FACE TO FACE: Hrotový útočník-CF

V tejto rubrike, ktorú som nazval FACE TO FACE sa budem snažiť opísať, a zároveň vyhodnotiť najlepšieho kandidáta na post pravidelného hráča základnej zostavy.

Na začiatok, by som Vám chcel všetkým poďakovať , za všetky pozitívne ohlasy, či už na webe alebo na facebooku. Ďakujem, za každý komentár a like na túto rubriku.

Dnes teda ukončujeme rubriku FACE TO FACE hrotovým útočníkom.  V tomto článku vyjadrím svoj subjektívny názor, za každý komentár som vďačný. Takže v našom tíme, máme vyriešené krídla menami Salah-Mané. No ostáva, už len jedno zvyšné meno v útoku. Po ére Torresa resp. Suaréza sme nemali adekvátneho bombardéra. Zmení to niekto v tomto ročníku? Na tento post máme v tíme niekoľko hráčov menovite: Firmino, Sturridge, Solanke, Ings, Origi

Roberto Firmino (181 cm, 25 rokov)

Pri tomto hráčovi bude asi preslov dlhší. Roberto prišiel do klubu v roku 2015 z TSG Hoffenheim, za 37 miliónov libier. Pre mnohých ľudí je to priveľká čiastka, ktorú Bobby nenapĺňa. Takýto ľudia, by si zaslúžili facku stoličkou, kovovou. Tento hráč, je pre náš tím strašne dôležitý v každej minúte zápasu. Môže hrať krídlo, hrotového útočníka, tvorcu hry. Vie vsietiť gól hlavou, ako aj nohou a má perfektnú techniku. V neposlednom rade má perfektné odoberanie lopty a bránenie. Veľmi často ho vidieť v obrane a v zachraňovaní protiútokov proti nám. Na druhú stranu, pri našich brejkoch je na ich čele. Je takýchto hrotových útočníkov na svete veľa?  Väčšina tých hráčov, ktorých fanúšikovia ospevujú a dajú 20-30 gólov za sezónu stoja väčšinou v 16 a o bránení nemajú ani potuchy. Pri kvalitnej podpore, má Bobby kvalitu atakovať takýto počet gólov, a aj keby nie, tak dá len 15 gólov, ale bude behať a odoberať lopty všade na ihrisku.  Ďalej mnohí mu vyčítajú, že nie je  čistokrvný hrotový útočník. No ale potom kde bude hrať? Na krídlách, ktoré máme kvalitne obsadené? Alebo ho posunieme nižšie? Potom Coutinha stiahneme alebo ho rovno predajme do Barcelony. Hrotová pozícia pre Firmina je ideálna a budem sa opakovať, tento hráč je schopný atakovať najlepších strelcov v lige. Zároveň patrí, k tým najlepším hráčom na ihrisku a môžme sa len kochať a udivovať sa, čo nám tento hráč ešte predvedie.

Doterajšie štatistiky v PL: 66 odohratých zápasov, 21 gólov, 18 asistencií, 6 žlté karty. V minulej sezóne v PL: 31 odohratých zápasov, 10 gólov, 8 asistencií, 1 žltá karta.

Očakávnie: Miesto v základnej zostave. Atakovanie hranice 15-20 gólov v lige.

Daniel Sturridge (180 cm, 27 rokov)

Tento sklenený hráč prišiel do nášho tímu v roku 2013 z Chelsea FC, za 13 miliónov libier. Jeho pôsobenie u nás sa dá rozdeliť. Na jednej strane vytvorenie smrtiaceho komanda zvaného SaS a vsietených 22 gólov za sezónu. Na druhej strane sedenie na tribúne resp. doma v obývačke, kvôli zraneniu. Jeho momentálna situácia, sa dá vystihnúť jeho posledným zápasom v našom tíme proti Bayernu: 68.minúta Sturridge nastupuje na ihrisko, 83.minúta Daniel vsietil nádherný gól, 86.minúta Sturridge opúšťa ihrisko, kvôli zraneniu. Toľko k jeho momentálnej situácii v klube, po odchode Suaréza. No ako náhradník, na lavičku je dobrý. Však jeho kvalita je nepopierateľná.

Dotejrašie štatistiky v PL: 185 odohratých zápasov, 75 gólov, 28 asistencií, 7 žltých kariet. V minulej sezóne v PL: 20 odohratých zápasov (769 minút), 3 góly, 2 asistencie, 1 žltá karta.

Očakávanie: Miesto na lavičke. Všetci chceme starého Sturridga, no lenže ten už nie je. Ak nastúpi dá gól, no zdravie je na úrovni Rosického. 

Dominic Solanke (186 cm, 19 rokov)

Majster sveta do 20 rokov, nás posilnil toto leto. Prišiel z Chelsea FC, za nejakých 1-2 miliónov libier. V príprave sa ukazuje v perfektnom svetle. V prípravných zápasoch vsietil 3 góly a stal sa druhým najlepším strelcom v príprave, hneď po Salahovi. Nerozumiem prečo nám ho Chelsea nechala, no to už je ich problém. Vyzerá to, že Dominic má všetky predpoklady k tomu, aby sa stal jedného dňa útočníkom svetovej úrovne. S pomocou Kloppa, sa nebojím povedať, že môže byť aj nový Lewandowski. Uvidíme, ako to dopadne. Všetko má vo svojich rukách sám hráč. No jedno je isté už teraz. Dominic má skvelý čuch na góly. Vie ich streliť rovnako dobre nohou, ako aj hlavou. Osobne som zvedavý, koľko priestoru dostane. Najradšej, by som bol, aby kryl chrbát Firminovi.

Doterajšie štatistiky v Premier League 2:  24 odohratých zápasov, 15 gólov, 0 asistencií, 1 žltá karta. V minulej sezóne Premier League 2: 5 odohratých zápasov, 2 góly, 0 asistencií, 1 žltá karta.

Očakávanie: Spoľahlivý náhradník. Možno hra za U-23, no dúfam miesto v A-tíme.

Danny Ings (178 cm, 25 rokov)

Tento pittbull prišiel k nám v roku 2015 z Burnley FC, za 7-8 miliónov libier. Jeho doterajšia kariéra v našom tíme, sa dá opísať jednoducho smola. Danny si prešiel 2 vážnymi zraneniami. Momentálne sa zotavuje z toho posledného. No, aj keď sa v podstate nepredviedol v našom tíme,  tohto hráča musíte mat radi. Jeho kvalita nie je ešte na požadovanej úrovni, hlavne kvôli zraneniam. No všetko si vynahradzuje svojou bojovnosťou a buldočov povahou. Pre tím nechá aj posledné a bude bojovať o každú loptu. Takéhoto hráča proste chcete mať v tíme. Presne takýto hráči, v našom tíme chýbajú. Srdciari, ktorí sa budú biť za Liverpool FC. Dúfam, že Danny si svoju smolné dni vyčerpal, a že sa nám bude ukazovať na ihrisku a bude nás tešiť svojimi vsietenými bránkami.

Doterajšie štatistiky v PL: 41 odohratých zápasov, 13 gólov, 4 asistencie, 7 žlté karty. V minulej sezóne v Premier League 2: 4 odohraté zápasy, 4 góly, 0 asistencií a žltých kariet.

Očakávanie: Pri dobrom zdraví, rozohranie sa v U-23. Následne tvrdý boj o post v A-tíme.

Divock Origi (185 cm, 25 rokov)

Tu to bude trošku ofenzívnejšie, vopred sa ospravedlňujem. Tento novodobý Ronaldinho prišiel do klubu v roku 2015 z LOSC Lille, za 8 miliónov libier (každá libra vyhodená von oknom). Možno sa pýtate, čo mám proti tomuto hráčovi?  Úprimne všetko, pištoľ, nôž, darovaciu zmluvu s jednosmernou letenkou napríklad do veľkoklubu 1.FC Tatran Prešov. Tento hráč, mi veľmi lezie na nervy. Pripomína mi hráčov typu: Sterling, Ibe. Je to sóler, ktorý nevie kombinovať a všetko berie na seba. Teraz máte myšlienky no a čo, však hrotový útočník musí byť sóler, aj Sturridge je. No áno je, ale on narozdiel od Origiho vie streliť gól. Divock nemá dostatočnú kvalitu na druhú ligu, nie to na Premier League. Hraje väčšinou na seba, nekombinuje a spaľuje jednú tutovku za druhou. Keď má, už konečne vystreliť presne vtedy prihrá. Keď ma zakombinovať, vtedy idiotsky vystrelí. Proste ten hráč nemá čo robiť v našom tíme. No Klopp ho stále stavia do zápasov, niekedy nepochopiteľne pred hráčov typu Sturridge. Strašne dúfam, že ho ešte toto leto predáme. Ako niektorým z vás, lezú na nervy hráči typu: Moreno, Milner, Lovren, Henderson, mne nesmierne vadí Origi. No som zvedavý, či sa nad ním budem ďalej znervózňovať alebo ho konečne predáme.

Doterajšie štatistiky v PL: 50 odohratých zápasov, 12 gólov, 5 asistencií, 0 žltých kariet. V minulej sezóne v PL: 34 odohratých zápasov, 7 gólov, 4 asistencie, 0 žltých kariet.

Očakávanie: Dúfam v prestup, no reálne to vidím na miesto útočníka číslo 2. Ak by sa Solanke resp. Ings ukázali vo skvelom svetle, myslím si, že Divock sa zaradí až na 5 pozíciu.

Ako to vidíte vy? Koho podľa vás Jurgen Klopp postaví na hrot útoku ? Kto by mal dostať šancu v Champions League, Premier League alebo v domácich pohároch? Koho poslať na hosťovanie a koho si nechať ?

Nakoniec: Ďakujem, za sledovanie tejto rubriky. Týmto článkom ju ukončujem, ale určite si pre Vás niečo ešte pripravím.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply