Klopp dal šancu mladým, The Reds berú body od nováčika. B´mouth – LFC 1:2

10 zmien v porovnaní s famóznym duelom proti Dortmundu, šanca pre mladých ako Ojo, Stewart, D. Ward, Smith či Ibe a tri body z trávnika The Cherries. .. AKTUALIZOVANÉ!!

lista-komentar

40 minút to bola nuda plná nepresností, mladíci v tíme ostí boli zavše viac nervózni ako mali, Sturridge sebčil aj keď nemal, ale napokon všetko dobre. Práve anglický útočník vtipnou pätičkou zaskočil v 41. min Boruca a Firmino poľahky skóroval, o 6 min na to po Ibeho výbornom centri strelil Sturridge druhý gól Kloppovho tímu.

A bolo vymaľované. Liverpoolska pätnástka potom v druhom polčase ešte 2x opečiatkovala konštrukciu, tímový výkon bol lepší, opadla nervozita a mladí live zaznamenali to, že sa dá hrať aj proti ligovým futbalistom.

Bournemouth síce v nadstavenom čase II. polčasu znížil Kingom na konečných 1:3, 3 body ale idú na konto hostí a to aj preto, že rozhodca Jones neodpískal v prospech domácich penalty po rukách K. Tourého a Lucas Leivu, pričom sporný bol aj Smithov moment.

zostavy:

LFC:  D. Ward – Randall, K. Touré (67. M. Sakho), Lucas Leiva, B. Smith, Allen, Stewart, Ibe (78. Lallana), Ojo, Firmino (75. Origi), Sturridge

lavička: Mignolet, Milner, Coutinho, Flanagan

BMT: Boruc – Francis, Elphick,Cook, Danels, Ritchie (77. C. Wilson), Gosling, Surman, Stanislas (46. Grabban), Gradel (59. Pugh), King

lavička: Federici, Wiggins, O´Kane, MacDonald, Pugh, Grabban, C. Wilson

lista-conamzapasukazalsvk

1. Danny Ward sa chopil šance. Mladý waleský gólman si odbil debut v prvom tíme The Reds a rozhodne zaujal.

2. Dá sa hrať aj s tímom, v ktorom máme plno mladých. Ojo, D. Ward, Stewart, Randall, B. Smith a Ibe mali síce aj hluché chvíle, ale celkovo sa ich počínanie si dá hodnotiť pozitívne.

3. Klopp šetril áčkarov (mimo Sturridga a Allena) a risk, resp. šanca mladým sa mu vyplatila. Snáď nie je posledná, aj keď v stredu (20.4. o 21.00) už na derby proti „karamelkám“ nastúpi úplne iný tím.

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou 3

D. WARD (7) – 22-ročný Welšan chytal za prvý tím LFC premiérovo a zaujal kvalitným výkonom. Začal síce chaoticky, keď pri štandardke súpera bol celý poplašený, rovnako tak aj zápas skončil, keď neodhadol situáciu po štandardke The Cherries, ale medzi tým si bol z minúty na minútu istejší, v 65. min skvele zneškodnil šancu Kinga, v 68. rovnako výborným zákrokom podržal svoj tím.

RANDALL (5) – Prekvapujúco dostal šancu pred ďaším čakateľom na príležitosť Flanaganom a miestami mal problémy s rozohrávkou i fyzickosťou súpera. Dopredu veľmi nepomohol, ale paradoxne mohol v I. polčase skórovať, ale jeho strela v 16-ke bola slabá.

K. TOURÉ (6) – Nemal veľa práce, to, o mal aj vyriešil, domáci boli v ofenzíve slabí, Kolo využil skúsenosti. Mrzí, že sa zasa raz zranil (hamstring).

LUCAS LEIVA (6) – Tentoraz na stopérovi mal dobré momenty aj zlé. V II. polčase 2x dobre číta hru pri náznaku šancí súpera, neodpustil si ale ani zbytočný faul v nebezpečnom území či slabšiu rozohrávku.

B. SMITH (6) – Bol lepší ako Randall na opačnej strane, spolupráca s Ibem mu ale sem tam zaškrípala, nešli ani centre do 16-ky. Každopádne snaživý výkon.

STEWART (6) – Zo 2x prihral priamo súperovi, urobil ale naopak veľmi veľa čiernej roboty, neváhal zašprintovať smerom domov, položiť sa na zadok a bol záložníkom B´mouthu vyrovnaným súperom.

ALLEN (7) – Ako každý hráč LFC mal moment, kedy ho lopta neposlúchala. So Stewartom sa ale dobre dopĺňali, opäť toho veľa nabehal, bolo na neho spoľahnutie.

FIRMINO (7) – Snažil sa vymýšľať ofenzívne akcie, narozdiel od Sturridga využíval aj mladíka Oja či si pomáhal so Stewartom. Bobby odohral dobrý zápas strelil aj gól – 10. ligový v sezóne.

OJO (7) – Výkon ako keby mal na konte 100 ligových zápasov, nie druhý. Tento tinedžer je zdravo drzý, vie čo chce a aj to ukazuje. Navyše vie hrať futbal aj pomotať súperovi hlavu.

IBE (7) – Po čase sa opäť predstavil v základe, resp v zostave a nesklamal. Herne to nebolo úplne ono, ale Jordon bol pri oboch góloch, pred oboma poslal do 16-ky výborné lopty a to sa počíta. Sebavedomie by mu teraz mohlo narásť a snáď si to v hlave zrovná a bude kvalitatívne rásť.

STURRIDGE (8) – Keď sme pressovali, v zásade len obďaleč postával. To sa Kloppovi páčiť nebude, čo ale, a to aj nám všetkým, tak to je jeho dnešný ofenzívny výkon. Asistencia vtipnou pätičkou a nechytateľná hlavička, pri tomto všetkom ukázal svoj talent. A to aj pri ďalších troch šanciach, z ktorého dve rozozvučali bránkovú konštrukciu.