Hodnocení sezóny očima redakce lfcway.com. Jaká vlastně byla?

Sezóna 17/18 je za námi a přinášíme vám hodnocení z pohledu redakčního týmu. Lze hodnotit už minulý ročník jako úspěšný?

V celkovém hodnocení týmu shrneme naše názory v několika otázkách. Odpovědí se dočkáme u všech členů redakčního týmu.

1. Pojďme tedy hezky od začátku. Jak hodnotíme sezónu jako takovou? Zahrňujme do ní jak ligové poháry tak i Champions League.

MengiCZE: Pokud mohu mluvit za sebe, tak naše sezóna zažila vzestupy i pády. Krásné momenty, ale i na které bychom nejraději zapomenuli. Začátek sezóny nebyl zrovna podle našich představ, ale dokázali jsme se z toho oklepat a Salah nás táhl výš a výš. Prohra v ligovém poháru sice bolela, ale zase vyřazení Evertonu a k tomu premiérovým gólem van Dijka, to bylo něco nádherného.

Liga mistrů určitě stojí za zmínku a i přes nevydařené finále, můžeme být hrdí, že jsme se dostali s tak omezenou sestavou tak daleko. Na to, že jsme hráli poslední 3 měsíce pouze se 4 záložníky, jsme i parádně ukopali LM v Premier League. Za mě spokojenost tak 8/10.

Steeler: Čo sa týka pohárov, veľké sklamanie ako vždy, takže to veľmi riešiť netreba. Premier League bola celkom v pohode, ale úprimne, veril som v lepšie postavanie, lenže Manchester City išli neohrozene. Ďalším veľkým mínusom v PL bolo konečné postavenie, kedy sme si vybojovali LM, no na druhej strane sme skončili za Manchestrom United, a to mrzí najviac.

Liga majstrov bola nádherná jazda, žiaľ so smutným koncom. Uvidíme, čo prinesie ďalšia sezóna.

Kwop: Som spokojný na 99%. Finále Ligy majstrov stále mrzí, mrzí, že v ňom takmer všetko bolo proti nám, navyše my nie sme tím, ktorý o titul v takejto súťaži hrá pravidelne.

Celkovo som ale so sezónou spokojný. Chcelo to nejakú trofej, ale už nie sme od tohto cieľa ďaleko. Klopp stabilizoval výkonnosť, v 3/4 zápasov hrou bavíme, je radosť sa na ňu pozerať. Salah mal pri debute neskutočný ročník, Bobby (Firmino) ukázal, že nepotrebujeme kupovať hrotového útočníka, Mané je hráč pre veľké zápasy. Prišiel van Dijk a obrana sa viditeľne skvalitnila. Za mňa veľmi dobrá sezóna.

Xabi: V pohárech není moc co řešit, ty jsme nezvládli a mohli v nich alespoň dostat více prostoru mladíci. V LM není příliš co hodnotit, finále je pro nás skvělý výsledek, bohužel prohrát poslední zápas prostě bolí. Ale tento ročník LM jen potvrzuje že Liverpool FC i Klopp jsou specialisté na poháry.

Ale co se týče Premier League, jsem zklamán. Až čtvrté místo, bodový regres a obří ztráta na mistra, na tom není nic pozitivního.. Na druhou stranu jsme dostali nejméně branek za posledních 9 let, útok šlapal což každý viděl.  Ale nasbírat 12 remíz ?! Více měly jen WBA, S´ton a Brighton, tohle si tým, který chce hrát o titul dovolit nemůže. Máme úzký kádr a pokud se kvalitativně i kvantitativně nezvedne úroveň, na lepší příčky pomýšlet nemůžeme.

Živel: Aktuálně jsme pořád všichni v opojení z fantastické jízdy Ligou mistrů, ale objektivně se sluší říct, že na jedničku to letos nebylo. Zbytečné ztráty v lize zejména ze začátku sezony mrzí, stále si totiž myslím, že se mělo skončit před Manchesterem United a těžký boj o TOP  4 do posledního kola byl zbytečný.

Osobně mě velmi mrzela prezentace v domácích pohárech, tam se oba zápasy kdy se vypadlo měly zvládnout! A to bez jakýchkoliv výmluv. Ono to možná zní hloupě, ale i zisk domácího poháru je povzbuzením jak pro tým, tak pro fanoušky a je škoda, že to tým nedotáhl minimálně k jednomu triumfu, zvlášť když je podle mě LFC pohárové mužstvo. Na druhou stranu sezónní cíl se splnil, jízda LM byla skvělá, takže 8/10 bych se nebál dát.

Výsledek obrázku pro liverpool premier league

2. V sezóně nás opustil trucující Coutinho, ale na druhou stranu přišel stavební kámen obrany van Dijk. Jak vidíte odchody a příchody do týmu. Udělal Liverpool správné kroky?

MengiCZE: Jednoznačně se jako přestup 10 letí může nazvat koupě Salaha. Tento Egyptský křídelník táhl Liverpool od začátku až do konce a potvrdil to korunou krále střelců PL. Bohužel se nešťastně zranil ve finále LM, kde si dovolím tvrdit, že kdyby hrál dál, zvedali bychom trofej nad hlavu my.

Odchod Coutinha bolel jen chvíli. Když už pak na něm bylo vidět, jak se mu tady nechce hrát, říkal jsem si, hlavně ať z toho vysolíme co nejvíc. Peníze jsme suprově investovali, takže v tomhle směru u mě převládá spokojenost.

Steeler: Ten Coutinho ma zlostí ešte teraz. To jeho vyplakávanie a vynútený odchod je na úrovni Torresa. Čo sa týka príchodov, Salah potešil celý svet a príchod van Dijka pomohol náramne obrane. Však si zoberme, ak by VVD neprišiel dohrávali, by sme sezóne s jediným obrancom. Virgil ešte k tomu v poslednom zápase ukázal, že je to hráč svetovej úrovne a môže sa radiť k top obrancom sveta.

Kwop: Coutinho chcel hrávať proti Girone a Alávésu, tak nech sa páči. Isté je, že vo finále LM by pomohol. Ale on už od leta bol mysľou v Barcelone, Klopp ho zotrvaniu v LFC, v samotnom Nemcovom projekte, ktorý má zrejmé kontúry, neprehovoril ani kapitánskou páskou. Odišiel síce ako taká mrdka v polovici sezóny, ale čo už, snáď je spokojný.

Na druhej strane veľké prekvapenie v podobe januárvového príchodu van Dijka, kostru máme postavenú, už ju len doplniť do „line-up“ podoby a budeme dobrí.

Hodnotiť transfery sa dá v zásade pozitívne – Salah a van Dijk famózni, Robertson jedna báseň, Oxlade-Chamberlain veľmi fajn. Origi ani Sturridge nechýbali.

Xabi: Začnu odchody, z těch důležitých hráčů odešel jen Coutinho, s čímž se dalo počítat. Mohlo to ale proběhnout důstojněji pro všechny a to buď před nebo po sezoně. Takovýto polovičatý odchod byl prostě na h*****.

A posily? O Salahovi se toho napsalo hodně, důležité bude jak se vypořádá se zraněním a následně i s důslednějším bráněním soupeřů. Pokud dá 20+ ligových branek bude to opravdu skvělé.

U Solankeho jsem očekával, že dostane více prostoru. Nedostal a je na něm vidět nerozehranost. Možná by příští rok bylo fajn hostování u nějakého nováčka. Andy Robertson, to je kauf jaký se nám nepovedl už dlouho, no name player za pár kaček ukazuje, že se na levé straně může zabydlet na delší dobu a jsem za takovéto nákupy rád. Ox se v sestavě zabydloval nejdéle, ale ve druhé části se již vypracoval a doufám, že po zranění bude pokračovat kde přestal, takové srdcaře v týmu potřebujeme. Van Dijk sice stál ranec peněz, ale jasně ukazuje že oprávněný. Pod jeho vedením se obrana zvedla, je jistější a inkasuje méně branek, takového vůdce do defenzivy jsme od dob Carry neměli.

Přestupová politika je podle mě dobrá. Kupujeme převážně mladé hráče. Některé koupíme za pár „šušňů“ a vyklube se z toho Robertson. Případně koupíme top hráče typu van Dijka. Takovéto promíchání je podle mě ok a budu jen pro to, aby se tato politika udržela.

Živel: S přestupovou politikou i přes úvodní skepsi jsem ve výsledku a kontextu spokojený a nebál bych se říct, že začínám mít po dlouhé době důvěry v kroky manažera na přestupovém poli. Po dlouhé době se stalo, že žádný z přestupů nebyl krokem vedle a to i přesto, že Solanke nedostal tolik šancí jak většina z nás před sezonou a po povedené letní přípravě čekala.

Salaha hodnotit ani nechci, na toto téma již bylo snad všechno napsáno. Jenom bych rád ukázal na paralelu, že Kloppův primární cíl za poslední dvě sezony do týmu zapadl ihned a ujal se vůdčí role (Mané, Salah). Velmi dobře se rozjel i Ox, oproti tomu co předváděl v Arsenalu byl ke konci sezony k nepoznání. A Andy Robertson s protihodnotou v podobě Kevina Stewarta, která tak udělala téměř hokejový trejd to byla vyloženě krádež.

Podle mého názoru odchod Coutinha nebyl tak velkým oslabením, jak se čekalo, což je jenom dobře. Mnohem víc mě mrzí, že vedení a sportovní úsek nechají odejít Emre Cana zadarmo pryč. To je obrovský fail, který se snad dlouho opakovat nebude.

Související obrázek

3. Na začátku sezóny měl Klopp období jakoby nevěděl co se sestavou dělat. Stáli jste za ním stále nebo jste nejednou pochybili?

MengiCZE: Já se přiznám, že jsem volal po hlavě Kloppa. Po těch čárech márech, které předváděl na začátku sezóny, kde ztracené vítěztví na Watfordu, nebo zbytečná remíza s Burnley ukazovali, že jsme se možná nikam od sezóny minulé neposonuli. No, bůh při nás stál a naši noví, ale i starší hráči začali podávat stabilní výkony a Liverpool se dostal na dobrou šńůru zápasů bez prohry.

Moc mě těší hlavně fakt, že jsme se nedočkali prohry na Anfieldu. I proti Manchesteru City, ve čtvrtfinále LM, jsme dokázali, že doma nám to v sezóně prostě šlo.

Steeler: Ja som za manažérom stál. Na začiatku sezóny a aj teraz tvrdím, že Liverpool lepšieho manažéra proste momentálne nemôže mať. No na druhú stranu veľmi mrzí jeho finálová štatistika. Chcelo by to ešte okoreniť nejakou trofejou. Verím, že to ďalšiu sezóne príde.

Kwop: Ale vedel a vedel to veľmi dobre. Futbal sme ani v úvode ročníka nehrali zlý, len to proste nepadalo, prišli na rad straty.

O Kloppovi nepochybujem ani na sekundu. Teda ok, na sekundu hej, keď tam praskne opakovane Lovrena, či keď dával Mignoleta, Henda, Lallanu – pri ňom ešte tie reči, aký je pre tím dôležitý.

Čo sa Nemca týka, je tu môj vysnívaný tréner, hráme pod ním parádny futbal, je charizmatický, vtipný a navyše – som trpezlivý, nevyhadzujem trénera po 2 nevydarených mesiacoch ako je tomu zvykom u veľa fans.

Klopp pracuje koncepčne, potrebuje na svoju víziu čas. A keď ho dostane, je tu veľmi príjemný heavy metal 🙂

Xabi:  Nevidím důvod proč za manažerem nestát, když se chvilku nedaří. Hrajeme pohledný fotbal, který fanoušky pohltil. Klopp není neomylný a na rozdíl od některých nemá problém si chyby přiznat. Má skvělé asistenty a realizační tým, je logické, že se někdy zasekne a hledá správnou volbu. Neumím si ale v našem klubu představit jiného manažera. Klopp si postupně šteluje tým dle svého. Je už u nás ale dlouhou dobu a příští rok již budu chtít po něm pohár, v lize nejhůře druhé místo.

Živel: Ono to nebylo pouze zdání, že Klopp nevěděl co dělat, on hlavně několik zápasů vážně prokaučoval a musím se přiznat, že i já jsem patřil k silným kritikům jeho jednostranného pojetí bez záložního plánu a schopnosti změnit herní styl. Což mi teda u něj chybí dlouhodobě, ale to by bylo na delší povídání.

Musí se však nechat, že oproti svým manažerským konkurentům s výjimkou Guardioly dokázal z týmu vymáčknout skoro všechno a nezazdil tak kvality ani potenciál svých es. Pokud jej v tomhle mám srovnat s Contem, Mourinhem, Wengerem atd. tak je všechny strčí do kapsy, což spolu s jeho pojetím přestupové politiky je mix, který mi k LFC sedí.

4. Velkou témou je také řešení bránkéřského postu v LFC. V sezóně jsme se dočkali světlé a tmavé stránky obou bránkářů Mignoleta i Kariuse. Lze vůbec hodnotit výkony našich gólmanů?

MengiCZE: Když jsem viděl kiksy obou brankářů v celé sezóně, zůstávala mi hlava stát. No jenže najednou se v lednu Karius probral a my začali jeho výkony chválit. Jenže řekněme si narovinu, už proti Římu kiksoval a díky bohu z toho nebyl gól a z podobné střely pak dostal gól od Balea ve finále LM. Pak mě napadlo, jestli to něco nemá i společného s tou zlomenou rukou, kterou mu zlomil minulý rok Lovren.

Ať hodnotíme jednoho nebo druhého, jestli tu někdo chce do brány Butlanda, nedej bože Harta, tak se nic nezlepší. Buď si Kariuse udržíme jako jedničku a budeme doufat, nebo vysolíme 40 mega za Donnarumu a nebo třeba i 90 za Oblaka.

Steeler: Pamätám si ako bol Mignolet v bráne a pred ním trošku Karius. Toto duo som v nejakom článku nazval Pat a Mat. Ich výkony boli prakticky totožné. No časom ako sa stal Karius stabilnou jednotkou ukázal, že na to má a držal tím nad vodou. Samozrejme veľkou mierou tomu pomohol Virgil van Dijk, ktorý ho usmerňoval.

No čo sa týka finálového zápasu toto si brankár nemôže dovoliť. Jedna chyba sa dá zvládnuť ale 2 je veľa. Kľudne sa môže volať aj Neuer alebo Oblak, ale mali by prísť veľké dôsledky.  Minimálne strata pozície tímovej jednotky a pre mňa, by nebolo málo, keby natrvalo odišiel. Tomu však neverím a Klopp ho podrží. S veľkou pravdepodobnosťou odíde Mignolet a Liverpool začne hľadať nového brankára. Uvidíme, čo z toho bude.

Kwop: Z môjho pohľadu sa Karius pred januárom 2018 hodnotil zo strany fans veľmi neférovo. Ako keby tí nevedeli, že nie je dôležitejší post, že práve na ňom treba zápasovú prax – aby si gólman zvykol na spoluhráčov, aby sa zžil s prostredím, aby sa mohol vysporadiať s tlakom, ktorý je na neho kladený. Lenže, ako to už býva, fans LFC – teda veľa z nich – nemá trpezlivosť, chce hneď nemožné a preto aj práve v tomto kontexte hodnotili a Kariusa dávali na Mignoletovu úroveň.

Nemec je určite vyššie, môže sa zlepšovať, Belgičan nie. Finále LM, resp,. kiksy na opakovaný kopanec do rozkroku či nejaký trest od klubu, ale Kariusa dali v očiach fans na úroveň odpadkového koša a Loris bude musieť poriadne zabojovať a zabrať, aby si ich udobril.

Xabi: Tohle je téma které Kloppovi vůbec nezávidím. Kariuse bral kvůli jeho skvělým reflexům a dobré hře nohou, která je prostě u moderního brankáře potřeba. Bohužel se Loris zatim nechytil tak, jak se očekávalo. Když už jsem si myslel, že nemusíme brankáře řešit, přišlo finále. První branka nikoho ani nenapadne že by se mohla stát, bohužel. Ale ta druhá situace se stala již v semifinále, kdy Kolarova střela skončila na břevně.

Ale podle mě není Alisson brankář, za kterého bychom měli dát 60+. Můj sen a jediný brankář kterého bych chtěl je Oblak z Atletica. I za cenu 100 milionu. Ale spíše očekávám, že Karius ještě dostane příští rok a uvidí se.

Výsledek obrázku pro kARIUS

Živel: Hodnotit je určitě lze a objektivně nastalo oproti minulé sezoně zlepšení. Pokud se podíváš na čísla, tak vloni Mignolet ovládl statistiku, že daroval soupeři nejvíce bodů z celé ligy. Samozřejmě je velmi těžké chválit Lorise po tom, co předvedl ve finále, ale určitě s ním do brány přišlo zlepšení a jistota.

Karius měl nejvíc čistých kont v Champions League, stejně tak nejlepší průměr čistá konta na počet zápasů v Premier League. Postupně se do toho dostal a tým podržel. Největší zklamání u brankářů u mě bylo odstavení Dannyho Warda, který místo jedničky v Huddersfieldu střídavě chytal za U23 a střihl si jeden pohárový zápas za áčko, což je výsměch.

5. Kdo je hráč roku a kdo totálně propadl? Kdo překvapil a od koho jsme čekali více?

MengiCZE: No, neříkám, že bych to nazval propadákem, ale určitě si kvalitní sezónu nevybral Sturridge, který se zranil v zápase Audi Cupu s Bayernem a poté kromě gólu proti Arsenalu už v LFC nic neukázal.

Co se týče překvapení, tak určitě by vyzdvihl jako asi každý fanoušek Robertsona, který se ujal parádně. I přes počáteční nezdary se nakonec vypracoval na vysokou úroveň. Doufejme, že si standart udrží. Jinak pokud bych ještě musel říct jedno jméno, je to určitě van Dijk. Já ho neznal, respektive neměl jsem ho nasledovaného, ale to co dokázal udělat s naší obranou, to prostě radost pohledět.

Steeler: Doslovný prepadák v tomto tíme, túto sezónu nemáme.  Všetci hráči zahrali dostatočne kvalitne. Najviac prekvapil jednoznačne Salah a následne Robertson a Alexander-Arnold. Druhý dych chytil Milner a v posledných zápasoch aj Wijnaldum.  Za zmienku stoji Bobby Firmino, ktorý začal dávať góly a ukázal, aký je dôležitým hráčom pre Liverpool. Dovolím si tvrdiť, že hierarchia v tíme je Salah a hneď za ním Firmino a Mané. Úprimne viac som čakal od Wijnalduma hlavne po odchode Coutinha. Príjemne prekvapil ešte Oxlade-Chamberlain, ktorý môže byť v ďalšej sezóne veľmi dôležitým hráčom.

Výsledek obrázku pro mohamed salah

Kwop: Salah síce dal cez 40 gólov, bol jedným slovom famózny, ale Bobby Firmino nezaostával. Páčil sa mi aj Robertson, ktorý sa zaťal a šiel ako píla. Dobre na svoj vek „šiel“ aj mladý Alexander-Arnold.

Najpríkladnejším hráčom kádra, čo sa prístupu týka, je Milner – ten mal síce pol sezóny také svoje typické priemerácke obdobie, ale napr. v Lige majstrov je jedným zo strojcov postupu do boja o „ušatý“ pohár.

Palec hore aj pre van Dijka a Maného.

A sklamanie? Stále šance pre Lovrena – pri ňom i Lallanovi som sklamaný z toho, ako ho ľudia berú – jeden aj druhý sú buď priemerné poleno alebo neúspešný tanečník a aj tak ich priaznivci berú.

3/4 sezóny sa mi nepáčil Wijnaldum, rovnako tak Sturridgov prístup, Mignolet a po návrate po zranení ani Clyne.

Ľúto mi je Solankeho, o ktorom si väčšina fans myslí, že na to nemá a to len preto, že ho pred prestupom do LFC nevideli, resp. nevedia, čoho je v ofenzíve schopný.

Xabi:  Začnu od zklamání. Ale pořádně mě žádné nenapadá. Od Hendersona, Wijnalduma nebo Lovrena jsem žádné zázraky nečekal. Stejně tak od Ingse nebo Solankeho..Trochu mě tak zklamal snad jen Mane…Ne svými výkony, ale svým sobčením a snažením si vydobýt pozornost stůj co stůj. Nepřenesl se přes slávu Salaha a zbytečně nás to stálo spoustu branek, kdy mohl přihrávat před prázdnou branku spoluhráči ale zakončil sám nepřesně. Snad příští rok pochopí, že nemusí být topstar jako v sezoně 16/17, ale že musí být kvalitní kolečko v dobře fungujícím strojil. Ale dal přes 20 branek takže u něj je to jen o té hlavě, jinak jsem s výkony spokojen.

Kdybych musel jako jediného hráče volit toho nej v sezoně, bude to určitě Salah. Ale to bych nerad, určitě bych tam zařadil Trenta, Robertsona, Milnera nebo stále se zlepšujícího Firmina. To jsou jednoznačné plusy sezony.

Živel: Nechci být za kacíře a na rovinu říkám, že nevolím za hráče sezony Andy Robertsona proto, abych se lišil. Ale klučina z Hullu se z výplňového hráče stal oporou a rovnocenným soupeřem pro nejlepší hráče světa. Vždyť ještě několik měsíců dozadu byl označován za největší slabinu a ejhle, on byl jeden z nejlepších i proti Realu Madrid.

Nevzpomenout Mo Salaha nejde, ale od něj se čekalo něco podobného jako od Maného v minulé sezoně, v porovnání s Robertsonem ta nadstavba byla pro mě trošku menší. Ještě bych rád pochválil Lovrena, který se letos výrazně zvedl a dělal mi radost.

Zklamal mě Ragnar Klavan, ten už na LFC nemá a doufám, že po sezoně odejde o dům dál, stejně tak Simon Mignolet. Moc se nepředvedla ani dvojice Henderson, Wijnaldum, kdy jejich velmi sporadické příspěvky (góly a asistence) tým mnohdy brzdily obdobně jako tvůrčí přihrávky dozadu.

Související obrázek

6. Příchod brazilského defenzivního záložníka Fabinha, znovu nastartoval kolotoč spekulací a transfer rumours. Jak lze vidět nadcházející přestupové období?

MengiCZE: Čtu co můžu, ale jak jsme viděli, tak o Fabinhovi tu nevěděl nikdo a ejhle. Takže nechám se překvapit kdo vlastně přijde. Snad se nám hlavně na MS nikdo nezraní. Nejraději bych byl aby ze skupiny nepostoupil ani jeden hráč z kádru LFC.

Steeler: Očaakávam mnoho prestupov a rozšírenie kádra na dostatočnú úroveň. Túto sezóne sme najviac trpeli na úzky káder a verím, že sa to do novej sezóny zmení. Peniaze a LM máme, tak čo viac?

Kwop: Transfer rumours možem je****. Fabinho je veľmi dobrá kúpa, vie to s loptu, vie sa obetovať pre tím, snáď tú supernáročnú Premier League dá.

A čo sa ešte ďalej udeje počas letného TW? Snáď konečne z kádra vypadnú loseri ako Randall, Marković, Flanagan a pod. Poondil by som sa od radosti, keby aj Lovren, Hendo, Lallana, Mignolet. Budem dúfať, že nikto z ťahúňov (Salah, Firmino, Mané, van Dijk, Robertson) neodíde a snáď mimo Fabinha ešte prídu aspoň 4 hotoví futbalisti.

S Fekirom sa rokuje a zvyšok hráčov, čo ma zaujíma, je v tomto blogu. Samozrejme je ich po celom svete oveľa viac.

A ozaj, aj ten Naby Keita je istý, začíname to mať zložené naozaj veľmi zaujímavo 🙂

Xabi: Rumours se nijak nezabývám, z toho mě dlouholetá známost s kwopem vyléčila 🙂 Ale ten Fekir by se asi do našeho týmu hodil. Fabinho je blesk z čistého nebe ale podle mě to jen potvrzuje odchod Emreho Cana. Vlastně ani moc nevím kde posilovat. Fabinho je univerzál, který nám zesílí střed zálohy a v případě potřeby může zasáhnout i na kraji obrany což je pro mě strašně super. Keita je box to box hráč, schopný všeho. Pokud přijde Fekir, je schopen nám dát nové alternativy jak do středu zálohy tak do útoku.  Do obrany dle mě moc není třeba sahat a nějaký top stoper dle mě nedojde, ta trojice plus klavan nebo gomez jsou podle mě ok. Takže možná ještě někdo dopředu na více postů, ten Fekir plus někdo a můžeme se těšit na nový ročník.

Živel: přiznám se, že jdou spekulace mimo mě a když jsem viděl první fotku Fabinha v dresu LFC, tak jsem si myslel, že je to fotomontáž. Nenapadlo by mě, že po letech se stane to, po čem všichni voláme a to příchod pořádného DMka.

Jak jsem psal již výše, mám absolutní důvěru ve vedení ohledně přestupů, takže se těším co za zajímavá jména vymyslí a ikdyž to budou neznámí hráči, tak jsem zvědav, jestli napodobí Andyho Robertsona. Celkově čekám 4-5 jmen.

Výsledek obrázku pro fekir keita

7. Pomůže nám Fabinho?

MengiCZE: Pomůže, nepomůže. Už jen z principu jsme za něj tolik nezaplatili a celý rok tu brečíme nad šířkou kádru, proto si myslím, že i kdyby s ním Klopp počítal jen na polovinu zápasů, tak je to jedině dobře. Uvidíme jak se ukáže v přípravě.

Steeler: Úprimne tohto hráča nepoznám, no po dlhej dobe Liverpool má DM. To je viac ako dobrá správa. Konečne tam nebude musieť hrať Milner, Henderson alebo Wijnaldum. Im proste táto pozícia nesedí. Verím, že príchodom Fabinha Wijnaldum začne hrať vyššie a ukáže, že na to má.

Kwop: Musí. Je to defenzívny záložník, ktorý hrával dlho aj na pravej obrane. Ako som už spomenul vyššie, snáď ho neodrovná PL. Inak bude platným doplnením do zostavy.

Brazílčan to vie s loptou, vie kopať penalty, je veľmi dobrý v defenzívnej činnosti, takže snáď bude oporou.

Xabi:  Fabinha příliš nastudovaného nemám, takže nemůžu moc hodnotit. Samozřejmě jsem koukal na nějaké jeho sestřihy a může pro nás být tím pravým. Má skvělou poziční hru a vysoké fotbalové IQ. Umí hrát s míčem i jej odebírat. Ideální hráč na DM, který se nebojí dávat kolmice i dlouhé míče za obranu . Pro mě super.

Živel: Viděl jsem jej za poslední dva roky několikrát v dresu Monaka a vždy si toužebně posteskl, proč někdo takový není v LFC. Už je a nepochybuji o jeho přínosu. Zvlášť když přichází jako top hráč francouzské ligy.

Výsledek obrázku pro fabinho

8. Co je potřeba k tomu abychom se příští rok dočkali konečně nějaké trofeje?

MengiCZE: Jak už jsem řekl otázku nad. Kvalitní posílení kádru a trochu toho štěstíčka. Ono to totiž jinak nepůjde. Vždycky jsou tu i ostatní týmy, které mají stejné ambice jako my. City, United a další budou utrácet majland aby se dostali znovu na výsluní.

Steeler: Rozšírenie kádra a udržanie útočného tria. Toto bude alfou a omegou tohto leta. Ak sa to podarí Liverpool bude veľmi silný budúcu sezónu.

Kwop: Stopéra k  van Dijkovi, hernú i streleckú formu (aby to napr. Salahovi neprestalo sypať), nepodceňovanie papierovo slabších, okrem Fabinha a Keitu ďalšieho záložníka – ideálne kreatívneho, nejaký backup pre útočníkov (snáď to bude Ojo), konzistentosť výkonov, vôľu hráčov zabrať jeden za druhého, šťastie i to, aby boli opory fit.

Tiež si ale myslím, že Klopp potrebuje pohodu vo svojom okolí, fajn by bolo, keby to s Buvaćom zasa dali dokopy.

Xabi: Hlavně rozšířit kádr. Pochybuji, že posílíme průměrem, takže s kvantitou půjde ruku v ruce kvalita.

Živel: sirši kádr a potom taky kvalita, která se zdá se začíná do klubu přinášet. Majitelé snad opět jednou po dobré sezóně budou ochotni trochu pustit žilou a to by se pod Kloppem narozdíl od BR mělo projevit. Příští sezonu už to cinkne, hráči mají za sebou velké finále, kde obstali.

9. Cíle pro novou sezónu?

MengiCZE: Mluvíme o reálných cílech? Za mě bych rád znovu semifinále LM, ale jsme znovu ve 3. koši takže nás nečeká nic lehkého, ale ukopat LM třeba ze 3 místo nebo i lépe, to by se mi sakra líbilo. Jen poprosím zase neztrácet zbytečné body na začátku sezóny.

Steeler: Titul v PL. Kľudne v LM nech sa dostaneme do playoff a to mi postačí. No od PL chcem jednoznačne titul, mužstvo aj trenéra na to máme.

Kwop: Zapojiť sa do boja o ligový primát. Ešte nám naň niečo chýba, ešte 3-4 kúsky potrebujeme doplniť, ale na to tu je leto a prestupový termín.

V Európe snáď postúpime zo skupiny a potom sa uvidí.

Xabi: Titul v LM i PL. V domácích pohárech dávat šancí Solankemu a spol., aby se vyhráli. Můžeme snad mít jiné cíle?

Živel: trofej, jednoznačně trofej! A co se týká ligové sezóny, tak bych byl rád, pokud bychom dokazali být v boji o titul do poslední chvíle. A minimálně TOP3.

Související obrázek

12 Comments

 1. robroy

  1. júna 2018 at 22:14

  Dobrá až prepracovaná debata, ale je nutné jedným dychom dodat, že minulá sezona témy poskytla a teda bolo o čom.

  Konečne badat jasné kroky a smer kade sa Liverpool FC uberá, ciel je ten najvyšší a je žiadaný táborom fanúšikov po celom svete. Na chvílkové nezdary a pochybenia časom zabudneme, o to je zaujimavejší a dôležitý transfer rumours, ktorý práve prebieha a bude mat dopad na káder v najbliššej sezone a na úspechy tímu..

  Odpovede su viac-menej zhodné, až na ozaj malé rozdiely, som sa v nich aj ja našiel, snád už budeme moct skutočne a bez výhovoriek mysliet rovno na titul v PL, ja viem bude to nesmierne tažké, oba Manchestre nie su náhodou na čele sútaže a obávam sa že aj Chelsea utrpela len krátkou stratou formy a slepice sa už niekolko sezon tradične dostávajú pred nás. Takže bude to o rok ešte tesnejšie, ako to bolo a bude to náročnejšie, nez si to dokážeme predstavit..

 2. MengiCZE

  2. júna 2018 at 12:10

  Už se těším na novou sezónu 😀

 3. keeno

  2. júna 2018 at 20:04

  Super citanie ,

  Karius, to mi hlava neberie , co predviedol vo finale, myslim, ze taketo goly uz v zivote nedostane, zaplatil novacikovsku dan a s nim cely tim, ale ci dostane doveru, alebo nie to beriem jednoznacne nazor Kwopa, ze Klopp mu sancu da, ci kupit brankara ako Courtois, alebo Becker, ci Oblak som za vsetkymi desiatimi, ale moj nazor je, ze Liverpool je pre Courtoisa a Oblaka slaba vyzva, aj napriek tomu , kam liverpool pod kloppom smeruje, … ale nie o tom chcem prispiet do diskusie

  Co , ale chcem , ked mozem povedat svoj nazor, tak ak ostanu vsetci, ktori si to zasluzia kvalitov a predvedenymi vykonmi, tak finale v prvom rade potvrdilo predpoved robroya, ze dopusti liverpool na uzky kader navyse zdecimovany zraneniami, nemoze sa stat , aby strata jedneho hraca vo finale naj zapasu roku klubovych timov , tak negativne poznacila dalsi vyvoj a styl hry celeho timu / nebranim tragicke chyby Kariusa/, ale po odchode Salaha sa v podstate Liverpool ako tim vytratil z ihriska az na individualne vykony vpredu jednoznacne Mane a snad este obrana znesie vyssie kriteria

  Cize osobne si myslim, ze treba zdvojit kazdu poziciu na ihrisku, cm dcm je doma, ak Can neodide nejakym zazrakom, ale zdvojit treba aj maneho, firminha a salaha, cize napr rabiot, ziyech, a im podobni, plus aj stredovy obranca a dokonca aj zaskok pre robertsona, moreno sa uz nezmeni a lovren potrebuje konkurenciu, a van dijk niekoho rovnocenneho, lebo matip je skleneny, skusil by som cb z ajaxu , nespomeniem si meno, a pritiahol shawa z manunited, ten pod kloppom pojde velice hore, ale v podstate je mi jedno, ktori hraci konkretne , skor mi ide o to, ze ak chce tento tim pokracovat v nastavenom kroku a tempe, musi byt zdvojenie na kazdej pozicii,…

  • kwop

   2. júna 2018 at 20:27

   Shaw môže byť v budúcnosti platný DC

   • keeno

    2. júna 2018 at 21:35

    ked uz ma byt platny, tak nech v liverpoole,

    este som zabudol na hraca, ktory si myslim , ze by sedel k dijkovi jak rit na serbel Naldo zo Schalke, osobne by som schalke ukradol aj meyera

    • keeno

     2. júna 2018 at 21:41

     naldo je bohuzial veteran, ale obrazne takyto tip hraca o desat rokov mladsi by bol idealny, si myslim, k vdj

    • kwop

     3. júna 2018 at 10:05

     Meyer už 2 sezóny výkonnostne stagnuje a kluby po celej Európe to vedia

     • keeno

      3. júna 2018 at 12:10

      Videl som asi styri zapasy, v ktorych hral , pacil sa mi ama v sebe nieco,
      Spravny cas na zmenu restart kariery pod menezerom , ktory vie pomoct , za prijatelnu cenu, ale ako som povedal , mne na konkretnych menach, az tak nezalezi, len nech sa zdvoja pozicie, keby, ze can ostane, tak stred je v podstate vyrieseny

 4. Fabio21

  2. júna 2018 at 20:57

  Ďakujem redakcii za celkom zaujímavé zhrnutie uplynulej sezóny resp. názory a očakávania od tej nasledujúcej, príjemné spestrenie a čítanie mimo sezónu. Super, chlapci 😉
  BTW: Kariusa neodsudzujem, vybral si slabú chvíľku v ten najnevhodnejší okamih…ale koľkokrát nás v sezóne podržal ???
  A ohľadom Salaha som mal zlé tušenie: celá sezóna ako z rozprávky takže bolo otázkou, kedy príde zranenie atď.

 5. kloppinho

  3. júna 2018 at 7:56

  prajem mu nech sa s ním pohra parta migrantov, nech sa ten biely potkan cely život otáča . …..http://www.fotbalportal.cz/spanelsko/primera-division/54552-ramos-proziva-peklo-musel-si-dokonce-zmenit-telefonni-cislo/

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply