3 José Enrique

Pozice:
Číslo dresu:
Věk:
Datum narození:
Národnost:
Výška:
Váha:
V klubu od:
Smlouva do:
obránce
3
29 let
23.1.1986
španělská
184 cm
76 kg
11.8.2011
30.6.2016

Charakteristika


Nejcharakterističtějším popisem španělského zadáka je jeho náchylnost ke zranění. Jinak dobře fyzicky vybavený obránce je často na marodce a nemůže podporovat spoluhráče oblíbenými výpady po levé straně hřiště. Především rychlost by měla být jeho silnou zbraní, protože v mládí se věnoval právě sprintu. Vedle fotbalových dovedností je populární jeho závislost na herní sérii FIFA.

Předchozí kluby


José Enrique vystřídal oba valencijské celky. V mládežnické kategorii oblékal dres Levante, ale později přestoupil do Valencie. Tady si ale nezahrál ani minutu a cestoval na hostování do Celty Vigo. Enriqueho výkony zaujaly zástupce Villarrealu a tak jej z Valencie vykoupili. Také v tomto španělském celku ale José Enrique strávil pouze jednu sezónu.

Ze Španělska si jej totiž vybral Newcastle United a Enrique putoval na Britské ostrovy. Za čtyři roky u The Magpies si Enrique prožil sestup do Championshipu, zároveň si ale vybudoval silnou pozici v týmu a zaujal vedení Liverpoolu. Za zhruba pět a půl milionů liber přišel Enrique na Anfield v létě 2011 do týmu Kennyho Dalglishe.

Fotogalerie


 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply