Jsme teprve na začátku. Virgil krotí euforii po prvním kole

Stoperská opora v řadách LFC ví, že pouze stabilní výkony mohou držet krok s Manchesterem City v boji o titul.

Navzdory tomu, co holandský obránce popsal výkon proti kladivářům jako takřka dokonalý ví, že cesta bude ještě dlouhá a nelze se opírat o jeden zápas. Přesto soudí, že těmito výkony si dokáže Liverpool podmanit každý zápas. Liverpool skončil v minulé sezóně 25 bodů za mistrem z modré části Manchesteru a rekordní posila ví, že body ztrácelo LFC hlavně kvůli nedostatečné koncentraci.

Nejdůležitější věc je, že se musíme soustředit pouze na sebe“ odpověděl van Dijk na otázku ohledně srovnávání se Citizens. „Víme, že nyní máme skvělý kádr a máme velikou kvalitu. Každý, kdo hraje za LFC má nesmírnou kvalitu.“ Stoperská opora dále pokračovala a navázala právě na otázku za honbou o titul právě se City. „Je to hlavně o konzistentních výkonech. Chceme se porvat v každém zápase o každý metr.

Výsledek obrázku pro van dijk vs westham

Reds čeká 20.8 (pondělí) dohrávka druhého kola PL, kde přijedou na horkou půdu Crystal Palace, kde ví, že to nebude snadný zápas. „Zápas proti WHU se nám povedl, nyní je ale důležité pořádně zregenerovat a soustředit se na další kolo proti CP.  Víme, že nás nečeká nic lehkého.“ Virgil pak ještě dodal „Byl to pouze první zápas. Měli jsme dobrou předsezónní přípravu s dobrými výsledky. Hráli jsme dobře, a to nám hodně pomohlo. Víme ale, že dokážeme zahrát ještě líp a v tom nám můžou pomoci hlavně stabilní výkony.

Van Dijk se postavil v prvním ligovém kole po boku mladíka Joa Gomeze, kterého se snažil celý zápas usměrňovat, a to také přinášelo své ovoce. 21. letý mladík se po zranění z minulé sezóny, vypadá to, vrátil do kádru už na stálo a v přípravě předváděl výborné výkon. Na adresu Gomeze pak ještě van Dijk dodal. „Hráli jsem spolu v přípravě mnoho minut a na hřišti si rozumíme. Je skvělý v poziční hře, což celé obraně hodně pomáhá.

Výsledek obrázku pro van dijk gomez vs whu

Obránce, jenž od příchodu do Liverpoolu zvedl obranu Reds o 3 levely víš si je moc dobře vědom i toho, že šířka kádru může být v druhé části sezóny rozhodující. „Potřebujeme v kádru každého. Je to moc důležité, aby všichni byli zdraví. Každý musí být připraven, když ho bude klub potřebovat, a to je důležité, aby si každý hráč uvědomil.

Jedno je jisté. Vypadá to, že zranění Dejana Lovrena připraví Joeovi Gomezovi šanci zabojovat o pozici v základní sestavě a lepší sehrání po boku van Dijka. Gomez předpoklady stát se stoperem č. 2 v LFC má a je pouze na něm, jak se šance uchopí.

Dejan Lovren pro Liverpool echo proč není k dispozici na první zápas sezony.Po Mistrovství světa jsem už cítil takovou…

Zveřejnil(a) LFCWAY.com dne Neděle 12. srpen 2018

1 Comment

  1. robroy

    14. augusta 2018 at 18:15

    Virgil má bezpochýb pravdu, na euforiu a podobné myšlienky je fakt skoro, už prvý zápas nás môže z ružovučkého sna stiahnut do „nervozneho bahna“. Proste nemôžeme body stratit s CP ani na ich pôde, hoci oni a pár podobne orientovaných mužstiev, rado počítalo s tým, že ak získat nejaký ten bodík od elity, z vrchného podlažia, tak LFC bol(O) prvé na rane.. Tomuto musí byt koniec, ak máme mat ambície, po akých snívame, tak sa jedná o každý jeden bod a potknutie.. Bezpochýb to bude náročnejší zápas ako na Anfielde, výsledok očakávam tesný, snád bez pričinenia rozhodcov. Anthony Taylor ten holohlavý zmok sa sice aj teraz snažil..(obral o loptu nášho obrancu a dostal WHU do protiútoku.. – tak také som ešte tiež nevidel -..) Hrá sa dalej a Svet sa točí.. Čo cakat nabudúce ? 🙁

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply