FACE TO FACE: Ofenzívny záložník-AM

V tejto rubrike, ktorú som nazval FACE TO FACE sa budem snažiť opísať, a zároveň vyhodnotiť najlepšieho kandidáta na post pravidelného hráča základnej zostavy.

Pomaličky, ale isto sa blížime ku koncu. Dnes nás čaká ofenzívna časť zálohy. Je pravda, že aj klasický stredný obranca sa zapája do útoku, avšak primárne to ma v popise práce stredný ofenzívny záložník. Na túto pozíciu máme hneď niekoľko kvalitných mien, menovite: Coutinho, Lallana, Ejaria, Brannagan. Ak si myslíte, že som niekoho zabudol, tak podľa oficiálnych stránok sú to krídla.

Philippe Coutinho (171 cm. 25 rokov)

Tento kučeravý mladík prišiel k nám z Interu Miláno v roku 2013, za smiešnych 11 miliónov libier. Little magician, hneď ako prišiel zaujal, a to tým, ako si zobral legendárne číslo 10. Nepoznaný, nízky, kučeravý chlapík od začiatku ukázal, že je v ňom obrovský potenciál. Vytiahol sa popri hráčoch typu: Suaréz, Gerrard atď. Dnes je to najlepšia kúpa v histórii Liverpoolu. Coutinho sa momentálne považuje za world class hráča. Je to najlepší hráč nášho tímu, ako aj v celej Premier League. Je to stavebný pilier našej celej hry. Nečudo, že po takej hviezde sa pozerá už aj veľkoklub ako je Barcelona. No dúfajme, že tento hráč u nás zostane a neprestúpi. Ak vydrží ešte dlho v našom tíme, tak si zaslúži aj sochu.

Doterajšie štatistiky v PL: 138 odohratých zápasov, 34 gólov, 31 asistencií, 8 žltých kariet. V minulej sezóne PL: 31 odohratých zápasov, 13 gólov, 7 asistencií, 2 žlté karty.

Očakávanie: Jednoznačná pozícia v základe. Konštantné výkony konečne. Pri absencii Hendersona, Milnera, tak kapitánska páska ?

Adam Lallana (172 cm, 29 rokov)

Adam prišiel v roku 2014 z Liverpoolskej rezervy teda Southamptonu, za 26 miliónov libier. Obrovská suma na naše pomery. Po príchode však Adam nenapĺňal očakávania. Vyzeralo to na vyhodené peniaze za priemerného anglického hráča. No po príchode Kloppa, Adam dostal druhý dych. Jeho hra sa veľmi zlepšila. Nebojím sa povedať, že to bol kľúčový hráč minulej sezóny pre nás. No podľa najnovších informácii, Lallana bude chýbať pre zranenie niekoľko mesiacov, čo je pre náš obrovské rana. Dúfajme, že sa vráti silnejší a lepší. Skoré uzdravenie Adam.

Doterajšie štatistiky v PL: 156 odohratých zápasov, 29 gólov, 30 asistencií, 14 žltých kariet. V minulej sezóne PL: 31 odohratých zápasov, 8 gólov, 7 asistencií, 3 žlté karty.

Očakávanie: Po návrate po zranení miesto v zálohe, v trošku stiahnutej pozícii.

Ovie Ejaria (184 cm, 19 rokov)

Tento chlapík je narodený v Londýne. Prišiel z mládežníckych tímov Arsenalu do Liverpoolskej U-18. V roku 2016 sa prebojoval do kategórie U-23. Z tejto kategórie, už nahliadol v minulej sezóne do A-tímu. Tento rok, už absolvoval aj predsezónne turné. Ejaria je šikovný mladík, s dobrým krytím lopty. No stále, sa musí ešte zlepšovať. Uvidíme, akú šancu mu dá Klopp túto sezónu. No rozhodne je to perspektívy mladík, ktorý nám rozhodne niečo ešte ukáže.

Doterajšie štatistiky Premier League 2: 15 odohratých zápasov, 1 gól, 1 asistencia, 1 žltá karta. V minulej sezóne v PL: 2 odohraté zápasy, no vlastne len 6 minút.

Očakávanie: Hra za U-23. V slabších zápasoch resp. pohároch nakuknutie do A-tímu.

Cameron Brannagan (180 cm, 21 rokov)

Cameron rovnako ako Ejaria, prišiel do A-tímu cez mládežnícke kategórie Liverpoolu. V minulej sezóne bol na hosťovaní, v tíme Fleetwood Town. Brannagan je na tom asi horšie, ako Ejaria pred ním. Je starší a stále sa nedokázal presadiť v našom tíme. Jeho hra nie je dostatočná pre PL. Určite má priestor na zlepšenie, no môj názor je, že máme lepších mladíkov, ako je Cameron.

Doterajšie štatistiky v Premier League 2: 61 odohratých zápasov, 11 gólov, 7 asistencií. V minulej sezóne Premier League 2: 11 odohratých zápasov,  2 góly, 1 asistencia, 2 žlté karty.

Očakávanie: Hra za U-23 resp. hosťovanie. Ja by som mu dal ešte šancu v našom A-tíme.

Ako to vidíte vy? Koho podľa vás Jurgen Klopp postaví do zálohy ? Kto by mal dostať šancu v Champions League, Premier League alebo v domácich pohároch? Koho poslať na hosťovanie a koho si nechať ?

6 Comments

 1. Trapy

  6. augusta 2017 at 13:20

  No,co k tomu dodat.Couts je na odchode,napisal som o tom blog,mal by byt o chvilu na webe,Lallana je dlhodobo zraneny,odhad dosahuje dllzku az styri mesiace,Ejaria mna osobne este akosi obzvlast neuputal,snad by mohol hrat ligovy pohar a FA cup a Branagan je este v klube?

 2. robroy

  6. augusta 2017 at 18:42

  Je nedela a mne dupkom stoja všetky vlasy a chlpy, ked čítam posledné „zvesti“ okolo môjho milovaneho klubu. Neodvažujem sa odhadnúť čo sa bude diať, budúci pracovný týžden, no zdá sa, že pre obyčajného fanúšika dnešného LFC to nebude nič, ALE vôbec nič príjemného.

  Žijem zatial v nádeji, že tí najdôležitejší v klube, pred záverom terajšieho TW, konečne nechajú (finančné)kalkulácie bokom a pripustia k sebe trochu ludských emócii a rešpektu. Rešpektu pred históriou tohto slávneho klubu a že nespália posledné šance – zároveň aj prvý krôčik(predkolo) – k možnému z nova oživeniu úspechu LFC.

  Nechcel by som robit nejake predčasné závery, ale aj vyhlásenia najdôveryhodnejšej osoby tohto transferoveho /opakovaného/ guláša – menovite KLoppa – sú mätúce.

  Dnešný Klopp učinkujúci v „v programe“ LFC (výstižejšie skôr bude FSG), nie je totožný s Kloppom – ktorého hadam lepšie poznáme z BVB – nuž jasné, – totožný ani byť nemôže. Je to len dobre a dôraznujem, velmi dobre platený zamestnanec, ktorý sa azda všemožne snaži zachovať svoju tvár.

  Pred kým ? NO pred nami, fanúšikmi – dúfam. A to čoskoro aj uvidíme.

 3. kwop

  6. augusta 2017 at 21:37

  Brannagan ma jeden z naj centrov v našom tíme…je ho skoda,lebo keď mohli šancu dostať Spearing, Flanno, atď. mohol aj on…

  Absolútne nemôžem súhlasiť, že Couts je naj LFC kúpa…to ani zďaleka….napr Dalglish, Barnes, Souness, Lawrenson, Hyypia, Torres, Suarez, Grobbelaar, atď sú ďaleko ďaleko lepší…Couts má obrovský potenciál, ten však v LFC nenaplnil, napr aj kvôli veku, a ak ho naplní, potom skôr v Barcelone či niekde inde…. Z pohľadu výkonov je to výrazne nekonzistentny futbalista, čím ale nehovorím, že nemá kopec momentov, kedy mnohým z nás zaplesa srdce…

  Takisto určite nie je naj hráč v PL – Aguero, Kante, de Gea, van Dijk, A. Sanchez, Kane, Cahill, Hazard, Courtois, atď sú 100% lepší;)

  Ejaria – veľmi dobre klamanie telom, veľmi dobrá kopacia technika, chytrý, futbalový mladík s výbornou prihrávkou a medzihrou, žiaľ, reálnu sancu dostane len ťažko ..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply