Firmina zmenil Liverpool a on zmenil Liverpool

Roberto Firmino sa podelil o rozhovor o tom ako sa zmenil v Liverpoole za posledné obdobie.

Brazilčan prestúpil do Liverpoolu v roku 2015, kde sa stal jedným z najlepších útočníkov na svete a zapisuje sa do histórie tohto klubu veľkými písmenami. Jeho fantastické góly, asistencie, oslavy a v neposlednom rade tvrdá práca pre tím dostala Firmina na piedestál jednej z najväčších hviezd dnešného Liverpoolu.

Všetci fanúšikovia Liverpoolu milujú tohto hráča. Ak sa opýtate akéhokoľvek fanúšika Reds, akého hráča majú najradšej v dnešnej dobe väčšina povie meno práve Roberta Firmina. No Bobby nebol stále takýto „showman“ ako ho poznáme dnes.

„Bol som veľmi plachý, oveľa viac ako som teraz. Je skvelé, že som sa zlepšil v tomto ohľade. Každý deň sa zlepšujem a som menej v rozpakoch.“ začal pre Sky Sports 27-ročný útočník.

„Postupne som vychádzal z mojej bubliny. Vždy som bol plachý. Je to len tom, že sa na ihrisku transformujem. Na ihrisku som inou osobou. Tak to musí byť.“

„Myslím si, že som sa narodil s túžbou vyhrať a venovať pozornosť detailom. Naučil som sa veľa v Nemecku a nemecká mentalita mi naozaj pomohla. Bol to obrovský krok v mojom živote.“ (prestup do Hoffenheimu)

Jurgen Klopp ja osobou, ktorá najviac zmenila Roberta Firmina a dala mu šancu stať sa najväčšou hviezdou dnešného Liverpoolu a futbalového sveta. Práve Firmino opísal svoj vzťah k nemeckému manažérovi.

„Pracujeme spolu veľmi dobre. Začali sme sezónu skvelým štartom a snívame ďalej. Chceme tvrdo pracovať a získať trofeje. Pracujeme spolu len tri roky, ale zdá sa, že to je oveľa dlhšie obdobie.“

„Som tu veľmi šťastný a myslím si, že je neuveriteľným trénerom. Naučil som sa od neho toľko a to platí nielen pre mňa ale pre celý tím. Myslím, že je vynikajúci. Od Kloppa som sa veľa učil od chvíle, keď sem prišiel. Všetko to tu priniesol a dostal to do tímu. Teraz to všetko robíme správne.“

Liverpool vstúpil do sezóny 2018/2019 najlepšie vo svojej histórii, kde získal 19 bodov z celkových 21 možných a po prehre s Neapolom ho čaká duel s majstrovským tímom Manchestru City, ktorého naposledy Liverpool porazil v pamätnom zápase 4:3 doma na Anfielde.

„Bolo to neuveriteľné. Bola to úžasná hra, v  ktorej sa nám podarilo vyhrať. Adrenalín v kombinácii s atmosférou na ihrisku počas takýchto špeciálnych hier je vždy neuveriteľný. Bolo to senzačné.“ – spomína Firmino na posledný zápas.

„Klub sa vždy snaží vyhrávať trofeje a súťaže. Máme veľmi dobrý štart, ale musíme zostať uzemnení, pretože sezóna sa práve začala. Robíme to postupne krok za krokom a snažíme sa hrať dobre a vyhrať zápasy. Len sa pozerajme dopredu a uvidíme, kde nás to až dotiahne.“

 

zdroj: liverpoolfc.com

1 Comment

  1. robroy

    6. októbra 2018 at 17:15

    Myslím, ze mu po prestupe k nám z Hoffenheimu pomohlo etablovat sa, že mu pomocnú ruku podával jeho krajan Coutinho, jednak vraj mal asi problem aj s AJ a potom prichádzal do nového a myslím že náročnejšieho prostredia.

    Teraz mám zneho dojem, že mu je u nás fakt dobre a Kloppou pomocou je čoraz efektívnejší..
    Couts medzitým išiel za svojim snom, a mna by zaujímalo, či on svoje kroky v spätnom pohlade už nelutuje.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply