Klopp stále vyžaduje herní zlepšení

Manažer LFC znovu klidnil emoce po důležitých 3 bodech. Kladl důraz na slova, že je stále toho hodně ke zlepšení.

Mohamed Salah jediným gólem rozhodl sobotní zápas na Anfieldu a i díky němu se Reds dostali momentálně na první místo v Premier League. I přes celozápasovou dominanci hlavně na středu pole bylo znát, že pevná obrana Brightonu chtěl pouze znepříjemnit útočícím hráčům život.

I přes dominanci, která sčítala dohromady 22 střel LFC na soupeře z jihu Anglie se stejně mohl Brighton radovat z gólu, když v závěrečném tlaku zastavil až pohotovým zákrokem míč na brankové čáře Alisson. Jürgen Klopp ví, že štěstí nebude stále stát na naší straně a proto se snažil být diplomatický v pozápasovém rozhovoru.

Nehledě na to, že jsme na prvním místě v tabulce, tak s výsledkem nemám problém. Máme 9 bodů ze 3 zápasů, nevím jestli s tím může mít někdo problém. To, že jsme nedostali gól ve 3 zápasech je super, ale fanoušci chtějí určitě víc. Každy však ví, že stále toho máme ještě hodně k dolazení.

Výsledek obrázku pro salah goal vs brighton

Klopp poté ještě shrnul celkových 90. minut, kde hlavně chválil soustředěnost svých svěřenců. Jak jsem již řekl, nemám s výsledkem problém. První poločas byl dobrý. Myslím si, že jsme mohli být více trpělivý. Stále jsme byli na míči a posouvali míč napříč celou sestavou. Vytvářeli jsme si šance a nakonec se dočkali i gólu. Nemyslím si, že Brighton měl nějakou příležitost v prvním poločase.

Druhý poločas už nebyl to samé jako první a hráči se nedostali do nejlepších výkonů. Neukázali jsme tolik trpělivosti v útočné fázi a zbytečně někdy zničili šanci moc brzy. Nechtěli jsme zbytečně otevírat hru kvůli dalšímu gólu, proto jsme se snažili výsledek udržet. Na konci zápasu se Brighton dostal do 2 šancí a zejména ta poslední mohla být rozhodující. Alisson však předvedl „big save“! Je to dobře pro něj a hlavně pro nás. Není lehké být koncentrovaný celých 90. minut, když se hra odehrává pouze na jedné straně.

Německý manažer završil toto téma větou: Nemyslím si, že výsledek 1:0 je u nás častým jevem, ale jsem opravdu šťastný, že jsme to dnes zvládli. Takže vše je OK.

Při zvěřejnění sestavy před úvodním výkopem, se znovu na lavičku nevešla posila z Monaca Fabinho, který poté co odehrál celou přípravu se i kvůli menšímu zranění do sestavy zatím neprosadil.

Měli jsme přípravu a tam hrál mnoho zápasů. Mluvíme spolu každý den a chápe, že potřebuje čas. Vše je OK, jen potřebujeme mít všechny hráče připravené na 100%. Sezóna bude ještě hodně dlouhá. Jestli je pro něj dobře, že nebyl na soupisce? Určitě to není super, ale musím před každým zápasem udělat to nejlepší rozhodnutí pro klub. Měl v týdnu skvělé tréninky a je pouze otázka času, kdy ho na hřišti uvidíme.

Otázka také ke konci přišla i na skvěle hrajícího Joa Gomeze, který znovu potvrdil, že mu to vedle vůdce van Dijka svědčí. Jürgen Klopp se na adresu Gomeze vyjádřil jen kladně.

Dnes to byla v podání Gomeze paráda. Byl to pro něj obrovský test. Brighton si určitě řekl: pojďme hrát dlouhé balóny na Murrayho. V tomto směru si Joe vedl opravdu skvěle. Měl tam několik skvělých tacklů a dokonce ani nevím, jestli dnes vůbec udělal faul. Vyhrál tak 80% veškerých soubojů a to v takovém zápase určitě není jednoduché. Joe má skvělou rychlost a reakce v závislosti na změně situace a to z něj dělá opravdu skvělého stopera.

Chtěli jsme mu ke konci zápasu trochu pomoct a proto jsme poslali do hry Matipa, který se postavil mezi ně a trošku jsme Gomezovi ulevili. Jak říkám, jsem s jeho výkony spokojen.

Výsledek obrázku pro joe gomez and van dijk

Na závěr si také Klopp neodpustil připomínku na parádičku Alissona proti Knockaertovi.

Povedlo se to, takže je to COOL. No, tyhle situace nejsou pro manažera nikdy dobré. Je ale super, že Alisson ukázal Anfieldu, že umí hrát fotbal. Radši jsem byl ale spokojenější s jeho likvidací gólové hlavičky v závěru. I tak  jsem ho za to pochválil.