Gunners neměli šanci a do Londýna si vezou pět kulí!

Premiere League review

Arsenal se sice na Anfieldu dostal brzy do vedení, díky bleskové otočce z kopaček Firmina ale Reds nakonec zápas zvládli bez potíží.

(29.12.) Premier League 2018/19 - 20. kolo, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Arsenal FC 5:1

góly: 14. Firmino, 16. Firmino (Mané), 32. Mané (Salah), 45+2 Salah z 11 m, 65. Firmino z 11 m (Lovren) - 14. Maitland-Niles
žlté karty: Robertson - Xhaka, Sokratis
červené karty:
rozhodca: Michael Oliver

Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson (83. Clyne), Fabinho, Wijnaldum (78. Lallana), Shaqiri, Salah, Mané (62. J. Henderson), Firmino

lavička: Mignolet - Clyne, J. Henderson, N. Keïta, Lallana, Origi, Sturridge

zostava AFC

Leno - Lichtsteiner, Mustafi (46. Koscielny), Sokratis, Maitland-Niles, L. Torreira, Xhaka, Kolasinać (80. Guendouzi), Ramsey, Iwobi, Aubameyang (71. Lacazette)

lavička: Čech - Koscielny, Elnenym Guendouzi, Willock, Saka, Lacazette

Reds do zápasu vstoupili za skvělé atmosféry nabuzeně a již ve druhé minutě se mohli dočkat velké šance, Robertson poslal do vápna skvělý centr, který stoper hostů podcenil což nečekal Mané, který pak již na míč nedosáhl. Po pěti minutách hry se dobře přes tři hráče prosadil Mané, jeho centr zblokovali hosté k Firminovi, jehož nástřel patou tečoval Salah a míč se otřel o boční síť Lenovy branky. Po deseti minutách hry vyrobil hrubici v rozehrávce Fabinho, který nesmyslně namazal na střed hřišti Iwobimu, toho však do úhlu dostal Trent a střelu vyrazil Alisson na roh, z něj přišel nebezpečný centr do našeho vápna, po něm byl pískán ofsajd.

V 11´ už se početný divácký zájezd z Londýna mohl radovat. Po další chybě Reds v rozehrávce poslal míč Iwobi parádně za naší obranu, kde nestíhali van Dijk s Robertsonem a Maitland-Niles si pohodlně otevřel svůj střelecký účet v Premier League. Z vedení se však Gunners radovali pouhé tři minuty. Bobby Firmino se rozhodl něco udělat svou střeleckou formou, nejprve sice prostrkoval míč na Salaha, tomu jej na poslední chvíli hosté ukopli od nohy, poté však hrozný Lichstenier trefil při odkopu Mustafiho a míč se odrazil přímo do běhu Firmina, který zapisuje další NO LOOK gól ! A netrvalo dlouho a celý Anfield mohl opět burácet! Mané skvěle zapresoval Torreiru, míč si vzal opět Firmino, vychutnal si Mustafiho a Papastopoulose a druhým gólem za jednu minutu otočil skóre duelu!

I další šanci vytvořil Sadio Mané, dokázal předskočit Lichsteinera a z úhlu se řítil do vápna, mířil však jen slabě do rukavic Lena. Ve 27´ to Anfieldem jen zahučelo, hosté zahrávali nebezpečný přímý kop na který si naběhl Mustafi, jeho hlavičku skvěle zlikvidoval Alisson, následně se pískal ještě ofsajd. Po půl hodině a se Anfield naplno rozburácel již potřetí. Robertson našel dlouhým míčem za zády Lichsteinera Salaha, ten z první dokázal míč přiťuknout před prázdnou branku, kde se již nemohl mýlit Sadio Mané. V poslední minutě první půle se ukázala dvojice Alisson-Salah, prvně jmenovaný zachytil centr a poslal úžasný výkop na Firmina, který jej přeposlal Salahovi, ten si míč potáhl a lehce obešel Sokratise, který jej poté kopl zezadu do nohy a následoval pokutový kop, ten si vzal na starost sám faulovaný a udělal krásnou tečku za první půlí !

Vstup do druhé půle začali Reds opět aktivně a hned ve druhé minutě se za záda obrany dostal Mané, na poslední chvíli byl zablokován Sokratisem a nestihl zakončit. O minutku později vymyslel krásnou přihrávku Salahovi do běhu Shaqiri, ale egyptský útočník míč špatně přebral a vzal mu jej Leno. Po deseti minutách se do velké šance dostal hostující Ramsey, jeho střelu však zblokoval Fabinho a dorážející Aubameyang mířil z metru nad, navíc mu byl pískán ofsajd. Na druhé straně po narážečce se Shaqirim centroval před branku Salah, ale Leno byl pozorný. O minutku později se zase na středu hřiště zjevil nehlídaný Firmino, ale jeho bomba mířila jen do středu branky. Liverpool trochu zvolnil tempo a nechal na míči hrát hosty, ale přesto to byli Reds, kteří byli nebezpečnější, Salah v 64´ uvolnil parádně patičkou Fabinha, kterého skvěle vychytal Leno, po následném rohovém kopu opět Sokratis nemyslně fauloval Lovrena a míč si na penaltový puntík postavil Bobby Firmino, ten protrhl svou smůlu z pokutových kopů a mohl tak oslavit jeho první REDS HATTRICK !

Dvacet minut před koncem se opět ukázali vepředu hosté, Iwobi pláchl naší obraně po pravé straně, odcentroval před branku kde i přes Lacazzetovu teč Alisson míč na dvakrát chytil, hned z následného útoku se musel mít na pozoru hostující Leno, ale Shaqiri pálil jen do prostoru kde stál . Zápas se již závěrečných dvacet minut spíše jen dohrával no prosadit se ještě mohl i náš kapitán, tomu sklepl míč na dvaceti metrech Trent, ale střela Hendersona mířila těsně vedle levé tyče Lena. V nastavení se ještě do vápna z úhlu dostal Salah ale jeho střelu Leno vyrazil, to už bylo ze zápasu vše a Reds si tak připisují další velké vítězství!

• I když jsme poprvé v sezoně prohrávali, nepoložilo nás to. Zápas jsme brzy otočili a ukázali týmového ducha.
  • Když se daří, jde všechno lépe. Oba týmy zvolili vysoký presing již při rozehrávce. U nás se ale prokázal klid v rozehrávce, což bylo důležité.
  • Naše hlavní trio je v obrovské formě, dnes vstřelilo všech pět gólů a vypadá to, že by mohli být na vlně z loňska.
  • Wijnaldum s Fabinhem se ve středu hřiště skvěle doplňují a mohou být jazýčkem na vahách v boji o titul.

Výkon hodnotím známkou: 1

Alisson Becker (9) – Opět bezchybný Alisson, v rozehrávce i přes vysoké napadání hostů ledově klidný, nebál se vylézt z branky na míč za obranu, ty dvě šance co hosté měli s přehledem zlikvidoval, na gól neměl šanci, takový ten svůj standart.

Trent Alexander Arnold (8) – Jako u Andyho na druhé straně bych se asi jen opakoval. Dopředu aktivní, hodně centrů, náběhů za obranu. Dozadu bezchybný, opravdu bych tuto dvojici krajních beků za nikoho na světě neměnil.

Dejan Lovren (9) – Spolu s van Dijkem naprosto vymazali Aubameyanga a vlastně celou ofenzivu Arsenalu, před čtvrtou brankou sice přifilmoval faul Sokratise, ale penalta se kopala. Pokud bude hrát po boku VVD nemám s ním problém, hraje vedle něj totiž velice dobře.

Virgil van Dijk (9) – Další dominantní výkon, hráči Arsenalu si přes naší obranu téměř neškrtli a lví podíl na tom má tato skála. Před gólem Arsenalu možná mohl do centru sáhnout a vychýlit jej, ale to se lehce od telky říká…

Andrew Robertson (8) – Andy dnes odehrál svůj standart, dopředu byl opět hodně vidět a připravil pro dvojici Salah-Mané třetí gól zápasu. Při brance Arsenalu ale nedokázal uhlídal hostujícího střelce. Andy jen dokazuje konzistenci výkonů a i přes brzkou žlutou a nepřijemného a rychlého Nilese si dozadu poradil.

Xherdan Shaqiri (7) – Dnes byl naším nejméně viditelným hráčem na hřišti, ale je fakt, že po tom představení, které naše ofenziva ukázala to není žádná ostuda. Shaq ukázal dokonalé chvilky, jako přihrávku z kraje druhé půle na Salaha. Dnes ale měl jen náznaky.

Gini Wijnaldum (9) – Gini dnes ve středu zálohy předvedl naprosto dominantní výkon, dozadu odzbrojil koho bylo potřeba, dopředu byl aktivní a vypracoval i šance pro spoluhráče. Gini s Fabinhem si umí podělit práci ve středu a jejich spolupráce může být do zbytku sezony pro tým klíčová.

FABINHO (8) – Sice mírně ve stínu Wijnalduma, ale přesto perfektní. Už jsme si mohli zvyknout, že téměř vše řeší s elegancí, dnes se ani nebál chodit do tvrdých soubojů a celkem tvrdil muziku. Před gólem hostů však nezvládl rozehrávku, která stála na počátku akce hostů.

Mohamed Salah (9) – Zpočátku sice byl málo vidět, postupem času se však dostal do tempa zápasu a byl hodně vidět. Ještě v první půli asistoval na gól Manému a poté si i sám vypracoval pokutový kop který i proměnil. Ve druhé půli šlo přes jeho osobu hodně útoků a zápas mohl zakončit s více než jedním vstřeleným gólem.

Roberto Firmino (10) –
MOTM. Potvrdil, že mu to na Arsenal jde. Zápas jsme tak skvěle zvládli především díky němu. Po úvodní brance Arsenalu totiž během 90s otočil skóre a především druhá branka stála za to. Ve druhé půli se trošku dostal do stínu Salaha, ten mu však přenechal druhý pokutový kop v zápase a Bobby si tak mohl připsat první hattrick v našem klubu. Snad mu tyto tři branky pomohou se střelecky probudit pro druhou polovinu sezony.

Sadio Mané (10) –
Pro mě trochu nepochopitelně byl prvním hráčem, který byl střídán, ale ok, ve čtvrtek hrajeme na City. Nebýt Bobbyho hattricku, volil bych jej hráčem zápasu, byl snad u každého důležitého okamžiku u branky hostů, jeden gól vybojoval, jeden dal, hlavně Lichsteiner mu vůbec nestíhal. Další skvělý výkon a snad formu načasoval na čtvrtek!

Náhradníci:

Jordan Henderson (7) – Na hřiště se dostal celkem brzy místo Maného a postavil se za Salaha s Firminem. Klopp jej tak chtěl využít především na presing a to se povedlo. Hendo se rychle dostal do tempa zápasu a hýřil pohybem. V závěru mohl i skórovat, ale mířil těsně vedle.