Van Dijkov gólový debut poslal Everton do kolien a LFC do 4. kola FA Cupu

Snový debut pro Virgila a týmový výkon znamenal vítěztví nad mětským rivalem a postup do dalšího kola FA Cupu.

K zápasu oba manažeři přistoupili stejně a nasadili to nejsilnější co jim momentální situace dovolila. Z pohledu LFC si debut odbyl od začátku van Dijk a do základní sestavy se vrátil Lallana s Chamberlainem, které ze zálohy doplňoval Can.

Zápas první poločas moc zajímavých akcí nepřinesl, Evertonský anti-fotbal se snažil napodobit minulý duel, který na Anfieldu skončil remízou. Jediná nebezpečná zbraň byla z pohledu hostů v Bolasieym, který se snažil větrat pravou stranu hřiště. Radost mu ale skvělým prvním poločasem kazil Andy Robertson, který první poločas zahrál z obranného hlediska na jedničku a nepustil útočníky do žádné větší šance.

Zatažená obrana nedávala Reds moc šancí ke střelám, Mané a následně Milner to zkoušeli z dálky ale nic nebezpečného se ze střel z jejich kopaček nedělo. Hra plná nepřesností neměnila skóre až do 34. minuty, po parádním zpracování na 1 dotek se Lallana na velkém vápně zorientoval a chtěl se dostat do zakončení přes Holgatea, který si Adama ale podržel za tělo a rozhodčí správně posoudil faul a ukázal na pokutový kop. K penaltě se postavil Milner, který se nemýlil a poslal reds do vedení.

Na konci poločasu neudržel nervy na uzdě znovu stoper Holgate, který nebezpečným faulem strčil Firmina na reklamní bannery, které přeletěl a skončil až u diváků. Nebezpečný zákrok však nebyl potrestán a následovala pouze strkanice. Po poločase jsme tedy vedli 1:0.

Fotka uživatele Liverpool FC - CZ/SK.

Everton do druhého poločasu vstoupil s cílem snížit Liverpoolskou dominanci ve středu pole a podle toho taky přizpůsobil taktiku Klopp. Ve 59. minutě měl velkou šanci Robertson, který po skvělé kličce na kraji vápna přes Holgatea napálil tvrdou ránu pod břevno, brankář Pickford ale skvělým zákrokem zabránil zvýšení skóre. Reds dál tlačili a mohli znovu těžit ve 63. minutě. Po centru Chamberlaina, se dostal k hlavičce osamocen van Dijk, hlavičkou doprostřed hřiště ale svůj střelecký účet v LFC neotevřel.

Ve 67. minutě Reds kopali roh, ale z přízemního centru se do protiútoku dostali hosté, když Bolasie vyslal Jagielku, který na vápně zasekl míč a přenechal Sigurdssonovi, který nedal Kariusovi šanci a srovnal skóre na 1:1. Bohužel to byla horká sprcha pro domácí, kteří karamelky celý zápas k ničemu nepustili a znovu jak v minulém zápase z jediné akce zápasu dostali jedinný gól. Na tuto změnu skóre reagoval Klopp skvěle. Poslal na hřiště Solankeho s Wijnaldumem a převaha byla na hřišti znát.

Z tlaku v poslední desetiminutovce se přeci jen Reds znovu radovali. Z rohového kopu osud dopřál našemu stoperovi van Dijkovi vysněný debut. V 84. minutě zahrával rohový kop Chamberlain. Míč našel hlavu van Dijka, který si lepší premiéru na Anfieldu přát nemohl, když poslal v tak důležitém derby Reds do vedení. 2:1! Nutno říci, že mu k tomu pomohl i brankář Pickford, který podcenil vyběhnutí a nestačil pak zareagovat. Reds si nakonec vedení udrželi a slaví postup do dalšího kola!

lista-stats

3. kolo FA Cupu 2017/18, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Everton FC 2:1

góly: 35' J. Milner pen. (Lallana) 84' van Dijk (Oxlade-Chamberlain) - 67' G. Sigurdsson (Jagielka),
žlté karty: Solanke - Rooney, McCarthy
červené karty:
rozhodca: Robert Madley

Karius - J. Gomez (77. Solanke), Matip, van Dijk, A. Robertson, Oxlade-Chamberlain, Emre Can, Milner (77. Alexander-Arnold), Lallana (70. Wijnaldum), Firmino, Mané

zostava EFC

Pickford - Kenny, Martina, Holgate, Jagielka, Schneiderlin, J. McCarthy (86. T. Davies), Rooney (52. Lookman), Bolasie, G. Sigurdsson, Calvert-Lewin (82. Niasse)

(7)

Loris toho dneska moc na práci neměl. S gólem nemohl nic dělat. Byl pozorný a dneska bych ho tolik nekritizoval.

(7)

S van Dijkem hráli poprvé spolu, ale obranu drželi perfektně. Měl tam pár neohrabaných zákroků ale kvalitní výkon.

(7)

Virgil si lepší debud nemohl přát. Vítězná hlavička znamená postup do dalšího kola. Obranná hra byla kvalitní a držel si dobře postavení. Na první zápas super!

(9)

Pro mě dneska Andy muž zápasu. Za dobu co je na Anfiledu, to byl jeho nejlepší zápas. S Bolasieym běhal celý zápas a k ničemu ho nepustil. Mohl potvrdit skvělý výkon gólem, Pickford ale skvěle zasáhl.

(7)

James a jeho tvrdost a odhodlanost dnes diktovala zálohu a střed hřiště byl jeho. Podporoval jak útok tak obranu.

(8)

Narozdíl od Coutinha, Emre bude hrát naplno dokud bude v LFC, dnešní výkon znovu potvrdil jak bude scházet. Hrál tvrdě a byl důsledný v každém souboji. Jeho radost po gólech byla taky podívaná.

(7)

Ox se dostává do formy a i když dnes nebyl moc vidět ve hře, tak jeho standartky byly znovu skvělé a jedna z nich znamenala vítězný gól. Za mě určitě převládají plusy.

(7)

Adam se moc neukazoval, ale skvělým dotykem a kličkou ve vápně si vyptal penaltu, která nás poslala do vedení. Jeho návrat do sestavy je určitě pozitivní.

(6)

Dnes to nebyl Bobbyho zápas, byl hodně hlídaný a nedostával moc prostoru. Na konci poločasu na něj byl tvrdý zákrok a následná potyčka jak kdyby ho vyvedla z koncentrace.

(7)

Na to jak nabitý program měl v posledním dni před ním musím smeknout. Hrál s chutí a snažil se vymýšlet a stahovat hru na sebe. Věřím, že se vrací do své staré pohody.

Za mě dnes Andy Robertson, který nepustil přes sebe za celý zápas nebezpečný útok.