Bobby do konca kariéry v LFC? The Reds pripravujú pre Firmina nový kontrakt

Bola by to paráda. Roberto Firmino totiž patrí medzi najchytrejších a najtímovejších hráčov súčasnosti.  A do toho je to na trávniku elegantný futbalista, ako sme u väčšiny Brazílčanov zvyknutí.

Po odchode parťáka Coutinha do Barcelony sa nejeden liverpoolskys fanúšik začal strachovať, čo bude s ďalším z tejto juhoamerickej dvojice. Úplne logicky, pre Firmina ponuky prídu a prídu od tých najväčších klubov. Lebo postupne stúpa na najvyšší level a o takých playerov je záujem.

Bobby prišiel na Anfield v 2015 z Hoffenheimu ako krídlo. Klopp z neho spravil stredného útočníka, pri ktorom si mnohí vraveli, či je tým, ktorý by dokázal v sezóne streliť 20+ gólov. Aktuálne ich má na konte 16, viac ako kedykoľvek predtým a to sme len v polovici sezóny, resp. jemne za ňou.

Telegraph dokonca informuje, že Liverpool má záujem Firmina udržať do konca jeho hráčskej kariéry. Ak by sa to udialo, asi by som vyskočil z kože. 26-ročný rodák z mesta Marcélo ležiaceho v stredovýchodnej časti Brazílie je totiž ideálny typ futbalistu.

Vie hrať oboma nohami, hlavou a ňou nielen hlavičkuje, je skvelý v súbojoch 1 na 1, navyše je poctivý, tím je pre neho viac ako individuálny úspech, dokáže sa preň celý odovzdať. No a aktuálne už aj dáva viac gólov. Okrem pozície hrotového útočníka je vhodný aj na krídlo či ešte lepšie na post AM – podhrota. A možno práve Bobby je možný nástupca Coutinha na pozícii tvorcu hry.

9 Comments

 1. saty7

  11. januára 2018 at 7:48

  ja tvrdim nie… potrebujeme tak ci tak doniest niekoho do zalohy ci teraz ci v lete … takze privedme niekoho noveho teraz priplatme tych 13-17 mega radsej za noveho zaloznika a pockajme kym keita pride za to za co mal v lete …

 2. JURAJ

  11. januára 2018 at 9:17

  Bobby do konca kariéry v LFC?
  The Reds pripravujú pre Firmina nový kontrakt

  Leda tak, kvôli náááslednému “ odpredaju za ďalšie pekné LOVE
  Ten sa pôjde na pľaci potrhať by svoj level ešte viac vylepšil a zvýšil svoje šance na.
  Môcť tak nazrieť do jeho mysle a prečítať si ju, vrátane Salahovej i Manému, veru, neboli by to Dobšinského Zkazky, ani Povídky malostranské.
  Je na Klopovi, za aký čas im tie gebule napraví, resp. koho a kedy, ďalšieho z nich zláka oná vidina.

  • johnysheek

   11. januára 2018 at 13:36

   Napriek volaniu veľkoklubov si myslím, že ani zotrvanie v LFC nie je nutne „nechcené“ i v hlavách týchto hráčov. Našťastie nie každý sníva len o veľkých peniazoch a veľkých kluboch, resp. si vie zrátať či by skončil ako Owen (na lavičke) alebo by reálne hral.

   Zároveň LFC viditeľne každú sezónu (a pomaly už každé prestupové obdobie) ide kvalitatívne ako tím hore, čo znamená, že zotrvať tu môže znamenať pre hráčov ešte viac – vybudovať si charakter vernosti a byť ikonou klubu krátko predtým ako prídu veľké úspechy a následne byť ich súčasťou môže hrať na strunku ctižiadosti…

   Nevraviac o tom, že o 4-5 sezón môže stále odísť „za lepším“ ak by to predsa len nevyšlo.

   (áno som naivný optimista 😀 ale veľké odchody v tomto roku už nepredpokladám (i keď v niektoré tajne dúfam) 🙂 )

 3. susko

  11. januára 2018 at 20:22

  Na toto som dnes narazil na Facebooku:

  https://www.facebook.com/LiverpoolFC/videos/10156413938152573/?from=bookmark

  Krásne video, taká mužská romantika 🙂

 4. kloppinho

  11. januára 2018 at 22:06

  bobby si zasluzi navysit kontrakt

  • JURAJ

   12. januára 2018 at 15:24

   – dajak inak vyznel ten môj príspevok, bo, dal so zaň i na omšu, by zakončil v LFC a ukázal nový smer, aj vetry v LFC!

   • kloppinho

    12. januára 2018 at 20:26

    Bodaj by tak bolo Sabre“ a salah akbar by mal byť ďalší na rade vylepšenia zmluvy….bo už krúžia supy krysy pijavice a iné druhy mrchožrutov

 5. emil

  12. januára 2018 at 10:17

  neviete co je nove s rasizmom? už je piatok a nikde nič …

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply