Jordan Henderson po zápase s AFC Bournemouth

Liverpool FC dvakrát vyhrával v zápase o 2 góly, ale ani to mu nestačilo na čo i len 1 bod. V 75. minúte to ešte vyzeralo na víťazstvo, ale potom prišiel uragán zo strany domácich a tí predviedli dokonalý obrat. Niet divu, že po takom zápase sa nášmu kapitánovi len veľmi ťažko hľadali slová.

Samozrejme, že sme sklamaní. Bude to bolieť ešte niekoľko dní, ale nezostáva nám nič iné, len pracovať na tréningu ešte viac ako doteraz. Z takýchto zápasov si musíme zobrať ponaučenie a v ďalších zápasoch ukázať čo je v nás. V doterajšom priebehu sezóny sme boli skvelí, ale v nedeľu sa nám moc nedarilo a boli sme za to potrestaní. Bournemouth si výhru zaslúžil. Hrali až do konca a my sa musíme z týchto chýb poučiť, pretože v ďalšom zápase chceme byť opäť tým dominantným tímom z predchádzajúcich zápasov.“

AJ keď LFC vyhrával po polčase 2:0 a následne po Canovom góle 3:1, tak Henderson nemal pocit, že by hrali na 100%: „Veľmi ťažko sa to vysvetľuje. Sami hráči netušíme, čo sa stalo. Aj keď sme vyhrávali 2:0 či 3:1, tak som nemal pocit že ideme na 100%. Podarilo sa nám streliť gól na 3:1, ale potom sme sa asi uspokojili a Bournemounth toho využil. Počas posledných 20 minút na nás zatlačil a strelil 3 góly. Do druhého polčasu sme vybiehali s tým, že prvý polčas nebol ideálny a máme toho dosť čo vylepšovať, ale stal sa presný opak.“

Výhry Chelsea, Arsenalu a Tottenhamu ešte viac podčiarkli stratu bodov v Bournemounthe. Henderson tvrdí, že ho moc nezaujímajú výsledky rivalov a radšej sa pozerá na vlastne výkony: „My sa musíme najprv pozerať sami na seba. Ak sa sústredíme na svojich súperov, tak sa potom nemôžeme sústrediť na to podstatné – na svoje výkony a výsledky. Dnes sme sklamaní, ale zajtra je nový deň a naša myseľ sa už bude uberať  na ďalší zápas.“