FA obvinila Suáreza z rasizmu. Prípad sa skúma

Už len krok chýba k tomu, aby bol uruguajský futbalista potrestaný a nadobro označený za rasistu. Football Assotiation voči nemu v stredu 16. 11. 2011 vzniesla formálne obvinenie. Riadiaci orgán anglického futbalu bude teraz  podrobne skúmať dokumentáciu, ktorú má k dispozícii.


Krátka rekapitulácia hovorí, že kapitán mancs Patrice Evra vzniesol po októbrovom derby severozápadu Anglicka medzi LFC a Man Utd (1:1) voči Luisovi Suárezovi oficiálne obvinenie z rasistického správania. „Kamery to zachytili. Jedno konkrétne slovo mi adresoval najmenej desaťkrát,“ posťažoval sa Evra francúzskej TV Canal Plus.

Klub z Anfieldu sa okamžite svojho hráča zastal, samotný Suárez rasizmus v akejkoľvek podobe okamžite a rezolútne odmietol. „Som naozaj nahnevaný, že ma obviňujú z rasizmu. Jediné, čo môžem povedať je, že som vždy rešpektoval a stále rešpektujem všetkých. Všetci sme rovnakí. Na ihrisko vstupujem s ilúziami malého decka, ktorý si užíva to čo robí (myslí zápas), nejdem naň vytvárať konflikty.“

Liverpoolska sedmička prerušila pred pár dňami ohľadne celej záležitosti ticho. „Nič také som proste nevyslovil,“ pripomenul Suárez svoje októbrové slová. Aktuálne ale prichádza pomerne veľký šok- Teda pre Uruguajčana, Liverpool a jeho fans rozhodne. Iróniou je, že Kenny Dalglish ešte pred duelom so Swansea (0:0) kritizoval FA, že so záležitosťou nič nerobí a že by chcel, aby sa čo najskôr vyriešila a tu ho máš. 60-ročný Škót mal ale určite na mysli o dosť iný posun v celom incidente.

LFC okamžite zareagoval na svojom webe. „LFC bude Luisa aj v snahe očistiť svoje meno aj naďalej podporovať.“ Na rad príde aj rozhovor so samotným hráčom, ktorý podľa všetkého celé obvinenie opätovne poprie.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply