Klopp chváli bojovníka Ingsa, má ten ale v LFC budúcnosť?

Ak niekto za tri a pol roka odohrá v prvom tíme len 17 zápasov, asi to nebude úplne najlepšia kúpa. Príbeh Dannyho Ingsa je ale o čosi iný.

Je dostatočne kvalitný? Môže mať výraznejší vplyv na výsledky LFC? A čo jeho zdravie? Toto sú otázky, ktoré si položili mnohí, v skratke odpoviem „nie“, „nie“ a „práve to ho odrovnalo“. Je to ale bojovník, poctivý typ útočníka, ktorý neváha vložiť nohu do súboja, jeho prístup k povinnostiam je viac než sympatický.

Ings je v Liverpoole od júla 2015. V jeho farbách sa predstavil 17x, strelil 3 góly. Ak by som ho hodnotil podľa čísel, bol by na odstrel. Ings je v LFC vyše tri roky. A dva premaródoval. Najprv ho zradilo jedno koleno, potom ho odpálilo druhé. Medzitým sa na Anfielde zmenil manažér.

Klopp v októbri 2016, kedy 25-ročný rodák z Winchestru utrpel druhé vážne zranenia kolena, vyhlásil, že Danny tu bude aj v sezóne 2017/18. V januári ho nepustil hosťovať, vo februári prišiel jeho premiérový štart v Lige majstrov. Niečo vyše 10 minút na trávniku Porta Klopp hodnotí ako doplnenie skvelého príbehu. Príbehu o veľkom bojovníkovi, ktorý sa aj napriek veľkým zdravotným peripetiám zaťal a zabojoval, aby si dokázal splniť sen. V tomto prípade pokračovať v kariére profesionálneho futbalistu.

Otázkou je ale, či tá bude naozaj naplnená plnohodnotne, keďže mať obe kolená odpálené, to poznačí aj o dosť lepších futbalistov, ako je práve Ings.

Ten v tejto sezóne začal v U23, kde sa mu darilo aj strelecky – hlavne preto, že tá „liga mu je malá“ (a to hovorím aj napriek tomu, že tam bolo pár duelov, kedy bol nevýrazný, kedy mu to herne proti mladším protihráčom nešlo), po novom roku ho Klopp začal písať do nominácií áčka, čoho výsledkom je šesť štartov – na pár minút v pozícii náhradníka. Nepredpokladá sa, že by sa Angličanova pozícia mala v najbližšej dobe nejako zmeniť.

Smerom k letu, k ďalšej sezóne ale ex-útočník Bournemouthu či Burnley (v 2015 prišiel práve z tímu The Clarets a to za £8m) môže pokojne zvažovať odchod. Je totiž vo veku, kedy potrebuje pravidelne hrať a v Liverpoole mu, predpokladám, hrozí základ maximálne tak v nejakom domácom pohári. Čo jeho ambície nijako neuspokojí. Na druhej strane je už ale v Kloppovom ponímaní pred mladíkom Solankem.

„Skutočne si to zaslúžil,“ povedal nemecký manažér The Reds na margo Ingsovho debutu v Lige majstrov. Za tých pár minút si stihol na konto pripísať asistenciu na piaty gól v sieti Porta, resp. na Maného tretí.

Danny Ings (zdroj: thisisanfield.com)

„Danny je vo fantastickom móde, čo ale vždy zaberie čas. Pre jeho zranenie som s ním po mojom príchode do LFC dlhšie nemohol pracovať, zranil sa hneď na mojom prvom tréningu, čo bolo šialené,“ hovorí Klopp. „Teraz, po 2 a pol roku, ale môže hrať v Lige majstrov. Je to skvelý príbeh a on si túto možnosť zaslúži,“ dodáva.

„Danny dostal v Porte šancu. Síce sme už vysoko viedli (v tom momente 4:0, pozn.), ale nebolo to o výsledku, bolo to o tom, že sme chceli dať Robertovi (Firmino) trochu vyfúknuť a o tom, že si Danny túto šancu zaslúži. Bolo skvelé vidieť ho na trávniku, užíval si to, poctivo makal,“ dopĺňa.

„Potreboval však čas. Aktuálne sa hlási o miesto v zostave, čo je len dobre. Pri výbere zostavy mám teda príjemné starosti. Pred pár mesiacmi to ale bolo iné. Hráč ako on, hráč, ktorý sa vráti po zranení, si myslí, že potrebuje čo najskôr hrávať, aby odbúral ten tlak, ktorý je na neho kladený. Danny prešiel ťažkým obdobím, odohral veľa zápasov za U23. Nie každý sa mu vydaril, ale to je úplne normálne.“

„Na druhej strane, ak ste hráč, ktorý si už v klube zvykol a potom hráte za dvadsaťtrojku a nie ste v nejakom zápase najlepším hráčom tímu, tak to nie je úplne príjemné zistenie, na druhej strane to aj tak bola výborná skúsenosť. Lebo je to o zápasovej minutáži. No a je tam ešte jedna vec – ak ste kvalitný futbalista, tak sa to aj prejaví a do prvého tímu sa vrátite. Danny je momentálne späť, čo je skvelé pre nás i pre neho,“ uzavrel Klopp.

Danny Ings (zdroj: liverpoolfc.com)

10 Comments

 1. MengiCZE

  19. februára 2018 at 10:25

  Pokud bych měl hodnotit Ingse, tak pořád tu má menší základnu fans než Lallana, který dává v ohledu na pro a proti týmu víc než Danny. Je to sympaťák, ale zatím ani v těch 17 zápasech nějak neoslnil

 2. keeno

  19. februára 2018 at 14:29

  Chce sa mi plakať, nie chce, plačem vo vnútri, ak si predstavím sám seba v Ingsovej koži
  Toľko smoly a prekážok za ktoré nemôže
  Som fakt zvedavý ako skončí jeho futbalový príbeh

 3. MengiCZE

  20. februára 2018 at 6:40

  kdo by kdy řekl, že Wigan bude katem pro Pepka 😀

 4. emil

  20. februára 2018 at 6:44

  Ings nema buducnost v tomto muzstve. Je samozrejme obdivuhodne co dokazal po zraneniach oboch kolien. Ale na viac ako prestup do timov ako west ham to asi nebude. Mozno za rodgersa a jeho styl hry by mohol hrat, ale v aktualnom style nema miesto, tak ako ho nemal ani sturridge.
  Co sa tyka lallanu, tak to je traged. Zo vsetkych zapasov co hral mu mozno vyslo 5% a nikdy nebol klucovym hracom. Klopp samozrejme chrani kazdeho hraca ktoreho ma v muzstve, ale lallana je dobry len nato aby sme mali aku taku sirku kadra. Kvalita tej sirky je ale diskutabilna. V poslednych zapasoch nebolo koho striedat ak by sme potrebovali zapas otocit

 5. robroy

  20. februára 2018 at 15:38

  Napriek tomu, čo všetko musel prežit v drese Liverpoolu FC, tento futbalista, kt. obdivuhodným spôsobom sa vracia späť za svojim športovým snom, si myslím, že na rozšírenie jeho dalšej pôsobnosti, to stačit už jednoducho nebude..Charakterom, či športovým nasadením, mne najviac pripomína neúnavného bojovníka Milnera a bude to ešte zaujímavé aké osudy v blízkej budúcnosti, ich pod Jurgenom postretnú.

  Odchodom Coutinha, ako bezpochýb významného člena útočného štvorzáprahu, som akosi logicky očakával, že J KLopp ofenzívneho organizátora hry a virtuóza v jednej osobe, nahradí práve útočníkom. Núkali sa 3 možnosti, menovite Sturridge, Solanke, a D. Ings. Klopp však hladal zrejme záložnika z trojice Wijnaldum, Chamberlain, Lallana, posledný sa mne javí ako možná a dočasná záplata, ako krajné riešenie z núdze, do kt. sme sa dostali po odignorovaní januaroveho TW. Myslím, že toto bude Lallanova posledná šanca..

 6. kloppinho

  21. februára 2018 at 8:55

  Bolo by dobre keby sevila dneska trochu mrdkam skomplikovala život..;)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply