Gerrard navádí Suáreze k usmíření s Evrou

Hlavním tématem nedělního duelu mezi Liverpoolem a Man Utd bude zajisté uctění všech obětí při katastrofě v Hillsborough a konečné dosažení spravedlnosti. Ale ještě před výkopem bude pozornost fotbalového světa zaměřena na údalost z loňského roku. Řeč je o kauze Evra vs Suárez.


Kapitán Reds Steven Gerrard nabádá svého spoluhráče, aby podal Evrovi ruku a hodil tak vše za hlavu.

To totiž Luis při vzájemném střetnutí na Old Traford v minulé sezoně neudělal. Otázkou ovšem bylo, zda to neudělal schválně a nebo to spíše nechtěl Evra, který podle dostupných záběrů ze sebe opět udělal chudáčka a z Luise toho špatného.

V každém případě, mnohem důležitejší je samotný ceremoniál před duelem a rovněž by chtělo dát fanouškům konečně výhru. Nějaké podání ruky je oproti tragédii, co se v roce 1989 stala, zanedbatelné a to si dobře uvědomuje i kapitán Gerrard, který nabádá Suáreze, aby Evrovi ruku prostě podal a skončil tak vleklý spor.

Osobně si myslím, že to je vzhledem k obětem v Hillsborough, 96 fanouškům, jediné řešení. Ti by si v žádném případě nezasloužili, aby se pozornost strhla na nějakého francouzského provokatéra.

Doufám tak, že Luis zachová chladnou hlavu a ukáže Evrovi, kdo má navrh. A to jak při podání rukou, tak hlavně v samotném duelu.

„Myslím si, že tito dva hráči budou klíčem,“ řekl Gerrard pro The Observer.

„Podání rukou je hned na začátku duelu a oba tak mají zodpovědnost z toho, jakým směrem se celý den bude vyvíjet,“ správně si uvědomuje kapitán anglické reprezentace.

„Mluvil jsem s Luisem a moje rada byla podat mu ruku. Pochopitelně se rozhodne sám, ale bude pro něj lepší, když mu potřese rukou a hodí vše za hlavu. Jen tak se posune dál.“

Steven rovněž apeluje na oba tábory fanoušků, aby se zachovali správně: „Jsem si jistý, že fanoušci Liverpoolu i Manchesteru United si uvědomují, o co v tento den půjde. Je to velký zápas, ale vždy je něco důležitější než samotný fotbal.“

„Všichni fotbal milujeme, oba celky jsou velkými rivaly, ale vždy je tu nějaká hranice.“

zdroj: skysports.com

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply