FACE TO FACE: Krídla RW-LW

V tejto rubrike, ktorú som nazval FACE TO FACE sa budem snažiť opísať, a zároveň vyhodnotiť najlepšieho kandidáta na post pravidelného hráča základnej zostavy.

Dnes to bude trošku dlhšie, kedže spojím obe strany krídel do jedného článku. V podstate na krídlách máme najväčšiu kvalitu a najväčšiu konkurenciu. Na tento post spadá hneď niekoľko hráčov Liverpoolskeho FC.  Menovite sú to hráči: Mané, Salah, Woodburn, Kent, Ojo, Markovič. Dúfam, že som na nikoho nezabudol.

Sadio Mané (175 cm, 25 rokov)

Sadio bol jednou z prvých kúp Jurgena Kloppa. Prišiel ako inak z nášho milovaného Southamptonu v roku 2016, za približne 37 miliónov libier. Hneď, ako prišiel, začal svoju cenu len potvrdzovať. Usadil sa v základnej zostave nášho tímu a patril k tomu najlepšiemu na ihrisku. Hneď vo svojej prvej sezóne mohol atakovať hranicu 15-20 gólov, avšak prišlo jeho zranenie na konci sezóny. No momentálne je tento rýchlonohý krídelník opäť fit. Dúfajme, že celú sezónu vydrží bez zranenia a preukáže nám svoj genialitu.

Doterajšie štatistiky v PL: 94 odohratých zápasov, 34 gólov, 17 asistencií, 13 žltých kariet. V minulej sezóne v PL: 27 odohratých zápasov, 13 gólov, 6 asistencií, 4 žlté karty.

Očakávanie: Vytvorenie smrtiaceho tria v útoku. Atakovanie hranice 20 gólov v PL.

Mohamed Salah (175 cm, 25 rokov)

Salah prišiel po dlhom vyjednávaní do nášho klub, až tento rok. Prišiel z AS Rím, za 38 miliónov libier. Hneď v príprave ukazuje, že to bola viac ako skvelá kúpa. V útoku spolu s Maném budú mať, čo robiť obrancovia, aby ich zastavili. Jeho rýchlosť je na svetovej úrovni, a zároveň je to gólový hráč.  Mohameda sme chceli, už dávnejšie, avšak vtedy dal prednosť Chelsea. Tento prestup mu nevyšiel podľa očakávania. No z chýb sa človek učí a môžme byť len radi, že je momentálne hráčom nášho tímu.

Doterajšie štatistiky v Serii A: 81 odohratých zápasov, 35 gólov, 24 asistencií, 3 žlté karty. V minulej sezóne v Serii A: 31 odohratých zápasov, 15 gólov, 13 asistencií, 2 žlté karty.

Očakávanie: Miesto v základnej zostave. Utvorenie smrtiaceho tria v útoku. Atakovanie hranice 15 gólov za sezónu.

Ben Woodburn (174 cm, 17 rokov)

Táto najväčšia hviezda našej mládeže prišla do A-tímu, z našej juniorky.  Ben už dosiahol jeden míľnik vo svojej kariére. Vo veku 17 rokov a 45 dní sa stal najmladším hráčom Liverpoolu, ktorý dal gól za náš tím. Tým pádom ukradol túto pozíciu Michaelovi Owenovi. Vďaka tomu sa Ben dostal do povedomia širokej verejnosti Liverpoolu. Naďalej preukazuje svoje kvality a zlepšuje sa. Dokáže hrať na krídle, ako aj na mieste tvorcu hry. Dúfam, že Jurgen mu dá priestor túto sezónu, aby mohol napĺňať svoj talent.

Doterajšie štatistiky v Premier League 2: 15 odohratých zápasov, 8 gólov, 6 asistencií, 1 žltá karta. V minulej sezóne PL: 5 odohratých zápasov, bez gólu a asistencie resp. len 82 minút.

Očakávanie: Šanca v pohárových zápasoch. Dúfam, že nakukne aj do Premier League

Ryan Kent (172 cm, 20 rokov)

Rovnako ako Ben, prišiel do A-tímu z mládežníckych tímov Liverpoolu. Na rozdiel od Woodburna, Ryan stihol už absolvovať 2 hosťovania: Coventry City, Barnsley FC. Tento rok, už absolvoval predsezónne turné s našim tímom. V prípravných zápasoch sa ukazuje vo skvelom svetle a dáva o sebe vedieť. Ryan je šikovný hráč s dostatočnou rýchlosťou. Mohol by popracovať na zakončení. No jeho talent je znační.

Doterajšie štatistiky v Premier League 2: 40 odohratých zápasov, 15 gólov, 9 asistencií. V minulej sezóne v Championship: 44 odohratých zápasov, 3 góly, 3 asistencie, 5 žltých kariet.

Očakávanie: Hosťovanie alebo hra za U-23. Nakuknutie do pohárových zápasov ?

Sheyi Ojo (178 cm, 20 rokov)

Sheyi je v Liverpoole, z našich juniorských tímov. Hosťoval v tímoch: Wigan, Wolves. Tohtoročnú predsezónnu prípravu neabsolvoval, z neznámych dôvodov. Takže jeho kariéra u nás, sa blíži zrejme ku koncu. Je to šikovný a perspektívny hráč. No nemá až taký talent, ako pred ním menovaný Woodburn. No snažme sa veriť v Kloppa a v jeho inštinkt. Však on je, s tými hráčmi každý deň.

Doterajšie štatistiky v Premier League 2: 35 odohratých zápasov, 16 gólov, 5 asistancií, 2 žlté karty. V minulej sezóne Premier League 2: 7 odohatých zápasov, 3 góly, 0 asistencií, 1 žltá karta.

Očakávanie: Prestup alebo hosťovanie.

Lazar Markovic (175 cm, 23 rokov)

Tento hráč prišiel v roku 2014 z Benficy Lisabon, za 22 miliónov libier. No v našom A-tíme, sa nedokázal presadiť. Bol na hosťovaní v tímoch: Fenerbahce, Sporting CP, Hull City. Lazar nemá ružovú budúcnosť v našom tíme. Nehral ani v prípravných zápasoch. Takže jeho liverpoolska cesta, sa blíži ku koncu. Neviem, čo by som viac napísal k Lazarovi.

Doterajšie štatistiky v PL: 31 odohratých zápasov, 4 góly, 1 asistencia, 4 žlté karty. V minulej sezóne v PL: 12 odohratých zápasov, 2 góly, 0 asistencií, 4 žlté karty.

Očakávanie: Prestup.

Ako to vidíte vy? Koho podľa vás Jurgen Klopp postaví na krídlo ? Kto by mal dostať šancu v Champions League, Premier League alebo v domácich pohároch? Koho poslať na hosťovanie a koho si nechať ?

8 Comments

 1. robroy

  9. augusta 2017 at 17:54

  Vypadá to na skutočne smrtiaci útok, ktorý bude mat ozaj jednoduchú úlohu. -kopnúť stále o gol viac, než inkasujeme. Takže skratka podobná SSS, trochu v pozmenenej forme „SMS“ ??

  Teda Saláh, Mané a Sturridge ?? Alebo Solanke ? Mne sa viac páči prvá verzia.. Uvidíme…

  Vzhladom na 4 súťaže kde budeme účinkovať, aj mládežníci budú mať dostatok možností prejaviť sa..

  Virgila sme fakt mali už len preto kúpiť, aby ho nekúpila konkurencia. Pripadal som si celkovo zúfalý, ked nás bránil a zastavoval jeden útok za druhým.. Škoda prístupu majitelov, ktorí majú namiesto očí pripečené dollárove mince, no a ich totálnej bezcharakternosti..

  • kwop

   9. augusta 2017 at 22:09

   Kde si nechal Bobbyho?;)

   • robroy

    9. augusta 2017 at 22:59

    Bobby je velmi uzitočný a šikovný futbalista, dávam (si) ich spolu aj s Phillom na približne rovnakú „hodnotovú čiaru“ teda.. Preukázal obdivuhodnú fyzickú výdrž – prakticky Roberto ešte nebol zranený, ako je v LFC, snád na nejaké drobné šrámy, či lahký hamstring, ak ma pamäť neklame.. Technik, driblér, výborné videnie, myslenie.. zabudol som niečo ? 😀

    Nie je však taký typický golovy strelec aký by mal v 16-ke supera vládnuť, napr. v tejto disciplíne ho Couts sice stelecky prekonáva, ale ani jeho samého by som do „roly“ Torresa, či Suáreza nedával.. Klopp má vpredu kombinačných možností až-až.

    Zápasov bude kopec, dosýta sa ujde každému. Obávam sa, že Sturridge dlho nevydzí.. Velká škoda Oja, neviem čo vyviedol, ale tých pár minut, čo som ho hrať videl, ma presvedčilo, že to v sebe má a je cca ako Maného „dvojča“. NO a jeho predaj, za „drobné“ bude stratou..

    • Steeler

     10. augusta 2017 at 11:11

     čo sa týka Bobbyho počkaj si na posledný článok z tejto rubriky, veľmi obšírne sa k nemu vyjadrím neboj nič. Samozrejme vyjadrím sa aj k ostatným hráčom 😉

 2. kwop

  9. augusta 2017 at 21:36

  Pozor, omyl! Ojo určite má minimálne taký talent ako Woodburn….navyše je určite fyzicky zdatnejší… Prípravu absolvoval čiastočne, v prvom zápase bol pri oboch góloch, ale keďže pred rokom niečo spravil, čo Kloppa nasralo, ma po LFC kariére..

  • Steeler

   10. augusta 2017 at 11:10

   Pri Ojovi sa veľmi nevyznám, no príde mi že trošku ten Woodburn ma viac talentu alebo len viac som ho videl hrať, može byť nehádam sa.

 3. kwop

  9. augusta 2017 at 21:37

  K markovicovi si ešte mohol napísať, že nemá mozog;)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply