James a Danny, kdo ti chlapci jsou?

Liverpool FC ještě před začátkem letního přestupního termínu 2015 oznámil již dvě nové posily.

Z Manchesteru City přichází zkušený středopolař James Milner a ze sestupujícího Burnley přichází taky po vypršení smlouvy nadějný anglický útočník Danny Ings, autor jedenácti ligových branek z uplynulé sezony. Ptáte-li se, kdo tito chlapci jsou, v článku Vám je představíme.

James se narodil v Leedsu v roce 1986 a jeho celé jméno je James Philip Milner a již od malička byl velice nadaný ve všech sportech. S fotbalem začínal na své škole v Horsforthu. James také vynikal v běhu na dlouhé tratě a ve sprintu kde získal několik vítězství na školních akcích. Byl také vynikajícím hráčem kricketu kde hrál za školní tým Yorkshire.

Jeho fotbalová kariéra se mírně posunula poté, co jej v dresu jeho školy viděl trenér Graeme Coulson který jej přesvědčil aby hrál na několika turnajích za Rawdon Meadows. James byl samozřejmě od malička fanouškem Leedsu United stejně jako jeho rodiče Peter a Lesley s kterými měli permanentky a pravidelně navštěvovali zápasy United.

V pouhých deseti letech se Milner připojil k akademii Leedsu United poté co ho skauti klubu spatřili v dresu jeho školy v Horsforthu. V akademii si zahrál třeba proti Rooneymu a vzorem mu byl jiný odchovanec Alan Smith.

Milner se v dresu A-týmu Leedsu poprvé ukázal na hřišti v listopadu 2002 v utkání proti WHU a stal se v té době druhým nejmladším hráčem který kdy nastoupil v Premier League. V prosinci téhož roku se stal i nejmladším střelcem v PL když se trefil při vítězství nad Sunderlandem (2:1). Milner nastoupil v dresu Leedsu v 47 zápasech a podařilo se mu vstřelit pět branek a před sezonou 04/05 se za 3 600 000 Ł se stěhoval do Newcastlu.

Následujících šest let byl hráčem “Strak“ a odehrál 108 zápasů ve kterých vstřelil sedm branek. Třetí sezonu však byl na hostování v Aston Ville kde odehrál 27 zápasů a vstřelil jednu branku.  Právě v dresu klubu z Birminghamu nastupoval další dvě sezony a právě sezona 08/09 byla pro něj velmi úspěšná, vstřelil v ní čtyři branky a díky svým výkonům se dostal do týmu sezony a byl zvolen nejlepším mladým hráčem PFA. Zároveň si také vysloužil první pozvánku do národního týmu Albionu.

Další sezona byla z jeho pohledu možná ještě lepší, ve 49 zápasech do kterých nastoupil vstřelil rovných dvanáct branek a na dalších šest přihrál. Tato sezona mu vynesla zájem z Manchesteru City kde se taky až do letošního roku za 24 000 000 Ł usadil. V dresu Citizens odehrál za pět sezon 203 zápasů, vstřelil osmnáct branek a i přes velmi nabitou sestavu Citizens patřil k základním kamenům sestavy.

V dresu City získal dva mistrovské tituly, v roce 2011 získal i FA Cup, v roce 2014 zase Curling Cup.

V reprezentačním dresu nastupoval jak v U15 tak v U17 a poté i v roce 2003 na MS U20. 30.3. debutoval v dresu U21 proti mladíkům ze Švédska. V roce 2007 byl zase členem základní sestavy na ME U21 kde Anglie vypadla v semifinále po penaltách s Nizozemskem. V roce 2009 se zase ve Švédsku mohl radovat Milner ze stříbrných medailí když v semifinále proti domácímu týmu  zařídili dvě branky, v penaltovém rozstřelu jako jediný z angličanů minul, přesto Albion postoupil do finále kde podlehl 0:4 Německu.

V roce 2009 James debutoval v A-týmu Albionu pod vedením Fabia Capella. Následně se Milner ukázal ve výběru Anglie na MS 2010 v JAR, na ME 2012 v Polsku i na posledním MS 2015 v Brazílii. Zajímavostí určitě je, že Milner nikdy nepožil alkohol což dokazuje jeho výjimečnost mezi fotbalisty.

Daniel Williams John Ings se narodil 23.7. 1992 ve Winchestru. Danny svou kariéru nastartoval v Southamptonu kde však příliš dlouho nepobyl a stěhoval se do akademie Bournemouthu. Svou první smlouvu s klubem podepsal v roce 2009 a později se stěhoval na dvou měsíční hostování do Dorchestru ve kterém vstřelil čtyři branky. . V roce 2011 se stěhoval do Burnley kde s účastníkem Championship podepsal čtyřletou smlouvu a v únoru 2011 i poprvé skóroval.

V Burnley za čtyři roky odehrál 128 utkání a vstřelil 43 branek. První dvě sezony s třemi brankami byly jen zahřívací. V postupové sezoně 13/14 však nastřílel perfektních 24 branek a ve své první sezoně mezi anglickou smetánkou se prosadil 11x, více než kterýkoliv jiný hráč LFC v této sezoně.

V roce 2013 debutoval v reprezentaci do 21 let při výhře 4:0 nad San Marinem. Danny však získal pověst velkého dobráka mimo hřiště. V listopadu 2014 založil a zafinancoval  Danny Ings Disability Sport Project pro děti s postižením pohybového aparátu, inspirován mladým fanouškem Burnley.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply