Generálka na ligu The Reds vyšla. V Helsinkách porazili HJK 2:0

Liverpool sa síce ešte o necelých 24 hodín stretne so Swindonom, duel na Olympijského štadióne v Helsinkách sa však dá brať za generálku pred štartom novej sezóny, keďže na pôde treťoligistu nastúpi skôr „béčko“, resp. hráči, ktorých Rodgers nemá v prvom slede + tí, ktorí nie sú kondične úplne ok … AKTUALIZOVANÉ. 

lista-komentar

Rodgers zobral do hlavného mesta Fínska zostavu, ktorá bude podľa všetkého tvoriť základ na prvý ostrý letný zápas – ten na Britannia Stadium proti Stoke.

M. Sakho, Lucas, Firmino, Benteke (posledí dvaja nie sú podľa Rodgersa ešte 100% kondične pripravení) sa po zverejnení zostavy, ktorá odletela do Fínska, museli uspokojiť s faktom, že nateraz prvou voľbou nie sú.

Liverpool mal proti HJK väčšinu zápasu loptu na nohu, nebola to síce žiadna pohľadná podívaná, ale Rodgersov koncept bol zrejmý – neustále si pohybom pýtať loptu, byť aktívny v pressingu na súperovej polovici, snažiť sa ho prečísľovať.

A o sa v zásade aj poväčšine darilo, koncovka ale bola v drvivej väčšine prípadov slabá.

O víťazstve favorita napokon v 73. minúte rozhodol striedajúci Origi, ktorý sa na 5-ke výborne zorientoval po prieniku Ibeho a vtipnej zadovke Milnera. Druhý gól pridal po výmene lopty so spomínaným Milnerom Coutinho, svojsky technicky bez väčšej šance brankára pečatil na konečných 2:0 v 78. minúte.

Šance mali aj Lallana (2 veľmi dobré), J. Henderson (z priameho kopu v 90. minúte mieril tesne veľa) i spomínaný Coutinho, ktorý v 16. minúte síce z uhla, ale v čistej šanci prestrelil, v 63. mohol s príležitosťou takisto naložiť lepšie.

V dueli potešili mladíci Ibe, J. Gomez, stredové duo Milner – J. Henderson šli bojovným príkladom zvyšku tímu, teší aj 10-minútovka pre mladíkov Chirivellu (dispečer či DM) a Maguira (ľavý bek), na lavičke celý zápas presedel mladý Brazílčan Allan, ktorý by teda mal byť už definitívne hráčom The Reds. V prvom tíme ho ale nečakajme.

lista-stats

Helsingin Jalkapalloklubi – Liverpool FC 0:2

– góly: 73. Origi (Milner), 78. Coutinho (Milner)

– žlté karty: –

– červené karty: –

– rozhodoval: –

LFC: Mignolet – Clyne, Škrtel, Lovren, J. Gomez (81. Maguire), Milner, J. Henderson, Coutinho (81. Chirivella), Lallana, Ibe, Ings (63. Origi)

HJK:  Örlund – Peiponen, Heikkilä, Baah, Lampi; Kolehmainen, Schüller; Kandji, Atom, Mendy;

lista-conamzapasukazalsvk

1. Danny Ings nie je o nič lepí ako Borini. Dúfajme, že len zatiaľ.

2. Liverpool síce v závere predsa len skóroval, ale finálna fáza bola v jeho podaní slabá. To sa v Premier League pravidelne trestá.

3. Pravá strana Clyne – Ibe môže mať naozaj veľkú potenciál. Už ho len naplniť.

4. Rodgers, čo by manažér, ktorý (aj keď si tisíce fans LFC myslí, že tak robí) mladíkom šancu nedáva (takú riadnu, nie navonok), mladíka Kenta, ktorý mal v 14/15 druhú polovicu výbornú, do hry nenasadil. Škoda. Snáď sa mu spoločne s novou akvizíciou 18-ky, či 21-ky Allanom, gólmanom Fultonom výlet do Fínska páčil.

5. Rodgers, čo by fanúšik Lovrena, uprednostnil Chorváta pred Sakhom nateraz definitívne. Ak sa Lovrenovi či Škrtelovi nepritrafí nejaké zranenie, na Stoke pôjdu s istotou na stopérske fleky. V prípade ex-zadáka Southamptonu či Lyonu zvolil manažér The Reds prípravný zápas proti súperovi, pri ktorého ofenzívnej sile, si zaradenie Lovrena do základu v pohode obháji.

The Reds sa najbližšie predstavia už o pár hodín, v nedeľu 2.8. si v „B“ prevedení zahrajú na trávniku Swindonu, začína sa o 17.00.

lista-hodnotenie

Priemerný výkon nemôže byť ohodnotený inak, ako známkou 3.

Mignolet (6) – nemal veľa práce

Clyne (7) – snažil sa a spoločne s Ibem bol na pravej strane hracieho poľa pre súpera zavše problémom

Škrtel (6) – príliš sa nezapotil

Lovren (6) – podal približne rovnaký výkon ako Slovák

J. Gomez (6,5) – tento mladík má na svoj vek pomerne slušné sebavedomie, domácich si v pohode postrážil

Milner (6,5) – neúnavne behal, bránil, vymýšľal ofenzívne akcie, bol to však len priemerný výkon. Aj napriek tomu ale má dve gólové prihrávky

J. Henderson (6) – takmer rovnaká známa, ako pre Milnera, a to za veľmi podobné predstavenie. Škoda, že jeho priamy kop skončil len tesne veľa brány

Coutinho (6,5) – little Magician je späť. Aj keď sa ešte len musí dostať do hernej pohody, jeho prvý zápas ponúkol aj jeho typický gól

Lallana (6,5) – snažil sa, klamal súperov, mal aj šance, ale ani jedna z nich gólom neskončila

Ibe (6,5) – Snažil sa prenikať, sem tam sa mu darilo, sem tam nie

Ings (5,5) – snaha mu nechýbala, ale vpredu sa presadiť nedokázal

Origi (6,5) – najprv to vyzeralo, že do zápasu zapadne priemerne, po Ibeho akcii a Milnerovej zadovke ale ukázal, že to v 5-ke na malom priestore vie a ukážkovo zakončil

Maguire (nehodnotený)

Chirivella (nehodnotený)

lista-hraczapasu

Jordon Ibe.

lista-foto

foto: lfc.com

lista-highlights

lista-download

stiahni si zápas: link1, link2

2 Comments

  1. Xabi18

    2. augusta 2015 at 19:13

    Ahoj všem na novém webu !! 🙂

  2. Zivel

    3. augusta 2015 at 19:42

    I tobě 🙂

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply