Famózny odkaz pre nevercov! The Reds otočili duel s Dortmundom na 4:3 v samom závere

Najlepší polčas pod Kloppom, pripomienka IStanbulu 2005, resp. famózneho víťazstva Merseysiders v Lige majstrov. Štvrtková noc na Anfielde bola do bodky čarovná. AKTUALIZOVANÉ!!

lista-komentar

Na úvod prijmite ospravedlnenie. Som jeden z tých nevercov z titulku. Jeden z tých najväčších a popredný hater. Ale dnes proste klopím zrak a a a ….. teším sa z tohto sk***** famózneho obratu! Fakt :))

Neveril som po druhom góle Dortmundu, teda už po 10 minútach hry, po polčase už vôbec. Keď na začiatku toho druhého znížil Origi, veril som na 5% max, potom tam Reus struhol tretí gól BVB a moja viera bola zamrznutá ako príroda na Severnom póle.

A potom dal Coutinho v 66. min na 2:3, M. Sakho o 12 minút neskôr vyrovnal a neverec na entu ako ja, resp. cele to jeho neverstvo sa otriasalo v základoch. No a potom v nadstavení rozhodol hráč, ktorý ma spoločne s Lallanom v minulej sezóne hneval najviac – Dejan Lovren. Chorvát rozhdol o jednom z najfamóznejších obratov v histórii futbalu.

Liverpool dal druhý zápas po sebe 4 góly, tentoraz mu na to stačil polčas. Pripomenutie Istanbulu 2005, či finále FA Cupu o zhruba 12 mesiacov na to. Pripomenutie nezlomnej vôle a odhodlania, že aj s tímom, kde hapruje futbalová kvalita to môže v súťaži typu Európska liga ísť. Pripomenutie si miestami až magických večerov na Anfielde a v neposlednom rade skvelé uctenie si pamiatky zosnulých tragédie v Hillsborough z 15. apríla 1989, kde zahynulo 96 fans The Reds.

Tím z od rieky Mersey je senzačne v semifinále EL, v piatok si počká na žreb (15.4. o 13.00), pričom dostať môže Šachťar Doneck, Sevillu, či Villarreal.

lista-stats

Liverpool FC – Ballspielverein Borussia 09 e.V. Dortmund 4:3

(Europa League 15/16, štvrťfinále – odveta)

1. zápas 1:1, postupuje LFC

stats:

– góly: 48. Origi (Emre Can), 66. Coutinho (Milner), 78. M. Sakho (Sturridge), 90. + 1 Lovren (Milner) – 5. Mchitarjan, 9. Aubameyang, 57. Reus

žlté karty: M. Sakho – Piszczek, Hummels, Schmelzer

červené karty:

rozhodca: Cüneyt Çakır (TUR)

zostavy:

LFC: Mignolet – Clyne, Lovren, M. Sakho, Moreno, Emre Can (80. Lucas Leiva), Milner, Lallana (62. Allen), Coutinho, Firmino (62. Sturridge), Origi

lavička: D. Ward, Škrtel, B. Smith, Ojo

BVB: Weidenfeller – Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer, Weigl, Castro (83. Gündoğan), Mchitarjan, Kagawa (77. Ginter), Reus (83. A. Ramos), Aubameyang

lavička: Bürki, S. Bender, Nuri Şahin, Pulišić

lista-conamzapasukazalsvk

1. Tím ukázal veľký charakter. Benítez i Rodgers, teda chlapíci, ktorí majú toto slovo v obľube by ho dnes spomenuli tak miliónkrát. Mimo toho, štyri góly v jednom polčase, to bolo za Kloppa po prvý raz a úprimne, nepamätám si, kedy sme to od LFC v dohľadnej dobe  videli naposledy (pred rokmi v LM s Besiktasom).

2. Origi strelil 4 gól v treťom po sebe idúcom zápase. Benteke a Sturridge môžu závidieť.

3. Kedy dali v LFC v 1 zápase gól obaja stopéri? M. Sakho a Lovren sú aktuálne za hrdinov.

4. Milner nehral tak hodinu fakt že nič. Len ukazoval, že v strede zálohy by hrávať nemal, navyše kopal 95% rohov a dovolím si tvrdiť, že všetky zle. Lenže pri tom jednom Sturridge jemne sťuchol loptu a M. Sakho vyrovnal na 3:3. A Boring James skončil duel s dvomi asistenciami. Ten futbal fakt nemá logiku.

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou 2

MIGNOLET (7) – Dostal síce tri góly, ale nemohol ani za jeden. Naopak, chytil tak 3 vyložené možnosti súpera.

CLYNE (6) – Pred tretím gólom Reusa zhorel, inak štandardný energický behavý výkon len s tým, že dopredu to vôbec nešlo, chýbal moment prekvapenia, bol pre súpera príliš čitateľný.

LOVREN (7) – Dávam ho za MOTM. Pre ten gól. Ten je najväčší v jeho liverpoolskej kariére, pre tím ako taký má vysokú hodnotu. Inak zahral taký priemerný štandard, boli tam veľmi dobré momenty, obyčajné i tie, kedy prihral loptu súperovi či prehral súboj.

M. SAKHO (7) – Rovnako ako u jeho chorvátskeho kolegu zo stredu obrany je to známka 7, aj keď si myslím, že Mama bol o čosi slabší. V I. polčase 2x prihral súperovi (neviem čo si to nedá patentovať), v tom druhom bol lepší, dal aj veľmi dôležitý gól na 3:3.

MORENO (6) – Jasné, behal, vracal sa, podporoval útok, ale chalan má problém, že pri väčšine akcií nepoužíva mozog.

EMRE CAN (6) – Snáď t jeho zranenie nebude nič vážne. To by boa veľká strata. A to aj napriek tomu, že Nemec neodohral práve najlepší zápas. Miestami bol ťažkoádny, dlho držal loptu, naopak, v tých pozitívnych ju vedel prikryť, potiahnuť, presne prihrať. Pred úvodným gólom Origiho parádne zakombinoval a dal aj finlny pas.

MILNER (6) – Za I. polčas by si zaslúžil nakopať. Snáď všetky rohy zahral slabo, strácal lopty. Naopak ale pre neho svojsky neúnavne bojoval, behal, pressoval a napokon aj prihral na 2 góly.

LALLANA (5) – Dobrá forma je nadobro preč? Adam mal zo tri veľmi dobré šance, ale nič z toho, pressoval v zásade dobre, ale nejaký výraznejší prínos pre hru … čo ja viem.

COUTINHO (6) – Dal veľmi dôležitý gól na 2:3. Inak bol ale dobre pokrytý a hra mu zasa až tak nešla.

FIRMINO (6) – Bobby mal už aj lepšie zápasy. Pár náznakov tam bolo, ale musí hrať nabudúce lepšie.

ORIGI (7) – V I. polčase bol  často vypojený z hry, dokázal ale párkrát podržať loptu. Mal aj šance a slušné, ale nedal ich. V tom druhom mu výrazne pomohlo gólové zakončenie zo 48. min a šiel psychiky aj herne výrazne hore.