino

lavička: Mignolet - Lovren, Moreno, Milner, Lallana, Sturridge, Origi

zostava CZ

Borjan - Stojković, Babić, Degenek, Gobeljić, Jovičić (75. Čausić), Krstičić, Srnić, Ebecilio (65. Jovančić), El Fardou Ben, Boakye-

lavička:Popović - Čausić, Jovanić, Pavkov, Savić, Stojiljković, Simić

Liverpool nepodcenil outsidera skupiny a po nevýraznom úvode začal diktovať tempo hry. V 11. minúte šiel na bránku Salah, ale trafil len brankára. Na druhej strane nebolo mnoho šancí, až na jednu strelu v 18. minúte. Tá však šla úplne mimo. Obrana Liverpoolu spolu s Alissonom pôsobili dobre a tak sa pomaličky rozvíjala útočná hra The Reds. V 20. minúte Shaquiri našiel uličkou Robertsona, ktorý prešprintoval skoro až k brankovej čiare a kopol loptou do voľného priestoru. Roberto Firmino si po takej prihrávke a takom postavení mohol vybrať ktorou nohou otvorí skóre. 1:0.

Útok nepoľavil a naopak sa snažil útočiť ďalej. V 26. minúte po Maného nahrávke Robertson centroval, ale Salaha nenašiel. V 35. minúte si Robertson narazil s Firminom, ale mladý škótsky kapitán netrafil svojim centrom bránu.

Nenápadný Gini Wijnaldum zachytil prihrávku, našiel Shaquiriho, ale jeho center brankár hostí chytil. Koncom polčasu Salah predviedol svoje umenie futbalu. Všetko to začalo Fabinhom, ktorý našiel Shaquiriho. Švajčiarsky reprezentant našiel Salaha a Egypťan rozvlnil sieť gólom do šatne. 2:0.

Liverpool FC

V druhom polčase domáci nepoľavili, ale chuť strelenia gólu bola ešte väčšia. V 50. minúte za faul na Maného odpískal rozhodca penaltu. Loptu na biely bod si postavil Salah a svojim 50. gólom v 51. minúte za Liveprool rozvlnlil sieť. 3:0. Útočná sila trochu poľavila, ale Liverpool hral pekný futbal, svoju typickú „Európsku noc“. V 76. minúte rozhodca odpískal druhýkrát penaltu pre Liverpool. Mané ju však nepremenil. Napravil to o 4 minúty, keď v 80. minúte po Sturridgovej nahrávke rozvlnil sieť aj Sadio. 4.0. Ešte pár šančí Liverpool mal. V 81. minúte šiel sám na brankára Lallana, ale trafil priamo do brankára a v 90. minúte vystrelil Daniel Sturridge. Loptu však brankár hostí vyrazil na roh.

Salah Mane

• Salah ukázal svoje kvality. Nie tým, že dal dva góly, ale neustále bojoval a bol postrahom pre obranu domácich
  • Obrana Liverpoolu nemala veľa práce, ale aj tak potešila dvojica Virgil Van Dijk, Joe Goméz
  • Fabinho bol perfektný v zálohe. Takto má hrať defenzívny záložník: získavať loptu, nahrávať dopredu a utekať spolu s mužstvom dopredu

Výkon hodnotím známkou: 1

Alisson Becker (7) – Nemal dnes veľa práce. Bol pohotový a dobre rozohrával.

Alexander Arnold
 (7) – Jeho klasická hra. Dozadu nemal mnoho práce, nepokazil nič. Výpadky dopredu mu nerobili tiež problém.

Joe Gomez (8) –
Ukazuje, že úloha stopéra mu ide. Bojuje a šprintuje pri každom súboji.

Virgil van Dijk (8) – Najlepší v obrane. Bol aktívny aj dopredu, dirigoval obranu. Prvýkrát nastúpil s kapitánskou páskou v súťažnom zápase od začiatku stretnutia!

Andrew Robertson (7) – Behavý, obetavý výkon a nepustil ani nič smerom dozadu. Veľmi dobre sa pozerá na jeho podporu útoku. Nevyšli mu úplne všetky centre, ale má asistenciu na prvý gól.

Georginio Wijnaldum (7) – Svoje si odohral, ale nebol úplne viditeľný. Tešilo ma, že behal späť po loptu do obrany a takisto aj to, že pokazil prihrávky hosťujúcim hráčom.

Fabinho (8) –
Veľmi dobre hral. Čítal hru, hľadal lopty, zakladal útoky. Páčila sa mi jeho hra. Pekne sa zohráva s mužstvom, len tak ďalej!

Xherdan Shaqiri (8) – Bojoval, snažil sa a drel. Veľmi dobre nahrával Salahovi. Bol jeden z hráčov, ktorí boli najbojovnejší na ihrisku

Mohamed Salah (8) – Užíval si zápas svojim typickým smiechom. Nahrával, bojoval pre mužstvo a odmenil sa fanúšikom dvoma peknými gólmi. Páčil sa mi dnes ako hral pre mužstvo.

Roberto Firmino (7) –
Bobby ukázal svoju hru. Strelil prvý gól, nahrával, vracal sa po loptu do obrany. Ukazuje, že sa mu v Liveerpoole páči a to vidieť aj na jeho hre.

Sadio Mané (8) –
Bojoval a hral pre mužstvo. Nestrelil síce penaltu, ale za stavu 3:0 v druhej polovici druhého polčasu to tak nebolelo. Svoje si napravil a pridal posledný gól. Zdá sa, že sa opäť trojica útočníkov chytila.