Hráči Reds v Rusku, sáhne si někdo na pohár?

Pouze osm hráčů Reds se zúčastní MS v Rusku, to je nejmenší počet od roku 2002, kdy se turnaje v Koreji a Japonsku účastnilo pouze pět hráčů Reds. Jaké role budou mít vyvolení ve svých týmech?

Simon Mignolet

Simon v lednu přišel o místo v brance našeho klubu, v reprezentaci je dvojkou již nějaký ten čas. Přes Thibaulta Courtoise se do branky nedostává ani v přátelských zápasech. Vždy za poslední dva roky se do branky dostal pouze třikrát.

Statistiky v klubu: 200z / 0g

Statistiky v repre: 21z / 0g

Šance na základní sestavu:  1%

Komentář: Simon se do branky dostane pouze v případě zranění Courtoise, jinak stráví šampionát mezi náhradníky.

Zápasy: vs. Panama (18.6 Soči), vs. Tunisko (23.6. Moskva), vs. Anglie (28.6. Kaliningrad)

Výsledek obrázku pro simon mignolet belgium

Trent Alexander-Arnold

Trent zažívá životní sezonu. Poprvé pronikl do základní sestavy A-týmu Reds a nakonec se v ní i zabydlel. Skvělá sezona mu přinesla i premiérovou pozvánku seniorské reprezentace. V přátelském zápase s Kostarikou by si měl odbýt reprezentační debut.

Statistiky v klubu: 33z / 3g

Statistiky v repre: 0z / 0g

Šance na základní sestavu: 10%

Komentář: Trent pojede do Ruska především nasávat atmosféru a sbírat zkušenosti. Do základní sestavy by se v konkurenci Walkera s Trippierem neměl podívat.

Zápasy: vs. Tunisko (18.6. Volgograd), vs. Panama (24.6. Novgorod), vs. Belgie (28.6. Kaliningrad)

Výsledek obrázku pro trent alexander-arnold england

Dejan Lovren

Lovren a Chorvatská reprezentace? Během ME 2016 se zdálo, že toto spojení už nikdy nebude platit. Dejan v kostkovaném dresu ani nezačalo kvalifikaci na nadcházející MS v Rusku. Ve druhé polovině roku 2017 se však do reprezentace vrátil a je opět nepostradatelným členem základní jedenáctky.

Statistiky v klubu: 152z / 6g

Statistiky v repre: 38z / 2g

Šance na základní sestavu: 99%

Komentář: Po svém návratu do reprezentačního týmu patří k oporám a bude tahounem týmu v boji o postupové místo v soubojích s Argentinou, Nigérií a Islandem.

Zápasy: vs. Nigérie (16.6. Kaliningrad), vs. Argentina (21.6. Novgorod), vs. Island (26.6. Rostov)

Výsledek obrázku pro dejan lovren croatia

Jordan Henderson

Kapitán Liverpoolu a  kapitán Albionu, tohle slovní spojení platilo ještě donedávna. To ale manažer Anglie Southgate oznámil, že Jordan přichází o kapitánskou pásku, kterou si zřejmě vyplakal Harry Kane. Znamená to i konec Hendersona v základní sestavě Albionu? Nemyslím si.

Statistiky v klubu: 274z / 28g

Statistiky v repre: 38z / 0g

Šance na základní sestavu: 90%

Komentář: Přišel o pásku, přijde i o sestavu? Jordan Henderson by do úvodního duelu MS měl nastoupit v základní sestavě. Do té totiž patří již delší dobu a strávil v ní i celou kvalifikaci na šampionát. Pozici mu sice kazí jeho zdravotní potíže, nicméně nízká konkurence Albionu ve středu hřiště by mu do základní sestavy neměla zabránit.

Zápasy: vs. Tunisko (18.6. Volgograd), vs. Panama (24.6. Novgorod), vs. Belgie (28.6. Kaliningrad)

Výsledek obrázku pro jordan henderson england

Marco Grujić

Nebýt hostování v Cardiffu, do Ruska by se Marco nepodíval. Po posledním ME U21 se bohužel do A-týmu neprosadil a vzhledem k jeho nevytížení v našem týmu, ani o místo v reprezentaci bojovat nemohl.

Statistiky v klubu: 14z / 0g

Statistiky v repre: 3z / 0g

Šance na základní sestavu: 25%

Komentář: V seniorské reprezentaci naskočil pouze do tří přátelských zápasů v tomto roce. V tom posledním proti Chile odehrál celých 90 minut. Pro úvodní zápas proti Kostarice to  na základní sestavu nebude, ale z lavičky by se na hřiště podívat měl.

Zápasy: vs. Kostarika (17.6. Samara), vs. Švýcarsko (22.6. Kaliningrad), vs. Brazílie (27.6. Moskva)

Výsledek obrázku pro marko grujic serbia

Sadio Mane

Sadio Mane spolu se Sowem budou hlavní silou Senegalu v boji o postup z vyrovnané skupiny H. Mane je hlavní hvězdou afrického celku a především na jeho bedrech bude ležet tíha fanoušků a očekávání k postupu ze skupiny.

Statistiky v klubu: 73z / 33g

Statistiky v repre: 33z / 13g

Šance na základní sestavu: 100%

Komentář: Základní stavební kámen sestavy Senegalu. Pro tento celek bude velkým úspěchem postup ze skupiny, Senegal sice bude outsider, ale jeho postup by šokem nebyl.

Zápasy: vs. Polsko (19.6. Moskva), vs. Japonsko (24.6. Jekatěrinburg), vs. Kolumbie (28.6. Samara)

Výsledek obrázku pro sadio mane senegal

Mohamed Salah

Světový fenomén a jeho rameno. Největší zdravotní dilema před nadcházejícím MS se točí kolem tohoto Egypťana. Podle jeho zdraví se budou řídit i šance Egypta na MS. Pokud bude zdráv, mohou pomýšlet na postup ze skupiny, v opačném případě nikoliv.

Statistiky v klubu: 52z / 43g

Statistiky v repre: 29z / 18g

Šance na základní sestavu: 100%

Komentář: Salah určitě nenaskočí do úvodního duelu s Uruguají. S tím se všeobecně počítá. Stěžejní bude ale jeho start proti domácímu Rusku. Po tomto zápase totiž již Faraoni nemusejí mít šanci na postup.

Zápasy: vs. Uruguay (15.6. Jekatěrinburg), vs. Rusko (19.6. Petrohrad), vs. Saudská Arábie (25.6. Volgograd)

Výsledek obrázku pro mohamed salah egypt

Roberto Firmino

Jeden z nejvíce nedoceněných hráčů na světě je nedoceněný i v rodné Brazílii. V plánech trenéra Titeho nefiguruje jako útočník č.1 a zápasy bude pravděpodobně začínat pouze z lavičky. Vždyť i v kvalifikaci naskočil v základní sestavě pouze ve třech případech.

Statistiky v klubu: 144z / 50g

Statistiky v repre: 20z / 6g

Šance na základní sestavu: 50%

Komentář: Jednička v brazilském útoku je Gabriel Jesus. Tento útočník Manchesteru City začne MS v základní sestavě a pokud se nezraní, může se stát nejlepším střelcem šampionátu. Totéž se ale může povést i Firminovi. Ten totiž má za sebou skvělou sezonu a branky umí střílet i z lavičky náhradníku. Bobby je hráčem, který má největší možnost dotknout se zlaté medaile.

Zápasy: vs. Švýcarsko (17.6. Rostov), vs. Kostarika (22.6. Petrohrad), vs. Srbsko (27.6. Moskva)

Výsledek obrázku pro roberto firmino brazil

A jak vidíte šance našich hráčů na MS vy? Budou hrát pouze epizodní roli, nebo se některý z nich stane hrdinou a získá pro svou zemi některou z medailí?

1 Comment

  1. robroy

    7. júna 2018 at 17:43

    Žijeme asi v skutočne hektickým tempom, v v šialene rýchlo rotujúcom Svete, kde odstredivá sila odmrštuje jednotlivcov. Minulé šampionáty, ked som bol mladší, som očakával dlho pred začatím a tešil sa futbalovemu festivalu a odratávali sme dni do otváracieho ceremonialu :(. Tak zápasy reprezentácii sledovat budem aj teraz, pokial len môžem, ale celý ten turnaj je pre mna tak trochu vyblednutým dianím, popri plnení si „povinností“ fanúšika Liverpoolu FC..:D

    A ako budú naši Liverpoolsky učinkovať, v reprezentačných dresoch ? Myslím že všetci postúpia zo svojich skupín. Ale, Xabi, prosím ťa ? Myslíš vážne že Senegal s Maném môže prepadnút ? To skôr Brazilci majú tažkú skupinu, ale teraz Juhoameričania velmi chcú zmazat finálove fiasko s Nemcami z minuleho šampionátu.

    .Postup by zvládnut mali aj angláni s Hendersonom na lavičke, že tam nieje Milner, prekvapuje, alebo mi uniklo, že sa vzdal reprezentačných povinností ? Pre nás bude dôležitým len návrat jednotlivcov bez šrámov a zranení, nič viac..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply